Справа № 405/6730/23
провадження № 1-кс/405/3669/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.11.2023 м. Кропивницький
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Суд перевірив матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023122010000166 від 05.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за №42023122010000166 від 05.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Слідчий в обґрунтування клопотання зазначив, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023122010000166 від 05.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, за фактом того, що на території Кіровоградської області функціонує механізм незаконного переправлення осіб через державний кордон України до країн ЄС всупереч нормам встановленим законодавством, до функціонування якого причетні невстановлені посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 - депутат ІНФОРМАЦІЯ_2 від ШПІ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та працівники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
В ході проведення гласних слідчих (розшукових) дій отримано інформацію, що невстановлені посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , які входять до складу обласної комісії з розгляду документів для прийняття рішення про виїзд за межі України, ймовірно, за попереднього змовою, маючи корупційні домовленості із ОСОБА_4 , сприяли виїзду за межі України зазначеного депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 за кордон через систему «Шлях».
В ході проведення слідчих розшукових дій у частині пошуку інформації стосовно місць, де ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , або інші невстановлені посадові особи можуть зберігати докази вчинення ними злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, додатково було встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженка Кіровоградської обл., м.Світловодськ, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , будучи керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з корисливих мотивів, за попередньою змовою з невстановленими посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 , які входять до складу обласної комісії з розгляду документів для прийняття рішення про виїзд за межі України, незаконно переправила ОСОБА_4 , через Державний кордон України, шляхом надання засобів та усунення перешкод, а саме фіктивно працевлаштувала ОСОБА_4 водієм ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ) з метою нібито отримання гуманітарної допомоги.
Також встановлено, що ОСОБА_4 , перебуваючи номінальним кінцевим власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), що раніше активно здійснювало експорту власної продукції до Країн ЄС, має широке коло зв?язків із іноземними контрагентами. Використовуючи гарні відносини із такими суб?єктами підприємницької діяльності та розуміючи передбачену законом відповідальність, отримав фіктивні документи щодо необхідності вибуття працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за межі України задля отримання гуманітарних товарів на території ЄС, та їх подальшого транспортування на територію України у якості гуманітарної допомоги.
В подальшому, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_4 внесли неправдиві відомості у супровідну документацію, заяви та бланки, та передали зазначений пакет документів на розгляд обласній комісії з розгляду документів для прийняття рішення про виїзд за межі України при ІНФОРМАЦІЯ_8 , задля отримання дозволу на виїзд за кордон через систему «Шлях».
В подальшому, отримавши дозвіл, з використанням авто належного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а саме - Opel Movano, 2017 р.в., д.н.з. НОМЕР_3 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_4 , ОСОБА_4 в якості водія здійснив перетин кордону України, нібито для отримання гуманітарних товарів на території ЄС та подальшого ввезення їх на територію України.
У період з 25.03.2023 по 04.04.2023 ОСОБА_4 безпосередньо відвідував курортні місця відпочинку Мальдівської Республіки разом з дружиною ОСОБА_6 з невстановлених мотивів та не отримував товари гуманітарного призначення, що було підставою для виїзду останнього за кордон.
08.04.2023 ОСОБА_4 , використовуючи закордонний паспорт серії НОМЕР_5 , повернувся на територію України через пункт пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_9 » на т.з. марки «Opel Movano» д.н.з. НОМЕР_6 , та не декларував жодних гуманітарних товарів, які, ймовірно, і стали причиною внесення останнього в систему «Шлях».
На підтвердження вищевикладеного отримано відповідь на запит з ІНФОРМАЦІЯ_10 №7.4-3/27/8.6/28049 від 30.10.2023 в якому зазначено, що в електронних інформаційних ресурсах митниці відсутня інформація щодо ввезення на митну територію України через пункти пропуску ІНФОРМАЦІЯ_11 в період з 17.03.2023 по 08.04.2023 гр. ОСОБА_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » товарів як гуманітарної допомоги.
Встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець с.Сотниківка Яготинського р-ну Київської області,зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 . Використовує мобільний термінал з сім-картою НОМЕР_7 .
Крім того встановлено, що дружина ОСОБА_4 , а саме ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_12 користується мобільним терміналом з сім картою НОМЕР_8 .
Враховуючи вище викладене, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться в операторів телекомунікацій та містять інформацію про зв`язок абонентських номерів стільникового зв`язку:
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »: НОМЕР_7 ; НОМЕР_8
надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалість,зміст (вихідних та вхідних) з`єднання, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій), прив`язки до sim-картки, повної деталізації телефонних розмов по вказаним номерам, що знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », яке розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_5 , які мають важливе значення для кримінального провадження, а також те, що іншими способами неможливо одержати фактичні дані для встановлення істини у провадженні, так як оператор мобільного зв`язку посилаючись на ст. 162 КПК України стверджує, що інформація, яка міститься у нього відноситься до охоронюваної законом таємниці, а тому вимагає постановлення ухвали відповідно до якої органи досудового розслідування і матимуть можливість тимчасового доступу до речей та документів, які містять необхідну інформацію.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Відповідно до ст.107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється
Дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовується необхідність надання тимчасового доступу , слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023122010000166 від 05.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, за фактом того, що на території Кіровоградської області функціонує механізм незаконного переправлення осіб через державний кордон України до країн ЄС всупереч нормам встановленим законодавством, до функціонування якого причетні невстановлені посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 - депутат ІНФОРМАЦІЯ_2 від ШПІ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та працівники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
З матеріалів, доданих до клопотання вбачається, що є достатні підстави вважати, що зазначені у клопотанні документи, до яких просить слідчий надати тимчасовий доступ, перебувають уволодінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », яке розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_5
Слідчим доведено, що вищезазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, що причетні до вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, містять охоронювану законом таємницю, а саме, інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, та слідчим доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про надання тимчасового доступу до документів, зазначених в клопотанні, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ».
Керуючись ст.ст. 159-166, 309, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , та іншим учасникам групи слідчих: старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області майору поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому СУ ГУНП в Кіровоградській області підполковнику поліції ОСОБА_9 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області майору поліції ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про зв`язок абонентських номерів стільникового зв`язку:
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »: НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ;
надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість (вихідних та вхідних) з`єднання за період часу з 01 січня 2023 року по 02 листопада 2023, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій) та заводських номерів мобільних телефонів, а також:
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонентА).
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо.
- типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б).
- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », яке розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_5 , з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копії.
Строк дії ухвали встановити до 16.01.2024.
Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_12
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119672443 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Юр'єва К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні