Рішення
від 11.06.2024 по справі 600/180/23-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2024 року м. Чернівці Справа № 600/180/23-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого Левицького В.К., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЛЯ" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення та рішення.

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЛЯ" (далі - позивач) звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення за формою Н від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09, складене Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області;

визнати протиправними та скасувати рішення про результати розгляду скарги від 02.12.2022 №15903/6/99-00-06-03-01-06, складене ДПС України.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказував, що оскаржуваним податковим повідомлення-рішенням до нього застосовано штрафні санкції за затримку реєстрації податкових накладних. На думку позивача, застосування штрафу є безпідставним, оскільки він направив контролюючому органу податкові накладні на реєстрацію в межах граничних строків їх реєстрації, встановлених абз. 14 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, відтак своєчасно виконав обов`язок з реєстрації податкових накладних. Враховуючи наведене, позивач вважає, що податкове повідомлення-рішення про накладення штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних та рішення про результати розгляду скарги від 02.12.2022 №15903/6/99-00-06-03-01-06 є протиправними та підлягають скасуванню.

Головне управління ДПС у Чернівецькій області (далі відповідач) подало до суду відзив на позовну заяву, в якому вказувало на необґрунтованість та безпідставність заявлених вимог.

Зокрема, відповідач зазначав, що згідно інформаційних даних з Єдиного реєстру податкових накладних, за результатами камеральної перевірки встановлено порушення позивачем п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних. Так, податкові накладні виписані позивачем у червні 2022 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням законодавчо встановлених термінів, а саме: порушено граничні строки реєстрації податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість (далі - ПДВ) 772064,09 грн, у зв`язку з чим застосовано штраф у розмірі 10 % у сумі 72206,41 грн. За результатами розгляду матеріалів перевірки, на підставі п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09, яким за затримку реєстрації податкових накладних в ЄРПН до позивача застосовано штраф у розмірі 72206,41 грн.

Враховуючи вищезазначене, відповідач просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

ДПС України (далі відповідач) подало до суду відзив на позовну заяву, в якому вказувало на необґрунтованість та безпідставність заявлених вимог. Відповідач зазначав, що рішення про результати розгляду скарги від 01.12.2022 № 1509/6/99-00-06-03-01-06, саме по собі не має юридичного значення для цілей створення правових наслідків для позивача, оскільки не має безпосереднього впливу на суб`єктивні права та обов`язки позивача шляхом позбавлення його можливості реалізувати належне йому право шляхом покладення на нього будь-якого обов`язку, а відтак вказане рішення безпосередньо не створюють будь-яких наслідків та не порушує права та інтереси позивача, на відміну від податкового повідомлення-рішення.

Сторони скористалися правом передбаченим ст. ст. 163, 164 КАС України та подали до суду заяви по суті.

З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЯ (вул. Галицький шлях, буд. 46-Л м. Чернівці, ЄДРПОУ 43633229) зареєстроване як юридична особа 15.09.2021 та взяте на облік ГУ ДПС у Чернівецькій області (Т.1 а.с. 25).

Відповідно до витягу з Реєстру платників податку на додану вартість № 2024124500174, ТОВ ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЯ зареєстроване платником податку на додану вартість 01.10.2020 (Т.1 а.с. 26).

Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб та громадських формувань, позивач здійснює наступні види економічної діяльності: 47.30 Роздрібна торгівля пальним (основний); 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 71.20 Технічні випробування та дослідження; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазин (Т.1 а.с. 25).

На підставі п.п. 19-1.1.1, п.п. 19-1.1.2 п.19-1.1 ст. 19-1, п.п. 20.1.4, п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, ГУ ДПС у Чернівецькій області проведена камеральна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЛЯ" з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних в ЄРПН з податку на додану вартість.

За наслідками перевірки складено акт № 2185/24-13-04-09/43633229 від 24.08.2022, згідно якого встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН відповідно до вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЛЯ", а саме: 173 податкові накладні складені у червні 2022 року, зареєстровано в ЄРПН з порушенням граничних строків їх реєстрації в ЄРПН від 1 до 3 днів на загальну суму ПДВ 722064,09 грн (Т.1 а.с. 53-55).

На підставі висновків, викладених в акті камеральної перевірки, ГУ ДПС у Чернівецькій області винесено податкове повідомлення - рішення за формою Н від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09, яким за затримку реєстрації податкових накладних від 1 до 3 календарних днів на суму податку на додану вартість 722064,09 грн, до позивача застосовано штраф у розмірі 10% сумі 72206,41 грн (Т.1 а.с. 49).

Згідно розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄДРПН, що є додатком до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, сума штрафної санкції склала 72206,41 грн (Т.1 а.с. 50-51).

Вказане податкове повідомлення-рішення відповідач направив на адресу позивача листом від 15.09.2022 № 6518/6/24-13-04-09 з повідомленням про вручення, яке отримане останнім 21.09.2022, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Не погоджуючись із названим рішенням, позивач звернувся зі скаргою 01.10.2022 до ДПС України (Т.1 а.с. 45-47).

Рішенням від 18.10.2022 № 12804/6/99-00-06-03-01-06 ДПС України продовжило строк розгляду скарги до 02.12.2022 (включно) (Т.1 а.с. 40).

За результатом розгляду скарги, рішенням від 02.12.2022 № 15903/6/99-00-06-03-01-06 скаргу залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09 без змін (Т.1 а.с. 32-36).

Як зазначає у позові позивач, вказане рішення ДПС Україна від 02.12.2022 надіслано на адресу ТОВ ЄВРО НАФТАПОДІЛЛЯ рекомендованим листом із трекінгом 0405352418250 02.12.2022 та отримано 16.12.2022 (Т.1 а.с. 41).

Вважаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду скарги протиправним, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити частково, з наступних підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі - ПК України, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків. Контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбачених законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів платежів (п.п. 19-1.1.1, п.п. 19-1.1.2, п.п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України).

Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.

Згідно п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право, зокрема, застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова (п. 76.1 ст. 76 ПК України).

Приписами п. 76.2 ст. 76 ПК України встановлено, що порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Згідно із п. 86.2 ст. 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

У разі якщо платник податків виявив бажання брати участь у розгляді його заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів, зазначивши про це в запереченні та/або листі про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, контролюючий орган зобов`язаний повідомити такому платнику податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень та/або листа про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Повідомлення має бути надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Аналізуючи наведені норми матеріального права, суд приходить до висновку, що предметом камеральної перевірки може бути в т.ч.: своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Судовим розглядом встановлено, що відповідачем була проведена камеральна перевірка позивача з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних.

За наслідками перевірки камеральної перевірки, відповідачем складено акт № 2185/24-13-04-09/43633229 від 24.08.2022, в якому зафіксовано порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України в частині несвоєчасної реєстрації 173 податкових накладних, які зареєстровано в ЄРПН з порушенням граничних строків їх реєстрації в ЄРПН від 1 до 3 днів на загальну суму ПДВ 722064,09 грн (Т.1 а.с. 53-55).

За приписами п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи а зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до абзацу пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абзац 13 пункту 201.10 статті 201 ПК України).

В силу абзацу 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Отже, продавець товарів/послуг зобов`язаний зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.

Статтею 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної.

Так, згідно пункту 120-1.1 статті 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Таким чином, на платника податків покладено обов`язок щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у строк, встановлений податковим законодавством, а саме для податкових накладних складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, а для податкових накладних складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. Порушення вказаних строків реєстрації податкових накладних свідчить про наявність порушення, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу в залежності від терміну такого порушення, що передбачено пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Суд зауважує, що за результатами акту камеральної перевірки несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН від 24.08.2022 № 2185/24-13-04-09/43633229 ГУ ДПС у Чернівецькій області винесено податкове повідомленням-рішенням форми Н від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09, яким на ТОВ ЄВРО НАФТА ПОДІЛЛЯ нараховано штраф за порушення термінів реєстрації 173 податкових накладних в ЄРПН від 1 до 3 днів у сумі 72206,41 грн.

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування кількісних та вартісних показників у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок №1246).

Згідно з п. 2 Порядку №1246 у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

- податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації;

- операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Пунктом 3 Порядку №1246 визначено, що операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Відповідно до п. 11 Порядку №1246 після накладення кваліфікованого електронного підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДПС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Приписами п. 12 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

- наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

- факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

- дотримання вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС (п. 14 Порядку №1246).

З аналізу зазначених норм вбачається, що прийняття чи неприйняття податкових накладних, надісланих засобами електронного зв`язку, відбувається на автоматичному рівні з урахуванням особливостей електронного документообігу у межах операційного дня, який відповідно до Порядку №1246 триває у робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Податковий орган в будь-якому випадку зобов`язаний протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної. Оскільки законодавством встановлено чіткі та обмежені строки для реєстрації податкових накладних, задля уникнення порушення платником податків граничних строків для реєстрації податкових накладних у випадку, коли гранична дата припадає на вихідний чи святковий день, положеннями Порядку №1246 та пункту 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому вчинення платником податків всіх залежних від нього дій для своєчасної реєстрації податкової накладної, яка не відбулась внаслідок протиправної поведінки суб`єкта владних повноважень, від якого залежало забезпечення можливості належним чином виконати цей обов`язок, унеможливлює притягнення такого платника податків до відповідальності.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 26 листопада 2018 року у справі №826/19172/16, від 23 липня 2019 року у справі №620/3609/18, від 14 серпня 2018 року у справі № 803/1583/17, від 30 січня 2018 року у справі №815/2745/17, №816/390/17 від 2 липня 2019 року у справі № 2340/3802/18, від 20 серпня 2019 року у справі №1640/3125/18.

Позивач стверджує, що направив контролюючому органу 173 податкові накладні виписані за червень 2022 року на реєстрацію 30.06.2022 в межах граничних строків їх реєстрації, встановлених абз. 14 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

Зі змісту позову вбачається, що позивач, перш за все, вказує про виконання ним свого обов`язку щодо своєчасної реєстрації податкових накладених, відносно яких податковим органом проведено камеральну перевірку.

Позивачем зазначено, та на підтвердження чого надано відповідні докази (податкові накладні та до них властивості документа) про реєстрацію податкових накладних у ЄРПН, що виписані в період з 01.06.2022 по 14.06.2022 та направлені на реєстрацію 30.06.2022.

Зокрема, відповідно до роздруківок даних програмного забезпечення "М.Е.Дос" до податкових накладних, судом встановлено, наступне:

податкова накладна № 1 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:45:

податкова накладна № 2 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:25;

податкова накладна № 3 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 4 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 5 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:23:

податкова накладна № 6 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31;

податкова накладна № 7 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31;

податкова накладна № 8 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28;

податкова накладна № 9 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:01:

податкова накладна № 10 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:40:

податкова накладна № 11 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:03:

податкова накладна № 12 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:04:

податкова накладна № 13 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:22:

податкова накладна № 14 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31;

податкова накладна № 15 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:25;

податкова накладна № 16 від 01.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:51. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:11;

податкова накладна № 17 від 02.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:41;

податкова накладна № 18 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 19 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:45;

податкова накладна № 20 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:33:

податкова накладна № 21 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:38;

податкова накладна № 22 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.202

податкова накладна № 22 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:35;

податкова накладна № 23 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:22;

податкова накладна № 24 від 04.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:36;

податкова накладна № 25 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:38;

податкова накладна № 26 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:42;

податкова накладна № 27 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:39;

податкова накладна № 28 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:23;

податкова накладна № 29 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:40;

податкова накладна № 30 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:01;

податкова накладна № 31 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:47:

податкова накладна № 32 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:44:

податкова накладна № 33 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 34 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:49;

податкова накладна № 35 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 36 від 05.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28:

податкова накладна № 37 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:31;

податкова накладна № 38 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 39 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:30;

податкова накладна № 40 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:50:

податкова накладна № 41 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:30;

податкова накладна № 42 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 43 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:04;

податкова накладна № 44 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:51;

податкова накладна № 45 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:41;

податкова накладна № 46 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:44;

податкова накладна № 47 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:57;

податкова накладна № 48 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:35:

податкова накладна № 49 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 48 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:35;

податкова накладна № 49 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29:

податкова накладна № 50 від 06.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:27;

податкова накладна № 51 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:58;

податкова накладна № 52 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:30;

податкова накладна № 53 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:36;

податкова накладна № 54 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:00;

податкова накладна № 55 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:02;

податкова накладна № 56 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 57 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:01;

податкова накладна № 58 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:04;

податкова накладна № 59 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:27;

податкова накладна № 60 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27 Документ доставлено 01.07.2022 08:05:47;

податкова накладна № 61 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:02;

податкова накладна № 62 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:04:58;

податкова накладна № 63 від 07.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 64 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 65 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:42;

податкова накладна №№ 66 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19.27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:57;

податкова накладна № 67 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:04:59;

податкова накладна № 68 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49 Документ доставлено 01.07.2022 08:03:22;

податкова накладна № 69 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:34;

податкова накладна № 70 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:38;

податкова накладна № 71 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:30;

податкова накладна № 72 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:58;

податкова накладна № 73 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:03;

податкова накладна № 74 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:30;

податкова накладна № 75 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:38;

податкова накладна № 76 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08.05.36,

податкова накладна № 76 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:41;

податкова накладна № 77 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:43;

податкова накладна № 78 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:07;

податкова накладна № 79 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:42;

податкова накладна № 80 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 81 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 82 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:06;

податкова накладна № 83 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:07;

податкова накладна № 84 від 09.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 85 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:34;

податкова накладна № 86 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:30:

податкова накладна № 87 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:43;

податкова накладна № 88 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:37;

податкова накладна № 89 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 90 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32:

податкова накладна № 91 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:37;

податкова накладна № 92 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:21:

податкова накладна № 93 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:43:

податкова накладна № 94 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 95 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:35:

податкова накладна № 96 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:30;

податкова накладна № 97 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 98 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:32;

податкова накладна № 99 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:40;

податкова накладна № 100 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:01;

податкова накладна № 101 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:41:

податкова накладна № 102 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30:06 2022 10-27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28;

податкова накладна № 103 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28;

податкова накладна № 104 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:35;

податкова накладна № 105 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 106 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:19;

податкова накладна № 107 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28;

податкова накладна № 108 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:34;

податкова накладна № 109 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:06;

податкова накладна № 110 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:17;

податкова накладна № 111 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:40;

податкова накладна № 112 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42:

податкова накладна № 113 від 11.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:41:

податкова накладна № 114 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 10:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:05;

податкова накладна № 115 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:40:

податкова накладна № 116 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28:

податкова накладна № 117 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42:

податкова накладна № 118 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:48. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 119 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:31:

податкова накладна № 120 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18-20. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:37;

податкова накладна № 121 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 16:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:06;

податкова накладна № 122 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:06:00;

податкова накладна № 123 від 12.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:40. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:25;

податкова накладна № 124 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:58:

податкова накладна № 125 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 Документ доставлено 01.07.2022 08:06:00;

податкова накладна № 126 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:48. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 127 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:36;

податкова накладна № 128 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2002 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:09;

податкова накладна № 129 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:34;

податкова накладна № 130 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2002 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08.05.04;

податкова накладна № 130 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:45;

податкова накладна № 131 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19.27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:09;

податкова накладна № 132 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:06;

податкова накладна № 133 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:34;

податкова накладна № 134 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:24;

податкова накладна № 135 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:37;

податкова накладна № 136 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:28;

податкова накладна № 137 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:16;

податкова накладна № 138 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:31;

податкова накладна № 139 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:09;

податкова накладна № 140 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 141 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42:

податкова накладна № 142 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:08;

податкова накладна № 143 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:06;

податкова накладна № 144 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:35;

податкова накладна № 145 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:40;

податкова накладна № 146 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:46;

податкова накладна № 148 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:38;

податкова накладна № 149 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:21;

податкова накладна № 150 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:33;

податкова накладна № 151 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:05:

податкова накладна № 152 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31:

податкова накладна № 153 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:48;

податкова накладна № 154 від 15.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 155 від 08.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:31:

податкова накладна № 156 від 10.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:32;

податкова накладна № 157 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27 Документ доставлено 01.07.2022 08:05:02;

податкова накладна № 158 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31;

податкова накладна № 159 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:26;

податкова накладна № 160 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:41;

податкова накладна № 161 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49; Документ доставлено 01.07.2022 08:03:44;

податкова накладна № 162 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:28;

податкова накладна № 163 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06 2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 164 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:29;

податкова накладна № 165 від 03.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27- Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 166 від 13.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:34;

податкова накладна № 167 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:31;

податкова накладна № 168 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27. Документ доставлено 01.07.2022 08:05:08;

податкова накладна № 169 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 19:27.Документ доставлено 01.07.2022 08:05:42;

податкова накладна № 170 від 14.06.2022 була направлена на реєстрацію 30.06.2022 18:49.Документ доставлено 01.07.2022 08:03:40.

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що вказані податкові накладні були направлені на реєстрацію 30.06.2022 в 18:49 год. або в 19:27 год.

Тобто, усі названі податкові накладні направлено на реєстрацію в межах операційного дня, визначеного Порядком №1246 (до 20:00 год).

Суд зауважує, що ГУ ДПС у Чернівецькій області, податкові накладні, які виписані позивачем в період з 01.06.2022 по 14.06.2022 не були прийняті днем їх реєстрації 30.06.2022, тобто в межах дотримання граничних строків їх реєстрації.

Позивач вказував, що відомий факт обстрілів російською федерацією критичної інфраструктури України, а саме енергосистеми, у зв`язку з чим існують технологічні проблеми та нестабільна робота електромережі та як похідної мережі інтернет, через що були запроваджені стабілізаційні відключення по всій території України.

У зв`язку з чим, 15.11.2022 за вих. № 41 до АТ Чернівціобленерго був направлений лист з проханням повідомити причини перебоїв з постачанням електроенергії 30.06.2022 в період з 08:00 год до 19:00 год абоненту ТОВ ЄВРО НАФТА ПОДІЛЛЯ за адресою м. Чернівці, вул. Галицький Шлях, 46-Л (Т.1 а.с. 43).

17.11.2022 АТ Чернівціобленерго листом за вих. № К-02/2910 повідомлено позивача, що 30.06.2022 в період 8.00 год. до 19.00 год. були перебої в постачання електричної енергії абоненту за адресою м. Чернівці, вул. Галицький Шлях, 46-Л (місце розташування ТОВ ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЛЯ), у зв`язку з технологічними проблемами на лінії та нестабільною роботою електромережі (Т.1 а.с. 42).

Суд зауважує, що належними та допустимими доказами підтверджено, що 30.06.2022 в період з 08:00 год до 19:00 год, дійсно були перебої в постачання електричної енергії за адресою м. Чернівці, вул. Галицький Шлях, 46-Л, де знаходиться позивач, тому вищевказані події є надзвичайними, невідворотними та об`єктивними та таким, що відносяться до форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які не залежали від позивача.

На переконання суду, названі вище податкові накладні направлено на реєстрацію 30.06.2022 в межах операційного дня, визначеного Порядком №1246 (до 20:00 год).

З огляду на вищенаведене та зважаючи на те, що податкові накладні, які виписані з 01.06.2022 по 15.06.2022, граничний термін реєстрації яких 30.06.2022, направлено на реєстрацію 30.06.2022 о 18:49 год та в 19:27 год, тобто названі податкові накладні надіслані позивачем у межах граничних строків та впродовж операційного дня, визначеного Порядком №1246 (до 20:00 год), тому суд приходить до висновку про недопущення позивачем пропуску строку реєстрації названих податкових накладних.

У спірних відносинах позивачем виконано свій обов`язок щодо своєчасного направлення на реєстрацію податкових накладних, які були предметом камеральної перевірки податкового органу.

Наведене свідчить про відсутність підстав для притягнення позивача до фінансової відповідальності щодо своєчасного направлення на реєстрацію податкових накладних, виписаних в період з 01.06.2022 по 15.06.2022 зареєстрованих 30.06.2022.

Дослідженням розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄДРПН, що є додатком до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, сума штрафної санкції склала 72206,41 грн (Т.1 а.с. 50-51).

Окрім того, судом встановлено, що позивачем подано на реєстрацію податкові накладні № 316, № 317, № 318, № 319, які виписані 30.06.2022, а зареєстровані в ЄРПН 18.07.2022, з пропуском граничних строків реєстрації.

Доказів протилежного, про своєчасну реєстрацію вказаних ПН № 316, № 317, № 318, № 319, які виписані 30.06.2022, позивачем до суду не надано.

Зокрема, із розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄДРПН видно:

податкова накладна від 30.06.2022 № 316 зареєстрована в ЄРПН 18.07.2022, кількість днів порушення строків реєстрації - 3, сума ПДВ 83,33 грн, розмір штрафу 10%, сума штрафу 8,33 грн (83,33 грн х 10%);

податкова накладна від 30.06.2022 № 317 зареєстрована в ЄРПН 18.07.2022, кількість днів порушення строків реєстрації - 3, сума ПДВ 83,33 грн, розмір штрафу 10%, сума штрафу 8,33 грн (83,33 грн х 10%);

податкова накладна від 30.06.2022 № 318 зареєстрована в ЄРПН 18.07.2022, кількість днів порушення строків реєстрації - 3, сума ПДВ 83,33 грн, розмір штрафу 10%, сума штрафу 8,33 грн (83,33 грн х 10%);

податкова накладна від 30.06.2022 № 319 зареєстрована в ЄРПН 18.07.2022, кількість днів порушення строків реєстрації - 3, сума ПДВ 83,33 грн, розмір штрафу 10%, сума штрафу 8,33 грн (83,33 грн х 10%).

Отже, судовим розглядом підтверджується факт несвоєчасної реєстрації тільки податкових накладних № 316, № 317, № 318, № 319, які виписані 30.06.2022 на загальну суму 333,32 грн розмір штрафу 10% становить на суму 33,32 грн.

Відтак, на переконання суду, позивач несвоєчасно провів реєстрацію податкових накладних на загальну суму ПДВ - 333,32 грн.

Беручи до уваги вищенаведене, суд вважає, що у відповідача були наявні підстави для застосування до позивача штрафу за затримку реєстрації податкових накладних № 316, № 317, № 318, № 319 на 3 дні у розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних.

В даному випадку, розрахунок штрафу мав проводитися відповідачем виходячи із суми податкових накладних з податку на додану вартість 333,32 грн, яка проведення із порушенням строку реєстрації.

Отже, за затримку реєстрації податкових накладних на 3 дні на суму податку на додану вартість 333,32 грн відповідач мав застосувати до позивача штраф у розмірі 10%, що у сумі складає 33,32 грн (333,32 грн х 10%).

Відтак, відповідач протиправно застосував до позивача штраф у сумі 72173,09 грн (72206,41 грн - 33,32 грн), а тому в цій частині позов підлягає задоволенню.

Отже, прийняте відповідачем відносно позивача податкове повідомлення-рішення 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09 є безпідставним та незаконним, а тому підлягає скасуванню. Відповідно, позов в цій частині підлягає задоволенню.

Інші доводи сторін, не беруться до уваги, за відсутності допущення позивачем порушення строків реєстрації податкових накладених, тому не мають значення для правильного вирішення цього спору, а, відтак, оцінці не підлягають.

Окрім вище наведеного, суд зазначає, що Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" від 15.03.2022 №2120-IX, який набрав чинності 17.03.2022, пункт 69 підрозділу 10 розділу XX доповнено підпунктом 69.18 такого змісту: "Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 18 години.".

Суд зауважує, що пунктом 69.18 підрозділу 10 розділу XX ПК України, хоч і обмежено час надсилання електронних документів, однак ця норма не змінює визначення терміну "операційний день".

При цьому зміни до п. 3 Порядку №1246, яким визначено, що операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин, не вносились, а пункт 69.18 підрозділу 10 розділу XX ПК України не встановлює нових правил реєстрації податкових накладних.

Оскільки, згідно доводів сторін, спірне питання полягає у визначенні предмету регулювання (кола правовідносин), на які поширюється дія підпункту 69.18 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України у співвідношенні з нормами статті 201 ПК України та Порядку №1246, суд звертає увагу на висновки Верховного Суду щодо застосування названих норм, які викладені у постанові від 14 грудня 2023 року у справі № 260/5659/22.

Так, суд касаційної інстанції вказав: "Зміст норми підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України підтверджує те, що дія цієї норми стосується електронних документів, але буквальне тлумачення підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України дає підстави вважати, що цією нормою врегульовано порядок приймання електронних документів контролюючим органом шляхом звуження часових рамок, протягом яких контролюючий орган міг реалізувати свою поведінку у вигляді надання електронних сервісів та приймання електронних документів.

Відповідно, дія підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України поширюється на правовідносини, які складаються в процесі приймання електронних документів контролюючим органом, проте не регулює питання надсилання таких документів платником податків не встановлюючи жодних обмежень поведінки платника щодо вчинення дій, спрямованих на реалізацію виконання обов`язку щодо подання відповідних даних контролюючому органу.

Правове значення підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України полягає в тому, що цією нормою звільнено контролюючий орган від обов`язку забезпечувати функціонування електронних сервісів після 18 години та у позаробочі дні.

Разом із тим, аналізований правовий припис підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України не стосується порядку вчинення дій платником податків, а отже, не змінює граничних строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в аспекті спрямованих платником дій для таких цілей.

Так, контролюючий орган вчиняє дії щодо прийняття податкових накладних/розрахунків коригування та надсилання квитанцій в інші строки та з урахуванням обмежень, введених підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України - у робочі дні з 8 години до 18 години. Тобто, такі скорочені строки вчинення дій контролюючим органом щодо прийняття електронних документів не означають одночасного обмеження платника податків щодо виконання податкового обов`язку поданням податкових накладних/розрахунків коригування на реєстрацію.

Виходячи зі співвідношення предметів регулювання підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України на норм статті 201 ПК України та Порядку № 1246, вчиненню платником дій щодо надіслання на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування у визначений у Порядку № 1246 строк кореспондують дії контролюючого органу щодо приймання та проведення реєстрації означених накладних відповідно до строків, установлених у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, що становить належний порядок вчинення платником дій з надсилання та прийняття контролюючим органом для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування під час воєнного стану.

При цьому, задля забезпечення належної реалізації процедури реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, контролюючий орган зобов`язаний прийняти податкові накладні/розрахунки коригування, надіслані у межах граничних строків та впродовж операційного дня, визначених для платника у Порядку N 1246, та на наступний робочий день до 18 години, якщо прийняття таких податкових накладних/розрахунків коригування є неможливим у межах попереднього дня з урахуванням строків у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, прийняти їх та зареєструвати. Іншими словами, у контролюючого органу зберігається обов`язок належного реагування на правомірні дії платника, але з урахуванням обмеженого робочого часу податкового органу згідно з підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України..

Окрім цього, вирішуючи цей спір, суд звертає увагу на те, що Законом України від 12.01.2023 №2876-IX "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування", який набрав чинності 08.02.2023, пункт 69.18 підрозділу 10 розділу XX викладено у новій редакції:

"Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 20 години.

Операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.

Квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації щодо податкових накладних/розрахунків коригування, поданих для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, надсилається платнику податку не пізніше наступного операційного дня.

Якщо протягом наступного операційного дня після операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається не пізніше наступного операційного дня".

Отже, законодавцем збільшено термін приймання електронних документів від платників податків у робочі дні з 8 години до 20 години, замість з 8 години до 18 години та конкретно вказано про тривалість операційного дня для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Такі зміни до Перехідних положень ПК України набрали чинності лише 08.02.2023, у свою чергу, на момент направлення позивачем в ЄРПН податкових накладних ПК України не містив спеціальних норм щодо тривалості операційного дня, яка визначалася саме Порядком №1246.

Аналіз наведених змін свідчить про те, що законодавець сприяє платникам податків в реалізації їх обов`язку вчасно реєструвати податкові накладні та не створює додаткових часових обмежень щодо подачі на реєстрацію податкових накладних, ніж ті, що були визначені Порядком №1246, який і підлягав застосуванню на час реєстрації позивачем податкових накладних, які були предметом камеральної перевірки.

Стосовно позовної вимоги позивача про скасування рішення про результати розгляду скарги від 02.12.2022 року №15903/6/99-00-06-03-01-06, складене ДПС України, суд зазначає наступне.

Згідно п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня (п.56.2 ст. 56 ПКУ

Згідно п. 56.3 ст. 56 ПК України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій або електронній формі засобами електронного зв`язку (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Протягом шести місяців з дати закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту, платник податків має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). У скарзі може міститися клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку. Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Відповідно до п.56.4 ст. 56 ПК України під час процедури адміністративного оскарження обов`язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган

Обов`язок доведення правомірності нарахування або прийняття будь-якого іншого рішення контролюючим органом у судовому оскарженні встановлюється процесуальним законом

За приписами п. 56.8 ст. 58 ПК України контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов`язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків засобами поштового зв`язку (з повідомленням про вручення) чи електронного зв`язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу) або надати йому під розписку

Як встановлено судом, позивач звернувся зі скаргою 01.10.2022 до ДПС України, в якій просив скасувати податкове повідомлення-рішення від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09, однак рішенням ДПС України від 02.12.2022 №15903/6/99-00-06-03-01-06 скаргу залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09 без змін.

Оскільки оскаржуване рішення про результати розгляду скарги саме по собі не має юридичного значення для цілей створення правових наслідків для позивача, не має безпосереднього впливу на його суб`єктивні права та обов`язки шляхом позбавлення можливості реалізувати належне йому право шляхом покладення на нього будь-якого обов`язку, тому відсутні підстави для визнання протиправним та скасування рішення за результатами розгляду скарги. Відтак, в цій частині позов не підлягає задоволенню.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В ході розгляду справи по суті, судом встановлено порушення відповідачем вищезазначених критеріїв в частині застосування до позивача штрафу у розмірі 72173,09 грн грн, а тому позов в цій частині підлягає до задоволенню.

Згідно ст. 129 Конституції України та ст. 9 КАС України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог (ст. 9 КАС України).

Статтею 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Позивач під час судового розгляду справи, не довів належними засобами доказування обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги в частині застосування до нього штрафу у розмірі 33,32 грн за затримку реєстрації податкових накладних. З огляду на наведене, позов підлягає до часткового задоволення.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 КАС України).

З матеріалів справи видно, що за подання вказаного позову позивачем понесено судові витрати (судовий збір) у розмірі 5368,00 грн.

Враховуючи рішення суду про часткове задоволення позовних вимог, а також те, що у справі міститься документальне підтвердження сплати позивачем судового збору, суд вважає за необхідне розподілити судові витрати позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, пропорційно до задоволеної частини позовних вимог.

Відтак, стягненню на користь позивача підлягають судові витрати (судовий збір) у розмірі 2684,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 72, 73, 77, 90, 139, 241-243, 246, 287 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 15.09.2022 № 00000/3489/Ж10/24-13-04-09 в частині застосування штрафу в сумі 72173,09 грн.

4. Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЯ судові витрати (судовий збір) в сумі 2684,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернівецькій області.

5. В іншій частині позовних вимог відмовити.

Згідно ст. 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування сторін:

позивач - товариство з обмеженою відповідальністю ЄВРО НАФТА-ПОДІЛЯ (вул. Галицький шлях, буд. 46-Л м. Чернівці, ЄДРПОУ 43633229);

відповідач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200 - А, м. Чернівці, 58013, код ЄДРПОУ 44057187).

Суддя В.К. Левицький

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119658559
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)