ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"06" червня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/519/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали позовної заяви,
за позовом Закарпатської обласної прокуратури, код ЄДРПОУ - 02909967, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, буд. 2 "А",
в інтересах держави в особі Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області, код ЄДРПОУ - 04053789, 89600, Закарпатська обл., місто Мукачево, вул. Штефана Августина, будинок 21,
до відповідача Фермерського господарства "Мочар ІР", код ЄДРПОУ - 38056437, 90120, Закарпатська обл., Іршавський р-н, село Арданово, будинок 351
про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельними ділянками
в с т а н о в и в:
Закарпатська обласна прокуратура, код ЄДРПОУ - 02909967, звернулась до Господарського суду Закарпатської області в інтересах держави в особі Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області, код ЄДРПОУ - 04053789, з позовною заявою до Фермерського господарства "Мочар ІР", код ЄДРПОУ - 38056437, з позовними вимогами усунення власнику - державі в особі Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області перешкоди у користуванні та розпорядженні майном шляхом зобов`язання Фермерського господарства "МОЧАР ІР" припинити рибогосподарську експлуатацію водного об`єкту - водосховища "Роман-Потік" на підставі режиму рибогосподарської експлуатації та шляхом зобов`язання Фермерського господарства "МОЧАР ІР" повернути водний об`єкт - водосховище "Роман-Потік" разом із земельними ділянками під ним (2121983200:02:001:0360 площею 11.6847 га, 2121983200:01:001:0019 площею 186.8416 га, 2121983200:03:001:0184 площею 57.5341 га) державі в особі уповноваженого органу - Мукачівської районної державної адміністрації.
Суд розглянувши матеріали позовної заяви встановив підстави для її залишення без руху, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що прокурор зазначає в реквізитах позовної заяви третю особу на стороні позивача - Мукачівське міжрайонне управління водного господарства, код ЄДРПОУ - 01033875, 89600, Закарпатська обл., місто Мукачеве, вул. Ярослава Мудрого, будинок 22. Однак, суд звертає увагу прокурора, що ним в прохальній частині позовної заяви не вказано вимогу щодо залучення Мукачівського міжрайонного управління водного господарства в якості третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог.
Згідно положень ч. 1 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Відтак, прокурору, для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду окрему заяву (клопотання) про залучення Мукачівського міжрайонного управління водного господарства, код ЄДРПОУ - 01033875, в якості третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог, в якій зазначити на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі та в який спосіб рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки третьої особи.
Також суд зазначає, що приписами ст. 162 ГПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб)... 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви тощо.
Статтею 164 ГПК України передбачені документи, що додаються до позовної заяви. До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 ГПК України; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що прокурором невірно вказано в реквізитах місцезнаходження відповідача, а саме "90120, Закарпатська обл., Іршавський р-н, село Арданово, будинок 251". Натомість, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вірною юридичною адресою відповідача є - " 90120, Закарпатська обл., Іршавський р-н, село Арданово, будинок 351". Крім того, прокурором на виконання приписів ст. 164 ГПК України долучено до матеріалів заяви докази надіслання позовної заяви разом з додатками відповідачу за невірною адресою "90120, Закарпатська обл., Іршавський р-н, село Арданово, будинок 251". Відтак, прокурору, для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду докази надіслання позовної заяви разом з додатками відповідачу за його вірною юридичною адресою згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Таким чином, суд висновує, що прокурору, для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду: 1) окрему заяву (клопотання) про залучення Мукачівського міжрайонного управління водного господарства, код ЄДРПОУ - 01033875, в якості третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог, в якій зазначити на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі та в який спосіб рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки третьої особи; 2) докази надіслання позовної заяви разом з додатками відповідачу за його вірною юридичною адресою згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань -"90120, Закарпатська обл., Іршавський р-н, село Арданово, будинок 351".
Частиною 1 ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 ГПК України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви (вх. №02.3.1-05/553/24 від 04.06.2024 року) - без руху.
Керуючись ст. ст. 174, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Позовну заяву Закарпатської обласної прокуратури, код ЄДРПОУ - 02909967, в інтересах держави в особі Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області, код ЄДРПОУ - 04053789, до Фермерського господарства "Мочар ІР", код ЄДРПОУ - 38056437 - залишити без руху.
2. Повідомити прокурора про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше п`яти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити прокурору, що
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Копію ухвали надіслати прокурору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119553217 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо усунення перешкод у користуванні майном |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні