Справа № 182/7494/23
Провадження № 3/0182/64/2024
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30.05.2024 року м. Нікополь
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Чуприни А.П.
секретаря судового засідання Полякова Є.Ю
за участю
прокурора Потапенка Д.Р.
особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши об`єднані матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посада - арбітражний керуючий, ліквідатор банкрутства ТОВ "Нікопольський завод сталевих труб "ЮТІСТ", громадянство України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
В провадження судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприни А.П. перебувають адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, які були об`єднані постановою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12.01.2024 року.
Відповідно до протоколу №1644 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості.
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 21.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у коленому випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
У той же час ОСОБА_1 про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області не повідомляла, що підтверджується листом Господарського суду Дніпропетровської області (вх. № 2242 від 23.08.2023).
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в бездіяльності особи, яка знала про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення нею дій при здійснення повноважень, тому зобов`язана була повідомити про це, однак не зробила цього.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону №1700- VII, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме 22.09.2022 з моменту підписання Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022, предметом якого було надання послуг по збереженню майна банкрута, із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком, не повідомила, у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 22.09.2022, тобто наступний робочий день з моменту підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1645 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 21.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері слулевових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх ие лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 2 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в діяльності особи, (розгляд заяв, преміювання, підписання наказу, відносно близької особи), знаючи про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість вчинення нею дії при здійсненні службових та представницьких повноважень, не повідомленні в установленому законом порядку про наявний реальний конфлікт інтересів та не виконанні обов`язку щодо невчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення, в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на правах ліквідатора, підписала Договір надання послуг № 2 від 21.09.2022, предметом якого було надання послуг по збереженню майна банкрута ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком.
Своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 21.09.2022, тобто день підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1646 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вишу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 31.12.2022 було підписано Договір надання послуг № 3, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), утому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
У той же час ОСОБА_1 про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області не повідомляла, що підтверджується листом Господарського суду Дніпропетровської області (вх. № 2242 від 23.08.2023).
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в бездіяльності особи, яка знала про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення нею дій при здійснення повноважень, тому зобов`язана була повідомити про це, однак не зробила цього.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-УІІ, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч.2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме 02.01.2023 з моменту підписання Договору надання послуг № 3 від 31.12.2022, предметом якого було надання послуг по збереженню майна банкрута ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком, не повідомила, у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 02.01.2023, тобто наступний робочий день з моменту підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1647 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 31.12.2022 було підписано Договір надання послуг № 3, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 №13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 2 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в діяльності особи, (розгляд заяв, преміювання, підписання наказу, відносно близької особи), знаючи про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість вчинення нею дії при здійсненні службових та представницьких повноважень, не повідомленні в установленому законом порядку про наявний реальний конфлікт інтересів та не виконанні обов`язку щодо невчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VІІ, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч.2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення, в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на правах ліквідатора, підписала Договір надання послуг № З від 31.12.2022, предметом якого було надання послуг по збереженню майна банкрута ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком.
Своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 31.12.2022, тобто день підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1648 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 27.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 01-30/2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є проведення комплексу робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» проводить комплекс робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ», а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору-61 520 грн..
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. З ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
У той же час ОСОБА_1 про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області не повідомляла, що підтверджується листом Господарського суду Дніпропетровської області (вх. № 2242 від 23.08.2023).
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в бездіяльності особи, яка знала про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення нею дій при здійснення повноважень, тому зобов`язана була повідомити про це, однак не зробила цього.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VІІ, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч.2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме 28.09.2022 з моменту підписання Договору надання послуг № 01-30/2 від 27.09.2022, предметом якого було проведепня комплексу робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення, що знаходиться на території ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком, не повідомила, у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 28.09.2022, тобто наступний робочий день з моменту підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1649 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 27.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 01-30/2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є проведення комплексу робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору - «Виконавець» проводить комплекс робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ», а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 61 520 грн..
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3206 від 18.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її слуоісбуових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 2 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в діяльності особи, (розгляд заяв, преміювання, підписання наказу, відносно близької особи), знаючи про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість вчинення нею дії при здійсненні службових та представницьких повноважень, не повідомленні в установленому законом порядку про наявний реальний конфлікт інтересів та не виконанні обов`язку щодо невчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення, в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на правах ліквідатора, підписала Договір надання послуг № 01-30/2 від 27.09.2022, предметом якого було проведення комплексу робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення, що знаходиться на території ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком.
Своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 27.09.2022, тобто день підписання договору.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1650 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вишу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному
стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 31.12.2022 було підписано Акт № 6 про приймання- передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 ТОВ НЗСТ «ЮТІСТ», між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 -«Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, відповідно до якого Виконавець передає, а Замовник приймає надані послуги та майно, що є власністю ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору № 2 від 21.09.2022 - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута. Відповідно до договору кількість розрахованих днів виконання послуг - 102.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. З ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті З цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
У той же час ОСОБА_1 про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області не повідомляла, що підтверджується листом Господарського суду Дніпропетровської області (вх. № 2242 від 23.08.2023).
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в бездіяльності особи, яка знала про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення нею дій при здійснення повноважень, тому зобов`язана була повідомити про це, однак не зробила цього.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч.2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме 02.01.2023 з моменту підписання Акту № 6 про приймання-передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 ТОВ НЗСТ «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком, та прийняття наданих послуг, що надавались останнім, не повідомила, у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний иемайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 02.01.2023, тобто наступний робочий день з моменту підписання акту приймання-передавання наданих послуг.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме Дніпропетровська область, місто Нікополь, проспект Трубників, будинок 56.
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Відповідно до протоколу №1651 від 22.12.2024 року, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим та ліквідатором ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» (далі - ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ»), вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про запобігання корупції", а також виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів під час здійснення арбітражним керуючим повноважень є підставою для відсторонення його від виконання обов`язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), про що господарський суд виносить ухвалу.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - арбітражний керуючий - це фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вишу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровськсї області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, 31.12.2022 було підписано Акт № 6 про приймання- передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 ТОВ НЗСТ «ЮТІСТ», між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 -«Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, відповідно до якого Виконавець передає, а Замовник приймає надані послуги та майно, що є власністю ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ».
Відповідно до умов договору № 2 від 21.09.2022 - «Виконавець» надає послуги по збереженню майна банкрута, а «Замовник» приймає їх та сплачує їх вартість, яка встановлена п. 2.1. Договору - 1600 грн за 24 години збереження «Виконавцем» майна банкрута. Відповідно до договору кількість розрахованих днів виконання послуг - 102.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Відповідно до Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3210 від 19.12.2023).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до отриманих відомостей з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це, суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у своїх Методичних рекомендаціях від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що Закон допускає необмежене колообставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов. При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв`язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
З урахуванням викладеного, заходи щодо врегулювання наявного реального конфлікту інтересів не вживались.
Об`єктивна сторона ч. 2 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в діяльності особи, (розгляд заяв, преміювання, підписання наказу, відносно близької особи), знаючи про наявність приватного інтересу, який впливав на об`єктивність або неупередженість вчинення нею дії при здійсненні службових та представницьких повноважень, не повідомленні в установленому законом порядку про наявний реальний конфлікт інтересів та не виконанні обов`язку щодо невчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» та будучи, згідно п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-УІІ, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення, в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на правах ліквідатора, підписала Акт № 6 від 31.12.2022 про приймання-передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 ТОВ НЗСТ «ЮТІСТ», із ОСОБА_2 , який являється її чоловіком, та прийняла надані послуги, що надавались останнім.
Своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Приватний немайновий інтерес ОСОБА_1 полягає в бажанні піклуватися про членів сім`ї через можливість отримання її чоловіком доходу від надання послуг по збереженню майна банкрута, як наслідок покращення його матеріального становища, що зумовлено особистими, сімейними стосунками з ОСОБА_2 .
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 - суперечність між її приватним немайновим інтересом та її повноваженнями арбітражного керуючого, ліквідатора ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», що впливає на об`єктивність, неупередженість при прийнятті рішення про вибір виконавця за договором про надання послуг по збереженню майна банкрута.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 31.12.2022, тобто день підписання Акту приймання-передавання наданих послуг.
Суб`єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, може бути виключно особа, на яку у зв`язку з її посадою, поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце підписання договору, а саме АДРЕСА_3 .
Потерпілий у адміністративній справі відсутній.
Матеріальну шкоду правопорушенням не заподіяно.
До адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 не притягувалася.
Об`єктивна сторона статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 у судове засідання з`явилась, з протоколами та з наявними порушеннями не згодна та суду надала письмові пояснення, а також просила суд закрити провадження на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Вона зазначила, що рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області по справі № 504/243/21 від 26.07.2021 року встановлено між нею та її чоловіком ОСОБА_2 режим окремого проживання, а тому у відповідності до вимог Сімейного Кодексу, у такому випадку, майнонабуте в майбутньому, чоловіком і дружиною, не вважається набутим в шлюбі.
Також ОСОБА_1 зазначила, що вона дійсно уклала декілька угод зі своїм чоловіком з метою забезпечення збереження майна ТОВ «НЗСТ ЮТІСТ». Так як місто Нікополь, де розташоване ТОВ «НЗСТ ЮТІСТ», знаходиться в зоні активних бойових дій, вона не знайла особу , яка б могла забезпечити зберігання майна і вона вимушена була звернутися за допомогою до свого чоловіка. завдяки укладеним договорам приміщення боржника були відремонтовані, майно боржника не було ні вкрадено ні пошкоджено, нарікань чи скарг з цього приводу від кредиторів чи інших осіб не надходило. Отже, вона виконала свої обов`язки ліквідатора і зберегла майно боржника. Про свої дії 01.05.2023 року вона повідомляла Господарський суд Дніпропетровської області.
Крім того, ОСОБА_1 зазначила, що при складанні протоколів, на підставі яких вона притягується до адміністративної відповідальності, були допущені чісленні порушення законодавства України, а тому вона звернулась з позовом до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України за участю третьої особи, ОСОБА_3 , про визнання протиправними дій. Рішення на теперішній час судом не прийнято.
Прокурор Потапенко Д.Р. в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 повністю доведена наданими суду матеріалами та в її діях наявний склад порушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, у зв`язку з чим їй слід обрати покарання у вигляді штрафу на користь держави з позбавленням права займати посаду арбітражного керуючого.
Вислухавши думки учасників судового засідання, а також дослідивши протоколи з доданими до них матеріалами, суд приходить до наступних висновків
Відповідно до вимог ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 55 Конституції України, визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
У відповідності до ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Статтями 280 КУпАП, визначено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» члени сім`ї: а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб`єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб`єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий зобов`язаний вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів.
Наказом Міністерства юстиції України № 3917/5 від 02.11.2021 ОСОБА_1 отримала право на здійснення діяльності арбітражного керуючого та отримала Свідоцтво № 2026 від 26.11.2021.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до Постанови Господарського Суду Дніпропетровської області по справі № 904/6023/19 від 15.09.2022, арбітражного керуючого Сластнікову Г.О. було призначено ліквідатором ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ».
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
1. приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
2. виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
3. проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
4. аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
5. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
6. формує ліквідаційну масу;
7. заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Відповідно до ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства - з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи арбітражним керуючим, відповідно до положень підпункту «б» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
В ході судового розгляду було встановлено, що відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00041271246 від 05.09.2023 - ОСОБА_2 являється чоловіком ОСОБА_1 .
Згідно Листа Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по Одеській області факту звернення та подачі заяв про розірвання шлюбу гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом, чи кожен окремо немає за період з 01.01.2021 по теперішній час (вх. № 3206 від 18.12.2023).
Доказів розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 рішенням суду, не надано.
21.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
27.09.2022 було підписано Договір надання послуг № 01-30/2, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є проведення комплексу робіт по обтяжці вікон плівкою поліетилену офісного приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮГІСТ».
31.12.2022 було підписано Договір надання послуг № 3, між арбітражною керуючою (ліквідаторкою НЗСТ «ЮТІСТ» (ЄДРПОУ 37837198)) ОСОБА_1 - «Замовник», з однієї сторони та фізичною особою ОСОБА_2 - «Виконавець» з іншої, предметом якого є збереження майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю НЗСТ «ЮТІСТ».
31.12.2022 було підписано Акт № 6 про приймання- передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 р.
При цьому ОСОБА_1 , не пізніше наступного робочого дня з моменту підписання Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 року, Договору надання послуг № 01-30/02 від 27.09.2022 р., Договору надання послуг № 3 від 31.12.2022 р., Акту № 6 від 31.12.2022 р. про приймання - передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 р., коли вона дізналася про наявність у неї конфлікту інтересів, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області. При цьому рішення про підписання зазначених договорів та Акту, було прийняте ОСОБА_1 умовах реального конфлікту інтересів.
Судом не може бути прийняте до уваги твердження ОСОБА_1 про те, що вона, укладаючи договори зі своїм чоловіком ОСОБА_2 , перебуваючи з ним в режимі окремого проживання, не мала ніякої зацікавленості, а діяла лише з метою збереження майна банкрута, тобто в в її діях не має ніякого конфлікту інтересів.
Відомостями з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон («Аркан»), відносно гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 , встановлено, що гр. ОСОБА_1 регулярно перетинає кордон, разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 . Перетин здійснюється на автомобілі АUDІ державний номер НОМЕР_1 або на автомобілі FORD державний номер НОМЕР_2 . За період з 01.04.2022 по 29.11.2023 було здійснено разом 27 перетинів державного кордону. Транспортним засобом АUDІ державний номер НОМЕР_1 керує як ОСОБА_2 так і ОСОБА_1 , що вказує на ведення спільного побуту подружжям. Відповідно до витягу з ГСЦ НАІС - автомобіль АUDІ державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 . Незважаючи на наявність судового рішення про встановлення режиму окремого проживання подружжям Сластнікових, зазначена інформація свідчить про поновлення сімейних відносин у відповідності до вимог ч.2 ст. 119 Сімейного Кодексу України.
ОСОБА_2 у відповідності до вимог п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою ОСОБА_1 , а тому в її діях, пов`язаних з прийняттям рішення при підписанні Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 р., Договору надання послуг № 01-30/02 від 27.09.2022 р., Договору надання послуг № 3 від 31.12.2022 р., Акту № 6 від 31.12.2022 р. про приймання-передавання наданих послуг за умовами Договору надання послуг № 2 від 21.09.2022 р., наявний реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень
Що стосується твердження ОСОБА_1 про те, що 01.05.2023 року вона повідомила Господарський суд Дніпропетровської області про наявність у неї конфлікту інтересів, то ця заява спростовується листом Господарського суду Дніпропетровської області (вх. № 2242 від 23.08.2023), згідно якого ОСОБА_1 про наявність у неї реального конфлікту інтересів Господарський суд Дніпропетровської області не повідомляла. Згідно наданого ОСОБА_1 копії Звіту ліквідатора ТОВ «НЗСТ «ЮТІСТ» про свою діяльність від 01 травня 2023 р., в розділі «Загальні організаційні питання», вона зазначила що уклала зі ОСОБА_2 договір охорони майна від 27.09.2022 р. Однак цей документ не містить повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів, данні, зазначені в ньому стосуються лише договору від 27.09.2022 р., і не містять інформації про інші договори та акти. Зазначений докуменнт датований 01.05.2023 р., тобто, ОСОБА_1 пропустила строк визначений Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Дослідивши надані матеріали, суддя дійшов висновку, що дії правопорушника вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання (вилучення спеціального права) вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
При накладенні адміністративного стягнення, суд керується поняттям судової дискреції (судового розсуду), що охоплює повноваження суду (права та обов`язки), надані йому державою, обирати між альтернативами, кожна з яких є законною, та інтелектуально-вольову владну діяльність суду з вирішення у визначених законом випадках спірних правових питань, виходячи із цілей та принципів права, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, даних про особу винного, справедливості й достатності обраного стягнення тощо.
Вислухавши думку прокурора та доводи ОСОБА_1 , дослідивши її письмові пояснення та додані матеріали, дослідивши протоколи №1644 від 22.12.2024 року, №1645 від 22.12.2024 року, №1646 від 22.12.2024 року, №1647 від 22.12.2024 року, №1648 від 22.12.2024 року, №1649 від 22.12.2024 року, №1650 від 22.12.2024 року, №1651 від 22.12.2024 року з доданими до них матеріалами, враховуючи обставини правопорушення, наявність у ОСОБА_1 неповнолітніх дітей, ґрунтуючись на всебічному, повному й об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, а також на внутрішніх переконаннях, вважаю, що вина правопорушника є доведеною та в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, тому вважаю за необхідне притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу на користь держави.
З урахуванням характеру адміністративніх правопорушень, вчинених ОСОБА_1 , їх кількістю (вісім адміністративних протоколів), суд визнає за неможливе збереження за нею права займатися діяльностю арбітражного керуючого не мінімальний строк, встановлений ст. 30 КУпАП.
Крім того суд, вважає за необхідне роз`яснити, що до ч.2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з дня вручення постанови, про накладення штрафу, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Керуючись ст.ст. 7, 33, 40-1, 221, 245, 280, 283, ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. на користь держави з позбавленням права займатися діяльностю арбітражного керуючого на строк 6 (шість) місяців.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: А. П. Чуприна
Суд | Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119376796 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чуприна А. П.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чуприна А. П.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чуприна А. П.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чуприна А. П.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чуприна А. П.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Ступак Т. С.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Ступак Т. С.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Ступак Т. С.