Ухвала
від 10.06.2024 по справі 361/3896/24
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/3896/24

Провадження № 1-кс/361/1161/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.06.2024 м. Бровари

Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в клопотання слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42023112130000063 від 31.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді надійшло дане клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке мотивоване тим, що слідчим відділом Броварського РУП Головного управління Національної поліції в Київської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № № 42023112130000063 від 31.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що 30.05.2023 до Броварської окружної прокуратури Київської області надійшов рапорт оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України. Відповідно до якого встановлено, що на території Броварського району Київської області здійснюється незаконний видобуток корисних копалин в адміністративних межах села Залісся, Броварського району, Київської області на земельних ділянках з наступними кадастровими номерами: 3221280800:08:007:0631, 3221280800:08:007:0617, 3221280800:08:007:0618. Дані земельні ділянки перебувають у приватній власності гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка являється керівником та засновником підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , основний вид господарської діяльності збирання безпечних відходів. З метою видобутку та транспортування корисних копалин використовується спеціальна та вантажна техніка.

У відповідності до ст. 23 Кодексу України «Про Надра» землевласники і землекористувачі в межах земельних ділянок, які перебувають у їх власності або користуванні, мають право без спеціального дозволу та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб, не пов`язаних із відчуженням видобутих корисних копалин, корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до 2 метрів.

Фактично, за допомогою спеціальної техніки, проводиться видобуток корисних копалин на вищевказаних земельних ділянках глибиною більше двох метрів та в подальшому видобуті корисні копалини реалізуються фізичним та юридичним особам.

Згідно зі статтею 19 Кодексу України «Про надра», надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу. При укладенні угод про розподіл продукції надра надаються в користування на підставі угоди про розподіл продукції з оформленням спеціального дозволу на користування надрами та акта про надання гірничого відводу.

При цьому, кваліфікаційні, організаційні і технічні вимоги для користування надрами встановлені у «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року.

Відповідно до статті 28 Кодексу України «Про надра», користування надрами є платним, Плата справляється за користування надрами в межах території У країни, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони.

Плата за користування надрами справляється у вигляді: 1) рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; 2) рентної плати за користування надрами в цілях, не пов?язаних з видобуванням корисних копалин...».

У відповідності до відкритих джерел суб?єкти господарської діяльності в тому числі ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " код ЄДРПОУ НОМЕР_1 не отримували спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення та промислової розробки родовища.

Таким чином в діях вказаних осіб вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 240 КК У країни.

В подальшому під час проведення заходів оперативного характеру направлених на встановлення осіб які можливо можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, було отримано інформацію про можливо причетних осіб, а саме:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується абонентським номером телефону НОМЕР_2 ;

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , користується абонентським номером телефону НОМЕР_3 ;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користується абонентським номером телефону НОМЕР_4 ;

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , користується абонентськими номерами телефонів: НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 ;

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , користується абонентським номером телефону НОМЕР_7 ;

- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , користується абонентським номером телефону НОМЕР_8 .

Так, з метою підтвердження чи спростування факту перебування особи (осіб) у конкретному місці та в конкретний час, його (їх) можливе спілкування та встановлення інших обставин, які мають значення для даного кримінального провадження, що не можливо отримати без тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, є необхідним винести постанову про тимчасовий доступ до інформації про з`єднання по номерам мобільних телефонів: 1. НОМЕР_2 ; 2. НОМЕР_3 ; 3. НОМЕР_4 ; 4. НОМЕР_4 ; 5. НОМЕР_5 ; 6. НОМЕР_7 ; 7. НОМЕР_8 , у період часу з 00:00 год. 01.01.2020 року по теперішній час, яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в їх телекомунікаційних мережах та отримати дозвіл на вилучення запитуваних документів.

Вказані дані можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні і без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню і доказуванню.

В судове засідання, ініціатор поданого клопотання на його розгляд не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином шляхом направлення телефонограми.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Розглянувши подане клопотання та дослідивши додані до нього докази, суд приходить до наступного висновку.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до п. 7, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікаційних послуг, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про телекомунікації» встановлено, що охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом.

Положеннями ст.ст. 159-162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

До охоронюваної законом таємниці, згідно Закону України «Про захист персональних даних» належать персональні дані особи, що становлять собою відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути ідентифікована.

Частиною 5 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; відомості, які можуть становити лікарську таємницю; відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю; особисте листування особи та інші записи особистого характеру; інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; державна таємниця.

Таким чином, клопотання подано щодо документів які містять охоронювану законом таємницю.

Приймаючи до уваги вищевикладене, ознайомившись із матеріалами клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки, отримавши в паперовому вигляді чи в електронному виді на цифровому носії від оператора мобільного зв`язку інформацію, доступ до якої просить надати слідчий у своєму клопотанні, орган досудового розслідування матиме можливість отримати фактичні дані, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, зокрема встановити причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення.

Іншим способом, окрім як надання слідчим суддею дозволу, отримати вказану інформацію слідчий не може. Наявність такої інформації на вилученому в оператора носії, відповідатиме вимогам ст. 99 КПК України і буде вважатися документом, спеціально створеним з метою збереження інформації, яка може бути використаною як доказ. Необхідність саме цим шляхом отримання такої інформації полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку встановленому цим законом, бо в інакшому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 108, 132, 160-166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42023112130000063 від 31.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_11 , старшому слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_12 , старшому слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_13 , слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до інформації про з`єднання по номерам мобільних телефонів НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , у період часу з 00:00 год. 01.01.2020 року по теперішній час, у письмовому та електронному вигляді - з приміщення оператора мобільного зв`язку ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з наступними відомостями:

-Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент А);

-Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: (абонентський, серійний, унікальний ідентифікатор SIM-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання тощо;

-Типи з`єднань абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GРRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот) , переадресація тощо;

-Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (не прийняті виклики) абонента А;

-Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент В);

-За наявності угоди прізвище, ім`я, по-батькові власника абонентського номеру та його анкетні дані (для фізичної особи) або назва та ЄДРПОУ (для юридичної особи);

-Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент «Б»), з`єднання нульової тривалості.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_15

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119648718
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —361/3896/24

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Мельник Володимир Васильович

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 10.05.2024

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Червонописький В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні