Справа № 461/10654/23 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-сс/811/733/24 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
10 червня 2024 року м. Львів
Суддя Львівського апеляційного суду ОСОБА_2 , вивчивши матеріали апеляційної скарги адвоката ОСОБА_3 , поданої в інтересах ОСОБА_4 , на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 3 червня 2024 року про відсторонення від посади,
встановив:
оскарженою ухвалою задоволено клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області майора юстиції ОСОБА_5 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 від посади, у кримінальному провадженні № 42023141410000026 від 02 березня 2023 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, а також за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Відсторонено підозрюваного ОСОБА_4 , від посади начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 15 липня 2024 року.
Не погоджуючись з ухвалу слідчого судді адвоката ОСОБА_3 , в інтересах ОСОБА_4 , подав апеляційну скаргу в які просить скасувати ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 6 червня 2024 року у справі №461/10154/23 (провадження 1-кс/461/3352/24), постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання прокурора.
Вивчивши матеріали апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступного висновку.
Згідно до ч. 3 ст. 392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Статтею 24 КПК України встановлено, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку передбаченому цим кодексом.
Статтею 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» гарантується право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ст. 396 КПК України апеляційна скарга подається в письмовій формі. В апеляційній скарзі зазначаються: найменування суду апеляційної інстанції; прізвище, ім`я та по батькові (найменування), місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив; вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про дослідження доказів; перелік матеріалів, які додаються. Якщо особа не бажає брати участь у апеляційному розгляді, вона зазначає це в апеляційній скарзі. Якщо в апеляційній скарзі зазначаються обставини, які не були досліджені в суді першої інстанції, або докази, які не подавалися суду першої інстанції, то в ній зазначаються причини цього. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає. Якщо апеляційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу. До апеляційної скарги та доданих до неї письмових матеріалів надаються копії в кількості, необхідній для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження, інтересів яких стосується апеляційна скарга.
Перевіривши апеляційну скаргу, яка надійшла на адресу Львівського апеляційного суду, на відповідність вимогам кримінального процесуального закону, апеляційний суд приходить до наступного висновку.
Як встановлено апеляційним судом, дана апеляційна скарга, не може бути предметом розгляду апеляційним судом, оскільки не відповідає вимогам ст. 396 КПК України, так як в ній не зазначено яке судове рішення оскаржує апелянт.
Апеляційним судом встановлено з ЄДРСР, що справа №461/10154/23, про яку зазначає апелянт, не стосується ОСОБА_4 та є цивільною справою, окрім того слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова не ухвалювалося жодних ухвал про відсторонення від посади ОСОБА_4 6 червня 2024 року та не вносилося до ЄДРСР, як про це зазначає в своїй апеляційні скарзі адвокат ОСОБА_3
Право особи на апеляційне оскарження спрямоване насамперед на реалізацію гарантованого ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод права на справедливий суд. Забезпечення такого права є однією з важливих гарантій ухвалення правосудного рішення в кримінальному провадженні.
У ст. 392 КПК наведено перелік судових рішень, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, до яких належать і ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим кодексом, порядок перевірки в апеляційному порядку яких визначено в ст. 422 КПК.
Відповідно до вказаної статті, отримавши апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді, суддя-доповідач невідкладно витребовує із суду першої інстанції відповідні матеріали та не пізніш як за день повідомляє особу, яка її подала, прокурора та інших заінтересованих осіб про час, дату й місце апеляційного розгляду. Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді розглядається не пізніш як через 3 дні після її надходження до суду апеляційної інстанції.
Тобто цією та іншими нормами КПК не передбачено можливості залишення без руху апеляційних скарг на ухвали слідчих суддів. На це вказують, зокрема, й обмежені строки розгляду таких скарг на рішення (ч. 2 ст. 422 КПК).
Наведене узгоджується з висновком, викладеним у постанові об`єднаної палати Касаційного кримінального суду від 18 листопада 2019 року у справі №51-5496кмо18 (справа №686/24639/17).
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 399 КПК України, апеляційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Згідно ч. 7 ст. 399 КПК України, повернення апеляційної скарги не позбавляють права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченого цим Кодексом, у межах строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст. 399 КПК України, суддя-доповідач -.
постановив:
апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_3 , подану в інтересах ОСОБА_4 - повернути апелянту.
Копію ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка їх подала.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119697503 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про відсторонення від посади |
Кримінальне
Львівський апеляційний суд
Партика І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні