Ухвала
від 04.06.2024 по справі 645/3235/24
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/3235/24

Провадження № 2/645/1676/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К РА Ї Н И

04 червня 2024 року м. Харків

Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Шевченко Г.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРЛІН» про витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання недійсним та скасування перереєстрації транспортного засобу, -

встановив:

03 червня 2024 року до Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , в якій позивач просить суд: витребувати з володіння ОСОБА_2 на користь власника ОСОБА_1 автомобіль марки Mercedes-Benz E200, д.н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску, визнати недійсним та скасувати перереєстрацію транспортного засобу Mercedes Benz E200, д.н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску, за ОСОБА_2 , стягнути з відповідача судові витрати.

Вивчивши матеріали позовної заяви та документи, що додані до неї, суддя дійшов висновку, що позов слід залишити без руху, зважаючи на наступне.

Суддею вбачається, що при поданні позову позивачем сплачено судовий збір за вимогу майнового характеру - про витребування майна з чужого незаконного володіння в сумі 3491,00 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено 2 вимоги, одна з яких майнового характеру - про витребування майна з чужого незаконного володіння, та друга немайнового характеру - визнання недійсним та скасування перереєстрації транспортного засобу, за яку позивач повинен був сплатити судовий збір у сумі по 1211,20 грн.

Проте, позивачем надано квитанцію про сплату судового збору лише за одну вимогу майнового характеру.

Таким чином, позивачем не виконано приписів ч. 4статті 177 ЦПК України.

Недоплачена сума судового збору становить 1211,20 грн.

Отже, позивачу необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 1211,20 грн., надавши суду документ про сплату цієї суми судового збору.

Відповідно до ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху, роз`яснити позивачу право усунути вказані недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРЛІН» про витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання недійсним та скасування перереєстрації транспортного засобу - залишити без руху.

Роз`яснити позивачу його право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог встановлених ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо визначення розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Г.С. Шевченко

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119490247
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —645/3235/24

Рішення від 03.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні