Справа № 757/1814/24-ц
Провадження № 2/752/3607/24
У Х В А Л А
20 лютого 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г., перевіривши матеріали позовної заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квартал Дружби» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання, експлуатацію будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ:
10.01.2024 року ОСББ «Квартал Дружби» звернулося до Печерського районного суду м. Києва з позовною заявою про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання, експлуатацію будинку та прибудинкової території, за адресою: АДРЕСА_1 , що належить до Печерського району м. Києва.
Ухвалою судді Печерського районного суду м. Києва від 16.01.2024 року матеріали справи № 757/1814/24 за позовом ОСББ «Квартал Дружби» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання, експлуатацію будинку та прибудинкової території передано за підсудністю до Голосіївського районного суду м. Києві.
В ухвалі зазначено, що зареєстрованим місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_2, що територіально відноситься до Голосіївського району м. Києва.
Тому на підставі положень ч. 1 ст. 27 ЦПК України справу було передано за підсудністю.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 8 ст. 28 ЦПК України позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Таким чином, позивач скористався своїм правом подачі позову за правила альтернативної підсудності, в саме: за місцем надання послуг.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Однак, як вбачається з ухвали судді Печерського районного суду м. Києва від 16.01.2024 року, передаючи дану справу на розгляд за підсудністю відповідно до вимог ч.1 ст. 27 ЦПК України до Голосіївського районного суду м. Києва, Печерський районний суд м. Києва виходив із того, що зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача ОСОБА_1 знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Разом з тим, подаючи позов до Печерського районного суду м. Києва, ОСББ «Квартал Дружби» реалізувало своє право на вибір підсудності за місцем виконання договору за адресою: АДРЕСА_1 , що належить до адміністартивної території Печерського району м. Києва.
За правилами ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього кодексу.
Відповідно п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, якщо суддя вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, передає справу на розгляд іншому суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, передача справи на розгляд іншому суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відтак, Печерським районним судом м. Києва помилково направлено справу до Голосіївського районного суду м. Києва.
За таких обставин, враховуючи, що дана справа не підсудна Голосіївському районному суду м. Києва, суд постановляє ухвалу про передачу цивільної справи за позовною заявою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квартал Дружби» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання, експлуатацію будинку та прибудинкової території, за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва, за місцем виконання договору.
У відповідності до положень ч. ч. 1, 2 статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 27, 29, 31, 32, 187 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
цивільну справу за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квартал Дружби» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання, експлуатацію будинку та прибудинкової території, передати для розгляду за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва (адреса: 01010, м. Київ, вул. Володимирська, буд. № 15).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею
(частина 2 статті 261 ЦПК України).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду (частина 1 статті 353, стаття 355 ЦПК України).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (стаття 354 ЦПК України).
Суддя: Плахотнюк К.Г.
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119526598 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні