Ухвала
від 30.05.2024 по справі 200/3313/24
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 травня 2024 року Справа №200/3313/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць та пені, -

В С Т А Н О В И Л А:

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради, в якому просить суд:

- стягнути з Комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради (код ЄДРПОУ 32270664) на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році, у розмірі 45 426,13 грн та пеню у розмірі 308,89 грн на р/р UA098999980313121230000005630 Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/50070000; ЄДРПОУ ГУ ДКСУ 37967785; МФО 899998; код платежу 50070000. ЄДРПОУ відділення Фонду (стягувача) 13492430.

Відповідно до ч. 1ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України(далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст.160,161,172цьогоКодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 5 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві, крім іншого, зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та докази, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач посилається на те, що відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснює визначення підприємств, установ та організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об`єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, та надсилає їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв`язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік, обчислених відповідно до статті 20 цього Закону. Розрахунок надсилається у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України у формі та порядку, визначених Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю спільно з Пенсійним фондом України.

Зазначає, що надання даних, на підставі яких проводиться нарахування адміністративногосподарських санкцій, здійснюється відповідно до Порядку надання Пенсійним фондом України Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування та у формі, затверджених постановою Правління Пенсійного Фонду України від 10 березня 2023 року № 14-2.

У порушення вищевказаних вимог закону позивачем до позовної заяви не додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, а саме:

- відомості з Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (або Централізованого банку даних з проблем інвалідності) за встановленою формою, які були отримані позивачем і на підставі яких було констатовано, що відповідач не забезпечив виконання у 2023 році нормативу робочих місць (які зазначено у ч. 12 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991року №875-XII);

- докази направлення відповідачу розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв`язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік.

Суддя зауважує, що документ із назвою «квитанція від 7 березня 2024 року», доданий до позовної заяви на підтвердження розміщення в електронному кабінеті роботодавця (КП «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради) на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 7 березня 2024 року о 10:42:48 розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій - не є належним доказом на підтвердження такого розміщення, оскільки не містить жодних ідентифікуючих реквізитів, за допомогою яких можна було б встановити, що ця квитанція дійсно є квитанцією, наданою позивачеві Пенсійним фондом України на підтвердження розміщення в електронному кабінеті КП «Служба єдиного замовника» Авдіївської МР на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 7 березня 2024 року розрахунку, доданого позивачем до позову; відсутня підтверджуюча квитанція з відповідного програмного забезпечення про доставлення «квитанції від 7 березня 2024 року» з сайту ПФУ на офіційну електронну адресу позивача (або електронний кабінет позивача); відсутні відомості про те, що саме доданий до позову "розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій" був розміщений в електронному кабінеті КП «Служба єдиного замовника» Авдіївської МР на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (в квитанції зазначено про розміщення в електронному кабінеті відповідача на вебпорталі Пенсійного фонду України файлу із назвою (ім`ям) «32270664_2023.pdf», разом із цим доказів на підтвердження того, що доданий до позову «розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій" і є документом (файлом) на ім`я «32270664_2023.pdf» - надані суду документи не містять); також вказана квитанція (або інший документ) не містить посилання на електронну адресу на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого суд міг би переконатися про розміщення 7 березня 2024 року в електронному кабінеті відповідача на вебпорталі Пенсійного фонду України розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті відповідачем у зв`язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік.

Отже, позовна заява не відповідає приписам ст. 161 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи зазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу семиденного строку з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХ В А Л И Л А :

1. Позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць та пені - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

- доказів на підтвердження обґрунтованості заявлених позовних вимог, про які зазначено у позові, а саме: відомостей з Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (або з Централізованого банку даних з проблем інвалідності), на підставі яких позивачем було встановлено, що відповідач не забезпечив виконання у 2023 році нормативу робочих місць з працевлаштування інвалідів;

- належних доказів на підтвердження направлення відповідачу (шляхом розміщення в електронному кабінеті Комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України) розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв`язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік за формою, наведеною у додатку до Порядку надсилання розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв`язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 10 березня 2023 року№ 14-1.

3. Роз`яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

4. Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Волгіна

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.05.2024
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу119399255
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю