УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2024 року
м. Київ
справа № 607/12108/24
провадження № 51-2992впс24
Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду (далі - Суд, колегія суддів) у складі:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_4
розглянула у судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_5 про направлення матеріалів кримінального провадження № 42022212050000077 від 14 вересня 2022 року(№ 607/12108/24) стосовно ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5
ст. 191, ч. 3 ст. 290, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (далі - КК України), з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судіві
встановила:
до Верховного Суду у порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) надійшло клопотання захисника ОСОБА_5 про направлення матеріалів кримінального провадження ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 290, ч. 1 ст. 366 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Клопотання захисника мотивоване тим, що обвинувальний акт стосовно ОСОБА_6 надійшов до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з порушенням правил територіальної підсудності. Вважає, що злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України, був закінчений після перерахування грошових коштів на небюджетний казначейський рахунок, який використовує ТОВ «Ювента Інжиніринг» (далі - Товариство) відкритий у АТ «Перший український міжнародний банк» (далі - АТ «ПУМБ»), оскільки вказане Товариство в обов`язковому порядку повинно було подавати до органу Казначейства платіжні доручення у електронній та паперовій формі, після чого здійснювався перерахунок коштів, а тому місцем вчинення ОСОБА_6 інкримінованого йому більш тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, є Печерський район м. Києва, де розташоване Головне управління Державної казначейської служби в Київській області (м. Київ, пл. Лесі Українки, будинок 1).
Ураховуючи ці обставини, захисник просить направити вказане кримінальне провадження до Печерського районного суду м. Києва, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальні правопорушення.
Учасникам судового провадження було повідомлено про час та місце розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень і клопотань про відкладення такого розгляду не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, наведені у клопотанні, колегія суддів дійшла такого висновку.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Відповідно до інформації, наданої Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області, кримінальне провадження стосовно ОСОБА_6 перебуває на стадії підготовчого судового засідання.
Як убачається зі змісту обвинувального акта у зазначеному кримінальному провадженні, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 290, ч. 1 ст. 366 КК України.
Більш тяжким є правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України (дії, які виразилися у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені у особливо великому розмірі).
Злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України вважається закінченим з моменту привласнення коштів, зокрема з моменту перерахування таких коштів на рахунок ТОВ «Ювента Інжиніринг». Місце знаходження вказаного товариства є АДРЕСА_1 , що відноситься до територіальної юрисдикції Печерського районного суду м. Києва.
З огляду на викладене, колегія суддів уважає за необхідне клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити, матеріали кримінального провадження стосовно ОСОБА_6 передати на розгляд з Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області до Печерського районного суду
м. Києва.
Ураховуючи викладене та керуючись ст. 32, 34 КПК України, колегія суддів
постановила:
клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити.
Матеріали кримінального провадження №42022212050000077 від 14 вересня 2022 року (№ 607/12108/24) стосовно ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 290, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, направити з Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області до Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119653492 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Делікатна Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні