Ухвала
від 27.05.2024 по справі 914/297/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

УХВАЛА

27.05.2024 Справа № 914/297/24

Господарський суд Львівської області у складі головуючої судді Зоряни ГОРЕЦЬКОЇ, при секретарі Марті ПРИШЛЯК, у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ромашка",

до відповідача: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях,

третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Західно-українська геофізична розвідувальна експедиція державного геофізичного підприємства "УКРГЕОФІЗИКА",

про стягнення заборгованості,

представники сторін:

позивач: не з?явився;

відповідач: ОСОБА_1 ;

третя особа: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ромашка" до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на строні відповідача Західно-української геофізичної розвідувальної експедиція державного геофізичного підприємства "УКРГЕОФІЗИКА" про зобов`язання здійснити перерахунок орендної плати.

За вх. № 1117/24 від 22.03.2024 представник позивача подав клопотання про зміну предмету позову шляхом доповнення новою позовною вимогою. Третя особа подала пояснення з приводу заяви про зміну предмета позову вх. №10933/24 від 22.04.2024 в якій серед іншого підтримав позицію викладену у відзиві на позовну заяву.

Розглянувши клопотання про зміну предмету позову, суд приходить до об`єктивного переконання про задоволення такого, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засіданняпозивач

має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Особа, яка звертається до суду з позовом,самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Предмет позову кореспондується ізспособами захисту права, які визначені, зокрема у статті 16 ЦК України, а тому зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.

Необхідність у зміні предмета позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не повною мірою забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.

Зміна предмета позову можлива, зокрема, у такі способи: 1) заміна одних позовних

вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.

Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 27.11.2023 у справі № 603/761/19.

Враховуючи вищезазначене, подальший розгляд справи необхідно проводити з врахування зміни предмету позову.

За вх. №2040/24 від 27.05.2024 представник позивача подав клопотання про продовження строку підготовчого провадження по справі.

З приводу даного клопотання суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

Враховуючи вищевикладене, у зв`язку із задоволенням клопотанням про зміну предмета позову, з метою надання сторонам можливості реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні та надання додаткових доказів в обґрунтування заявлених вимог та заперечень, а також з метою всебічного, повного і об`єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд прийшов до висновку про продовження строку підготовчого засідання.

Керуючись ст.ст. 2, 46, 177, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву №1117/24 від 22.03.2024 задовольнити.

2. Прийняти заяву про зміну предмету позову та подальший розгляд справи здійснювати з врахуванням такої.

3. Продовжити строк підготовчого судового засідання на 30 календарних днів.

4. Відкласти підготовче судове засідання на 01.07.2024 о 13:00 год.

5. Сторонам забезпечити явку учасників процесу.

6. Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області, за адресою м. Львів, вул. Личаківська, 128.

Ухвала набирає законної сили відповідно до норм чинного ГПК України.

Суддя Горецька З.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.05.2024
Оприлюднено31.05.2024
Номер документу119387915
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —914/297/24

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Панова Ірина Юріївна

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Панова Ірина Юріївна

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Панова Ірина Юріївна

Рішення від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні