10.06.2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
10 червня 2024 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Любчик В.М.,
за участю секретаря судового засідання Сафронової К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Добропіллі питання про виправлення описки в рішенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 10 травня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС в особі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Донецькій області, ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Рисс Марина Олександрівна, про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним і застосування наслідків його недійсності,-
в с т а н о в и в:
10 травня 2024 року суддею Добропільського міськрайонного суду Донецької області ухвалено рішення по цивільній справі № 227/1815/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС в особі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Донецькій області, ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Рисс Марина Олександрівна, про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним і застосування наслідків його недійсності.
Поряд з цим, при виготовленні тексту рішення, судом було помилково вказано номер паспорту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як « НОМЕР_1 », замість вірного « НОМЕР_2 ».
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Згідно з ч. 2 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно п. 19 Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року №14 Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.
Таким чином, суд вважає за необхідне виправити зазначену описку, вказавши у третьому та п`ятому абзацах резолютивної частини рішення суду вірним номер паспорту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як « НОМЕР_2 ».
На підставі наведеного та керуючись ст. 269 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
виправити описку у абзаці третьому та п`ятому резолютивної частини рішення від 10 травня 2024 року по цивільній справі № 227/1815/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС в особі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Донецькій області, ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Рисс Марина Олександрівна, про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним і застосування наслідків його недійсності, а саме зазначити вірним номер паспорту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 « НОМЕР_2 », замість - « НОМЕР_1 ».
Ухвала суду є невід`ємною частиною рішення суду від 10 травня 2024 року по цивільній справі №227/1815/20.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Надруковано власноручно в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя В.М. Любчик
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119599836 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Любчик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні