Ухвала
від 12.06.2024 по справі 913/527/21
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

12 червня 2024 року м. Харків Справа № 913/527/21

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Склярук О.І., суддя Гетьман Р.А. , суддя Хачатрян В.С.,

при секретарі судового засідання Погребняк А. М.,

за участі сторін:

від позивача, Басула Б.І.,

від відповідача 1, Ісаєв І.С.,

від відповідача 2, не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача 1, за вх. №471 Л/1 на рішення господарського суду Луганської області від 23.01.24 (повний текст складено 02.02.24, суддя Драгнєвіч О.В.) у справі № 913/527/21

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт, м.Київ,

до 1-го відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Кінотеатр Україна, м.Луганськ,

до 2-го відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Торгово-розважальний центр Україна, м. Луганськ,

про стягнення 1 000 000, 00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Луганської області від 23.01.24 у справі №913/527/21 позов задоволено повністю. Стягнуто солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю Кінотеатр Україна (вул. Оборонная, буд. 4 К, м. Луганськ, 91011, ідентифікаційний код 31673347) та з Товариства з обмеженою відповідальністю Торгово-розважальний центр Україна (вул. Оборонная, буд. 4 К, м. Луганськ, 91011, ідентифікаційний код 35773709) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт (вул.Князів Острозьких, буд. 32/2, м. Київ, 01010, ідентифікаційний код 40658146) заборгованість в сумі 1 000 000 грн 00 коп.

Не погодившись з ухваленим судовим рішенням, апелянт звернувся до Східного апеляційного господарського суду зі скаргою .

Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями апеляційна скарга передана на розгляд колегії суддів у наступному складі: головуючий суддя Склярук О.І., суддя Гетьман Р.А., суддя Сгара Е.В.

Розглянувши матеріали справи та апеляційної скарги, відповідно до статті 262 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія ухвалою відкрила апеляційне провадження у справі.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали від учасників справи не надійшло.

Також, колегія суддів зауважує, що на час винесення даної ухвали, в Україні введено дію воєнного стану, а також особливий режим роботи Східного апеляційного господарського суду, що може привести до подовження процесуальних строків розгляду справи.

Після проведення та повідомлення суддею-доповідачем про закінчення проведення підготовчих дій, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку щодо призначення справи до розгляду на 22.04.24.

У зв`язку із перебуванням судді члена колегії Сгари Е. В. у відпустці , відповідно до Витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями апеляційна скарга передана на розгляд колегії суддів у наступному складі: головуючий суддя Склярук О.І., суддя Гетьман Р.А., суддя Хачатрян В.С .

У судове засідання прибули представники відповідача 1 та позивача , представник відповідача 2 у судове засідання не прибув, про час та місце був повідомлений .

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 22.04.24 оголошено перерву у справі на 23.05.2024.

У судове засідання прибули представники відповідача 1 та позивача , представник відповідача 2 у судове засідання не прибув, про час та місце був повідомлений .

Судове засідання було дострокове завершене у зв`язку з початком масованого обстрілу м.Харкова у зв`язку із збройною російською агресією.

Сторонам не була надана можливість у повному обсязі викласти свої позиції у справі.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 23.05.24 оголошено перерву у справі на 12.06.2024.

У судове засідання прибули представники відповідача 1 та позивача , представник відповідача 2 у судове засідання не прибув, про час та місце був повідомлений .

07.06.2024 до канцелярії апеляційного суду також надійшло клопотання відповідача 1 щодо зупинення провадження у справі.

Між іншим заявник вказує, що між Публічним акціонерним товариством «Комерційний банк «Актив-Банк» та відповідачем-1, 04.10.2007 було укладено Кредитний договір (відновлювальна лінія, юридична особа) №0420/03 від 20.04.2007 року за умовами якого Банк зобов?язався надати Позичальнику (відповідач-1) кредит, а Позичальник зобов?язався його прийняти, сплатити плату за користуванням та повернути в терміни зазначені договором. Предметом даного судового спору є стягнення заборгованості за вказаним кредитним договором.

17 липня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форінт» та Публічним акціонерним товариством «Комерційний банк «Актив-Банк» був укладений Договір № 52-UA-EA-2019-06-03-000016-b про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги.

Заявник клопотання зауважує, що саме на підставі вказаного договору, позивач набув право вимоги до відповідача-1 про стягнення заборгованості за кредитним Договором №0420/03 від 20.04.2007. року. Та саме Договір №52-UA-EA-2019-06-03-000016-b про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 17.07.2019, ТОВ «Фінансова компанія «Форінт» бере в основу своїх обґрунтувань в позові щодо набуття прав кредитора.

ТОВ «Кінотеатр «Україна» вважає, що вказаний Договір про відступлення прав вимог укладений без відповідних повноважень, з порушенням діючого законодавства України, не відповідає чинному законодавству та повинен бути визнати недійсним, в зв?язку з чим ним було подано відповідний позов до Господарського суду міста Києва.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.06.2024 було відкрите провадження у справі №910/6602/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форінт» та Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив-Банк» щодо визнання недійсним спірного договору.

Враховуючи наведене, заявник клопотання вважає , що факти, які встановлюються або будуть встановлені Господарським судом міста Києва у справі №910/6602/24, можуть мати істотне значення для розгляду даної справи та без їх врахування неможливо повно та всебічно розглянути всі обставини існуючого між сторонами спору, так як Договір №52-UA-EA-2019-06-03-000016-b про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 17.07.2019а, дійсність якого оспорюється, встановлює зміну кредитора та набуття позивачем права на позов, а отже заявник просить зупинити апеляційне провадження до закінчення розгляду Господарським судом міста Києва справи №910/6602/24.

Позивач у судовому засіданні висловив заперечення щодо задоволення означеного клопотання та просив його відхилити.

Розглянувши клопотання відповідача 1 про зупинення провадження у справі, апеляційний суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 227 Господарського процесуального кодексу України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадках об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове або повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені. Зі змісту наведеної норми випливає, що причиною зупинення провадження у справі є неможливість її розгляду до вирішення пов`язаної з нею іншої справи, яка розглядається іншим судом.

Необґрунтоване зупинення провадження у справі призводить до затягування строків її розгляду і перебування в стані невизначеності учасників процесу, що свідчить про порушення положень частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), що покладає на національні суди обов`язок здійснити швидкий та ефективний розгляд справ упродовж розумного строку. Порушення права на розгляд справи упродовж розумного строку було неодноразово предметом розгляду Європейським судом з прав людини у справах проти України (далі - ЄСПЛ).

ЄСПЛ зазначає, що обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті 6 Конвенції (див. mutatis mutandis рішення ЄСПЛ від 08.11.2005 у справі «Смірнова проти України», від 27.04.2000 у справі «Фрідлендер проти Франції»). Роль національних судів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (див. mutatis mutandis рішення ЄСПЛ від 30.11.2006 у справі «Красношапка проти України»).

Апеляційний суд зауважує , що сама по собі взаємопов`язаність двох справ , ще не свідчить про неможливість розгляду однієї справи до прийняття рішення в іншій справі, тоді як об`єктивна неможливість розгляду до вирішення іншої справи не доведена відповідачем 1 з огляду на предмет і підставу позовних вимог у даній справі, натомість докази у справі дозволяють перевірити обставини, за яких ухвалене оскаржуване рішення.

За наведених обставин судова колегія відмовляє задоволенні клопотання відповідача 1 про зупинення провадження у справі до закінчення розгляду Господарським судом міста Києва справи №910/6602/24.

Відповідно до ч.3 ст.216 Господарського процесуального кодексу України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

З метою забезпечення принципів рівності всіх учасників перед законом та судом, а також створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи та необхідності забезпечення всебічного, повного та об`єктивного дослідження усіх матеріалів справи та доказів на їх підтвердження, а також враховуючи безпекову ситуацію в м.Харкові пов`язану із збройною російською агресією, колегія суддів дійшла висновку щодо оголошення перерви у розгляді справи .

Керуючись статтями 216, 232, 234, 235, 252, 270 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у задоволенні клопотання відповідача 1 про зупинення провадження у справі.

2.Колегія суддів оголошує перерву у судовому засіданні. Провадження у справі буде продовжено "24" червня 2024 р. о 12:30 год. у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, зал засідань № 132 .

3.Судові засідання у справі провести за участі означених представників , в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів .

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя О.І. Склярук

Суддя Р.А. Гетьман

Суддя В.С. Хачатрян

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119739288
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —913/527/21

Постанова від 28.08.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Терещенко Оксана Іванівна

Постанова від 28.08.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Терещенко Оксана Іванівна

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Терещенко Оксана Іванівна

Ухвала від 18.07.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Драгнєвіч О.В.

Ухвала від 15.07.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Драгнєвіч О.В.

Ухвала від 15.07.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Драгнєвіч О.В.

Ухвала від 10.07.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Драгнєвіч О.В.

Ухвала від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Драгнєвіч О.В.

Постанова від 24.06.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Постанова від 24.06.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні