Справа № 510/310/19
У Х В А Л А
29.05.24 р. Ренійський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Бошкова І.Д.,
за участю: секретаря - Березенко С.П.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглядаючи у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рені Одеської області клопотання позивача про призначення судової-почеркознавчої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Ренійське автотранспортне підприємство 15140» про зобов`язання відповідача завірити печаткою запис про звільнення в трудовій книжці та днем звільнення вважати днем видачі належним чином заповненої трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов`язання відповідача видати йому належним чином заповнену трудову книжку,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Ренійське автотранспортне підприємство 15140» про зобов`язання відповідача завірити печаткою запис про звільнення в трудовій книжці та днем звільнення вважати днем видачі належним чином заповненої трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов`язання відповідача видати йому належним чином заповнену трудову книжку.
Позивач подав клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, посилаючись на те, що відомості про отримання відпускних і лікарняних він не отримував, не підписував та грошей не отримував. Позивач стверджує, що підписи на цих відомостях не його, тому для встановлення істини у справі та підтвердження справжності підписів необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу.
Позивач та його представник у судовому засіданні підтримали клопотання.
Представник відповідача не заперечував проти задоволення клопотання.
Вивчивши клопотання позивача, вислухавши доводи сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч.2 ст.116 ЦПК України способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Відповідно доп.п.1,2ч.1ст.103ЦПК Українисуд призначаєекспертизу усправі засукупності такихумов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Суд, вважає, що для забезпечення сторонам рівних можливостей щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості, клопотання представника відповідача про призначення почеркознавчої експертизи слід задовольнити. Окрім того, наведені обставинимаютьзначення длясправи, стосуються предмета іпідстав спорута потребують спеціальнихзнань,томуусправіслідзадовольнити клопотання представника відповідача про призначення почеркознавчої експертизи.
Судвважає,щопризначенняпочеркознавчої експертизипо даній цивільній справі, враховуючипредметспору,єнеобхідним.Питання,які визначеністороною по справі тана які потрібнавідповідь,єдостатніми.
Згідно п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України «суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи».
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, то на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.103,116-118,197-198,252,259,268,352-354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача про призначення судової-почеркознавчої експертизи - задовольнити.
Призначити у цивільній справі № 510/310/19 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Ренійське автотранспортне підприємство 15140» про зобов`язання відповідача завірити печаткою запис про звільнення в трудовій книжці та днем звільнення вважати днем видачі належним чином заповненої трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов`язання відповідача видати йому належним чином заповнену трудову книжку, судову-почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
- Чи виконаний підпис на платіжній відомості № 14 про отримання лікарняних в сумі 567,88 грн. за січень 2019 р. ОСОБА_1 або іншою особою?
- Чи виконаний підпис на платіжній відомості № 5/02 про отримання відпускних сумі 6521,56 грн. за 2018 р. ОСОБА_1 або іншою особою?
- Чи виконані підписи в журналі про отримання ОСОБА_1 трудової книжки 28.01.2018р. ОСОБА_1 або іншою особою?
Для проведення експертизи витребувати і надати експертам для проведення експертизи, в Товаристві з додатковою відповідальністю «Ренійське автотранспортне підприємство 15140» оригінали наступних документів:
-Платіжна відомість № 5/02 відповідно до якої позивач отримав відпускні в сумі 6521.56 грн. за 2018 рік;
-Платіжна відомість № 14 відповідно до якої позивач отримав лікарняні в сумі 567.88 грн, за січень 2019 року;
-Довідка № 1 від 18.01.2021 р.:
-Довідка № 2 від 18.01.2021 р.:
-Записка-розрахунок № 1 від 28.01.2019 р.;
-журнал про отримання ОСОБА_1 трудової книжки 28.01.2018 року.
Експертизу провести на підставі: матеріалів цивільної справи № 510/310/19 та витребуваних оригіналів документів у відповідача, які направити експертам.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , роз`яснити йому положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Покласти насторони обов`язок, у разі необхідності,надати експертамвсі необхідніматеріали тадокументи,роз`яснившиположення ст.109ЦПК Українипро наслідкиухилення відучасті векспертизі.
Провадження у цивільній справі № 510/310/19 на час проведення експертизи - зупинити.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Д. Бошков
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119380492 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ренійський районний суд Одеської області
Бошков І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні