ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"03" червня 2024 р. Справа №918/286/24
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Торчинюка В.Г., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" про відновлення пропущених строків у справі
за заявою: Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України Івано-Франківській області
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс"
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості в сумі 26 450 грн 00 коп. за договором купівлі-продажу №249 від 01 червня 2022 року, укладеним у письмовій формі.
ВСТАНОВИВ:
В березні 2024 року Аварійно-рятувальний загон спеціального призначення ГУ ДСНС України Івано-Франківській області звернувся у Господарський суд Рівненської області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" заборгованості в сумі 26 450 грн 00 коп. за договором купівлі-продажу №249 від 01 червня 2022 року, укладеним у письмовій формі.
19 березня 2024 року судом видано відповідний судовий наказ №918/286/24 за яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" на користь Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області зайво сплачену суму ПДВ за договірними зобов`язаннями в розмірі 26 450 грн 00 коп. та 302 грн 80 коп. сплаченого судового збору за видачу судового наказу.
Вказаний наказ набрав законної сили 15 квітня 2024 року та надісланий для стягувача.
30 травня 2024 року через систему електронний суд від боржника надійшла заява про відновлення пропущеного строку для подання заяви на скасування судового наказу.
Заяву обґрунтовано тим, що відповідно до внутрішнього наказу боржника, ТОВ "ВІСЛА ПЛЮС" перейшла на дистанційну форму роботи, у зв`язку із чим копія наказу та доданих документів останнім отримана не була.
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає наступне.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.2 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.
Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Ухвалу про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом.
Поважними причинами пропуску процесуального строку є ті, які унеможливлюють або ускладнюють можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом строк, є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду та підтверджені належними і допустимими доказами (постанова ВП ВС від 10.11.2022 у справі № 990/115/22).
Із вказаного слідує, що суд може продовжити/поновити той чи інший строк, у разі поважності причин його пропуску.
Як свідчать матеріали справи, копія судового наказу та додані документи були направлені на адресу боржника рекомендованим повідомленням №0600256622189 на адресу ТОВ "Вісла Плюс" (34403, Рівненська обл., Вараський р-н, м. Вараш, Вараш Мікрорайон, буд 43, оф. 45) проте повернулося з відміткою про невручення, причини невручення: адресат відсутній за вказаною адресою.
Як зазначалося вище, боржник, як на поважність причин пропуску вказує на ту обставину, що згідно внутрішнього наказу від 24.02.2022 року №1 ТОВ "Вісла Плюс" про запровадження дистанційної форми роботи, підприємство перейшло на дистанційну форму роботи.
Згідно статті 157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Як свідчать матеріали справи, боржник не подав заяву про скасування судового наказу у визначені строки (15 днів з моменту отримання).
Щодо поважності причин пропуску вказаних 15 днів слід вказати наступне.
Пунктом 6 статті 3 ЦК України закріплений принцип справедливості, добросовісності та розумності. Зазначений принцип включає, зокрема, обов`язок особи враховувати потреби інших осіб у цивільному обороті, проявляти розумну дбайливість та добросовісно вести переговори.
Відповідно до частини першої статті 42 ГК України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Отже, негативні наслідки неодержання підприємцем звернення до нього, якщо таке звернення здійснене добросовісно і розумно, покладаються на підприємця.
Із вказаного слідує, що Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України Івано-Франківській області звернувшись у Господарський суд Рівненської області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" заборгованості в сумі 26 450 грн 00 коп. скористалися законом передбаченим порядком, щодо стягнення заборгованості в наказному провадженні.
Відповідно, враховуючи принципи справедливості, добросовісності та розумності суд не вбачає поважності в причинах пропуску строку на подання заяви про скасування судового наказу, а саме внутрішній наказ, боржник мусив та мав отримувати вхідні документи, які стосуються його діяльності.
Вказане також підтверджується і тим, що ТОВ "Вісла Плюс" продовжує свою господарську діяльність, що підтверджується відсутністю будь яких доказів про припинення діяльності боржника, відсутністю відповідних рішень про банкрутство.
Окрім того, як уже вказувалося вище, у відповідності до частини 4 статті 119 ГПК України на боржника був покладений обов`язок разом із заявою про відновлення пропущених строків подати відповідну заяву про скасування судового наказу, однак ТОВ "Вісла Плюс" така вимога виконана не була.
З огляду на вказане вище, суд відмовляє в задоволенні заяви боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" про відновлення пропущених строків на скасування судового наказу у справі №918/286/24.
Керуючись статтями 113, 118, 119 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісла Плюс" про відновлення пропущених строків на скасування судового наказу у справі №918/286/24 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 04 червня 2024 року та підлягає оскарженню у визнчений ГПК України спосіб.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Вадим Торчинюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119485655 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Торчинюк В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні