Ухвала
Іменем України
27 травня 2024 року
смт Краснопілля
справа № 578/282/19
провадження № 1-р/578/2/24
Краснопільський районний суд Сумської області у складі слідчого судді Косар А. І., секретар судового засідання Литвин А. В.,
розглянув у рамках кримінального провадження за №12019200180000053 від 04.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 15 частиною першою статті 152 Кримінального кодексу України
Заяву сторони кримінального провадження про роз`яснення судового рішення
та установив:
Ухвалою слідчого судді Краснопільського районногосуду Сумськоїобласті від07березня 2019року задоволено клопотання слідчого слідчого відділу Краснопільського відділення поліції (с. Краснопілля) Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції Сумець Ірини Миколаївни, внесене в кримінальному провадженні за № 12019200180000053 від 04.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 15 - частиною першою статті 152 Кримінального кодексу України та призначено амбулаторну судово-психіатричну експертизу стосовно ОСОБА_1 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ), проведення якої доручено судовим експертам Сумського обласного психоневрологічного диспансеру (юридична адреса: 40031, м. Суми, вул. Ковпака, 18 Сумської області).
29 квітня 2024 року прокурор Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури Лисаченко Олена Володимирівна звернулася до суду із заявою про роз`яснення ухвали слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 07березня 2019року у справі №578/282/19. Заява прокурора мотивована тим, що відповідно до рішення шістнадцятої сесії сьомого скликання Сумської обласної ради м.Суми «Про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров`я» припинено юридичну особу «Комунальний заклад Сумської обласної ради Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім.О. В. Співака (код ЄДРПОУ: 05483032, міісцезнаходження юридичної особи: 40031, місто Суми, вулиця Ковпака, буд. 18). При цьому незрозуміло хто повинен та правомочний проводити амбулаторну судово-психіатричну експертизу та надати відповіді на поставлені питання в ухвалі, та яким експертам необхідно направити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , для проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи.
В судове засідання заявник не з`явився, про дату, час та місце розгляду повідомлений належним чином. Тому з урахуванням положень частини другої статті 380 Кримінального процесуальногокодексу України/даліпо текстутакож КПК/, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд заяви за його відсутності.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалася на підставі частини четвертої статті 107 КПК, у зв`язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши подану заяву, інші матеріали провадження, заслухавши заявника, слідчий суддя дійшла такого висновку.
Відповідно до статті 2 КПК завданнями кримінального провадження є, серед іншого, застосування до кожного учасника належної правової процедури.
Згідно з частиною третьою статті 26 КПК, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК.
Чинне кримінальне процесуальне законодавство України передбачає єдину підставу роз`яснення судового рішення. Так, відповідно до частини першої статті 380 КПК, суд за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює судове рішення, якщо судове рішення є незрозумілим. Необхідність роз`яснення судового рішення зумовлена його нечіткістю або суперечливістю викладених у ньому висновків, в тому числі можливістю різного їх тлумачення, тобто коли зміст рішення є незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, або для осіб, які мають його виконувати.
Отже, роз`яснення судового рішення - це викладення його у більш зрозумілій формі, при цьому, суд зобов`язаний викласти більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення.
Ухвалою слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 07березня 2019року (справа №578/282/19), яку просить роз`яснити заявник, було задоволено клопотання слідчого та в рамках кримінального провадження за № 12019200180000053 від 04.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 15 - частиною першою статті 152 Кримінального кодексу України, стосовно ОСОБА_1 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) призначено амбулаторну судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручено судовим експертам Сумського обласного психоневрологічного диспансеру (юридична адреса: 40031, м. Суми, вул. Ковпака, 18 Сумської області).
Заявник наводить перелік питань, на які просить слідчого суддю надати відповіді у зв`язку з прийняттям цієї ухвали та її змістом. Зокрема, заявник посилаючись на рішення шістнадцятої сесії сьомого скликання Сумської обласної ради м.Суми від 24.11.2017 «Про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров`я», яким припинено юридичну особу «Комунальний заклад Сумської обласної ради Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім.О. В. Співака (код ЄДРПОУ: 05483032, міісцезнаходження юридичної особи: 40031, місто Суми, вулиця Ковпака, буд. 18), висловлює нерозуміння хто повинен та правомочний проводити амбулаторну судово-психіатричну експертизу та надати відповіді на поставлені питання в ухвалі слідчого судді від 07.03.2019 та яким експертам необхідно направити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , для проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи.
Як вбачається із ухвали, щодо роз`яснення якої звернувся прокурор, вона містить положення, стосовно яких виникнули суперечності щодо її розуміння, та потребує додаткового роз`яснення.
Суть роз`яснення судового рішення полягає не в роз`ясненні мотивів, які покладені в основу рішення, а в роз`ясненні рішення з метою наступного його виконання, що відповідає правовій позиції, викладеній в ухвалі Великої палати Верховного суду від 15.09.2020 (справа №1-26/04).
Так, відповідно до Рішення шістнадцятої сесії сьомого скликання Сумської обласної ради м.Суми від 24.11.2017 «Про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров`я», припинено юридичну особу «Комунальний заклад Сумської обласної ради Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім.О. В. Співака (код ЄДРПОУ: 05483032, міісцезнаходження юридичної особи: 40031, місто Суми, вулиця Ковпака, буд. 18).
В результаті реорганізації правонаступником майна, майнових прав та обов`язків комунального закладу є комунальний заклад Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер».
Таким чином, комунальний заклад Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер» є єдиним правонаступником Сумського обласного психоневрологічного диспансеру (юридична адреса: 40031, м.Суми, вул.Ковпака, 18 Сумської області), а так само і єдиним закладом на території Сумської області, який має право проводити амбулаторну судово-психіатричну експертизу.
За таких умов суддя вважає за необхідне задовольнити заяву, оскільки встановлено обставини, визначені статтею 380 КПК, які слугують підставою такого роз`яснення.
З огляду на зазначене, слідчий суддя, керуючись ст. 2, 26, 369, 372, 380 Кримінального процесуального кодексу України,
Постановив:
Задовольнити заяву прокурора Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури Лисаченко Олени Володимирівни про роз`яснення судового рішення.
Роз`яснити, що відповідно до Ухвали слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 07 березня 2019 року, постановленої в рамках кримінального провадження за № 12019200180000053 від 04.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 15 - частиною першою статті 152 Кримінального кодексу України, стосовно ОСОБА_1 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи (справа №578/282/19), проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи доручено судовим експертам комунального закладу Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер», який є єдиним правонаступником Сумського обласного психоневрологічного диспансеру (юридична адреса: 40031, м.Суми, вул.Ковпака, 18 Сумської області).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.
На ухвалу судді протягом п`яти днів з моменту її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду.
Слідчий суддя А. І. Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119413584 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні