ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31.05.2024 р. Справа № 910/4894/24
Суддя Манюк П.Т. розглянувши
позовну заяву: Управління соціального захисту населення Дарницьої районної в місті Києві державної адміністрації, м. Київ,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм Лайт», м. Львів,
про стягнення 51 650, 47 грн
встановив:
Управління соціального захисту населення Дарницьої районної в місті Києві державної адміністрації звернулось в Господарський суд міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм Лайт» про стягнення 51 650, 47 грн за договором від 23.02.2021 № 5.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.04.2024, на підставі п. 1 ч. 1 та ч. 3 ст. 31 ГПК України, матеріали справи № 910/4894/24 передано за підсудністю до Господарського суду Львівської області.
27.05.2024 матеріали справи № 910/4894/24 надійшли до Господарського суду Львівської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.05.2024, матеріали справи № 910/4894/24 передано на розгляд судді Манюку П.Т.
Частиною 7 статті 31 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копіїї позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимог (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, з врахуванням наведеного суд зазначає, що належним доказом відправлення іншій стороні копій позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення в поштове відправлення та оригінал документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), яких до позовної заяви позивачем не долучено. В той же час, позивачем долучено копію позовної заяви з доданими документами для відповідача.
Також, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3 028, 00 гривні.
У матеріалах справи відсутні докази сплати позивачем судового збору у розмірі 3028, 00 грн, а також матеріали справи не містять доказів надсилання відповідачу позовної заяви із додатками.
Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Одночасно, суд звертає увагу позивача, що згідно з приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись п. 1, п. 2 ч. 1 ст. 164, ст.ст. 174, 234 ГПК України, суд, -
ухвалив:
1. Позовну заяву Управління соціального захисту населення Дарницьої районної в місті Києві державної адміністрації до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм Лайт» про стягнення 51 650, 47 грн - залишити без руху, надавши позивачу строк, до 10 днів з дня вручення ухвали для усунення таких недоліків:
1.1. Надати суду докази сплати судового збору за подання позовної заяви в розмірі 3 028, 00 грн.
1.2. Надати суду докази надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
3. Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119485237 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні