Справа № 206/5520/21
Категорія 54
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2024 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
у складі головуючого судді Ковбасюк О.О.,
за участю секретаря судового засідання Білоус А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ», третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, про зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2021 року позивач звернувся до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з вказаною позовною заявою, в якій просив зобов`язати відповідача ТОВ «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» подати у встановленому законом порядку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області коригуючі звіти або скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних звітів про застраховану особу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за звітний 07 місяць 2018 року, що необхідні для виправлення недостовірно внесених індивідуальних даних про застраховану особу у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що у вересні 2021 року він звернувся до Дніпровського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та отриманні допомоги по безробіттю, у зв`язку зі звільненням відповідно до ст. 38 КЗпПУ з останнього місця роботи. Під час звернення позивачу стало відомо, що в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування містяться некоректні дані про його страхувальника як застрахованої особи, а саме дані про страхувальника ТОВ «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» (код ЄДРПОУ 41895884), а також відомості про суму заробітку для нарахування пенсії: 3723,00 та кількість днів трудових або цивільно-правових відносин: 19 днів за звітний 07 місяць 2018 року. Окрім того, у трудовій книжці позивача відсутня інформація про його перебування у трудових чи цивільно-правових відносинах з вказаним страхувальником. Вказані відомості перешкоджають позивачу у набутті статусу безробітного відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у зв`язку з чим він змушений був звернутися до суду з вказаним позовом.
Ухвалою Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 21.12.2021 справу передано за підсудністю до Подільського районного суду м. Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.01.2022 головуючим суддею у справі визначено ОСОБА_2.
Ухвалою суду від 03.02.2022 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 20.05.2022 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, встановлено відповідачу строк для подання відзиву, а позивачу - відповіді на відзив.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 січня 2024 року справу передано у провадження судді Подільського районного суду міста Києва Ковбасюк О.О., оскільки згідно з наказом № 4/02-02 від 11 січня 2024 року суддю ОСОБА_2 відраховано зі штату Подільського районного суду міста Києва.
Ухвалою суду від 12.02.2024 справу прийнято до провадження та призначено судове засідання.
В судове засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явився, відзив на позов та заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не подав.
Представник третьої особи в судове засідання також не з`явилася, надіслала клопотання про розгляд справи за її відсутності. Окрім того, 25.04.2023 надіслала через систему «Електронний суд» письмові пояснення по справі, в яких просила прийняти рішення відповідно до норм чинного законодавства.
Дослідивши письмові матеріали справи відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, повно і всебічно оцінивши всі фактичні обставини справи та докази, які мають значення для розгляду справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що у вересні 2021 позивач звернувся до Дніпровського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та для отримання допомоги по безробіттю. Тоді ж йому стало відомо, що в реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відносно нього було внесено некоректні відомості щодо його страхувальників за звітний 07 місяць 2018 року.
Відповідно до довідки, сформованої засобами автоматичних систем Пенсійного фонду України з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування від 31.10.2021, за звітний 07 місяць 2018 року внесено дані про страхувальника ТОВ «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» (код ЄДРПОУ 41895884), а також відомості про суму заробітку для нарахування пенсії: 3723,00 та кількість днів трудових або цивільно-правових відносин: 19 днів.
Однак, як вбачається з копії трудової книжки, наданої позивачем, у вказаний період, а саме 07 місяць 2018 року, він не перебував у трудових або цивільно-правових відносинах із вказаним страхувальником.
Як вбачається із письмових пояснень Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, законодавством чітко визначений обов`язок страхувальників (підприємств, установ, організацій) щодо подання відомостей стосовно застрахованих осіб. Відповідальним за правильність та достовірність заповнення та подання звіту є страхувальник.
За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» (код ЄДРПОУ 41895884) діяльність не припинило, а тому внесення змін до персональної електронної облікової картки застрахованої особи ОСОБА_1 може бути здійснено на підставі поданої страхувальником звітності до територіального органу Пенсійного фонду України.
Вирішуючи пред`явлені позовні вимоги, судом враховується наступне.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов`язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з приписами ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Унікальний номер електронної облікової картки формується автоматично шляхом додавання одиниці до останнього наявного унікального номера електронної облікової картки. Порядок та строки впровадження унікальних номерів електронних облікових карток застрахованих осіб, порядок ведення персональних електронних облікових карток визначаються Пенсійним фондом.
Відповідно до положень ст. 24 Закону №1058-IVстраховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Положеннями ч. 1 ст. 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» передбачено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов`язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.
Згідно зі ст. 16 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.
Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Постановою правління Пенсійного фонду України №10-1 від 18.06.2014 затверджено Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Положення №10-1).
Пунктом 3 розділу IV Положення №10-1 визначено, що відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Пунктом 4 розділу IV Положення №10-1 передбачено, що у разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником.
У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
Відповідно до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Стаття 13 ЦПК України встановлює, що суд розглядає справи на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 89 ЦПК України виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців ТОВ «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» (код ЄДРПОУ 41895884) не перебуває в стані припинення.
Із урахуванням наведеного, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі обставини справи та, перевіривши їх наданими доказами, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними, а тому наявні підстави для зобов`язання відповідача подати у встановленому законом порядку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області коригуючі звіти або скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних звітів про застраховану особу ОСОБА_1 за звітний 07 місяць 2018 року, що необхідні для виправлення недостовірно внесених індивідуальних даних про застраховану особу у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені позивачем витрати по сплаті судового збору у розмірі 922 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 23, 81, 89, 141, 247, 258, 259, 273, 352, 354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ», третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, про зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» (код ЄДРПОУ 41895884) подати у встановленому законом порядку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області коригуючі звіти або скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних звітів про застраховану особу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за звітний 07 місяць 2018 року, що необхідні для виправлення недостовірно внесених індивідуальних даних про застраховану особу у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ» на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 922 грн. 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Повне найменування сторін та третіх осіб по справі:
- позивач - ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
- відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІОНКОРПОРЕЙТ», місцезнаходження: м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 82, код ЄДРПОУ 41895884;
- третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, місцезнаходження: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427.
Повний текст рішення складено 22.04.2024.
Суддя Олена КОВБАСЮК
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2024 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 119432285 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ковбасюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні