28.05.2024
ЄУН 389/104/24
Провадження №2/389/27/24
Ухвала
28 травня 2024 року Знам`янський міськрайонний суд
Кіровоградської області
у складі: головуючого судді Савельєвої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Іванової В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Колос» до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
з участю: представника позивача ОСОБА_2 , відповідача ОСОБА_1 ,
встановив:
Товариство з додатковою відповідальністю «Колос» 12.01.2024 звернулося до суду з позовом, у якому просило стягнути зі ОСОБА_1 54 383 грн 06 коп в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Ухвалою суду від 25.01.2024 розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.
В судовому засіданні відповідач підтримав та просив задовольнити подане ним 29.03.2024 клопотання про розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження, так як вважає, що він не є належним відповідачем у даній справі, правові підстави для стягнення з нього шкоди відсутні, оскільки позовні вимоги повинні бути пред`явлені до страхової компанії.
Представник позивача в судовому засіданні вирішення даного клопотання залишив на розсуд суду.
Вислухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.4 ст.277 ЦПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Аналізуючи доводи відповідача, судом не встановлено підстав, які б перешкоджали розгляду цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження і обумовили б необхідність переходу до загального, і доводи відповідача зазначеного не спростовують.
Так, статею 274 ЦПК України визначені категорії справ, що підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Як вбачається з позовних вимог, предмет даноїсправи непідпадає підобмеження,які визначеніч.4ст.274ЦПК України,справа є малозначною, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагає проведення розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
В свою чергу, відповідач посилається на те, що він не є належною стороною у справі, однак відповідно до ч.2 ст.51 ЦПК України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Тобто, заміна первісного відповідача на належного можлива також і під час розгляду справи в спрощеному позовному провадженні, і, в даному випадку, до початку розгляду цієї справи по суті суд може замінити первісного відповідача на належного, однак лише за клопотанням позивача.
При цьому суд звертає увагу, що визначення відповідача є правом позивача. Натомість, встановлення належності відповідача - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи.
Суд наголошує, що спрощене провадження, як і загальне позовне провадження спрямовані на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням всіх заяв сторін по суті справи, тобто спрощене провадження не є провадженням, в якому розглядаються безспірні вимоги. Отже, позивач та відповідач не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на спростування вимог та заперечень один одного у строки визначені судом або законом, та в повній мірі користуються правами, передбаченими ЦПК України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.19, 260, 274, 277 ЦПК України, суд,
постановив:
У задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Савельєва
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119345761 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Савельєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні