Ухвала
від 12.06.2024 по справі 521/8584/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/8584/23

Провадження №2-о/521/317/24

УХВАЛА

12 червня 2024 року місто Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

головуючий суддя - Плавич І.В.,

секретар судового засідання - Петренко Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відвід судді Плавича Ігоря Володимировича у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради.

03.06.2024 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про відвід судді Плавича І.В. по вказаній справі.

В обґрунтування заяви про відвід ОСОБА_1 посилається на те, що при розгляді справи він вбачає обставини, що викликають сумнів в об`єктивності судді, пов`язані із процесуальними рішеннями судді під час розгляду справи, а саме тим, що 11.04.2024р. ухвалою Одеського апеляційного суду було скасовано ухвалу Малиновського районного суду міста Одеси та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Суд, перевіривши заяву про відвід, приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ч.ч. 7-8 ст. 40 ЦПК України питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Заявлений ОСОБА_1 відвід судді Плавичу І.В. обґрунтований тим, що дії головуючого судді викликають сумніви в об`єктивності та неупередженості при вирішенні даної цивільної справи.

Підстави для відводу судді передбачені ст. 36 ЦПК України.

Відповідно до ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Отже, суддя не може брати участь у розгляді справи за наявності підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України.

Також, підставами відводу (самовідводу) законодавець визначив недопустимість повторної участі судді в розгляді справи (ст. 37 ЦПК), та неможливість входження до складу суду осіб, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя (ч. 3 ст. 36 ЦПК).

Відповідно до ст. 2 Закону України від 02.06.2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню відповідно до ст. 9 Конституції, та ст. 2, ч. 1 ст. 8 ЦПК України та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи безстороннім судом.

Наявність безсторонності відповідно до п. l cт. 6 Конвенції має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, які свідчать про відсутність безсторонності суду.

Враховуючи вищевикладене, а також практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що презумпція особистої неупередженості судді діє до тих пір, поки не доведено інше, суд вважає, що заявником не зазначені та не доведені будь-які обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді Плавича І.В. при вирішенні даної цивільної справи.

Разом із цим, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри в неупередженості, повинен заявляти самовідвід або бути відведений.

У п. 2.5 «Бангалорських принципів поведінки судді» (схвалені резолюцією Економічною та Соціальною радою ООН від 27 липня 2006 року № 2006/23) зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.

Тобто, у осіб, які беруть участь у справі, не має бути будь-яких сумнівів щодо об`єктивності та неупередженості судді.

За таких обставин, з метою забезпечення безстороннього та неупередженого розгляду зазначеної заяви, головуючий суддя вважає за необхідне взяти самовідвід по даній справі.

Таким чином, розгляд суддею Плавичем І.В. цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради може викликати сумніви в неупередженості судді, у зв`язку з чим суддя Плавич І.В. вважає за необхідне заявити самовідвід.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Визнати відвід судді Плавича Ігоря Володимировича у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради - необґрунтованим.

Задовольнити самовідвід судді Плавича Ігоря Володимировича у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради.

Передати цивільну справу №521/8584/23 до канцелярії Малиновського районного суду м. Одеси для подальшого визначення головуючого по справі, відповідно до вимог процесуального законодавства.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: І.В. Плавич

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119676020
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —521/8584/23

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 21.06.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Плавич І. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Плавич І. В.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Плавич І. В.

Постанова від 11.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні