Ухвала
від 14.06.2024 по справі 543/627/23
ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 543/627/23

Провадження № 2/539/460/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2024 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Бєссонова Т.Д. розглянувши у порядку письмового провадження заяву відповідача ОСОБА_1 про відвід судді в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні майном та відшкодування моральної шкоди, -

встановив:

В провадженні судді Бєссонової Т.Д. перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні майном та відшкодування моральної шкоди.

28 лютого 2024 року ухвалою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області відкрито загальне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

На підставі ухвали суду від 08.04.2024 року закрито підготовче провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду на 14.06.2024 року.

Після проведення судового засідання 14.06.2024 до суду через канцелярію надійшла заява відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Бєссонової Т.Д., яка обґрунтована тим, що адвокат Черниш Є.А. в судовому засіданні поводе себе по-хамськи, а суддя дозволяє йому так себе поводити. Крім того, суддя Бєссонова Т.Д. не бере до уваги документи які він надає в судовому засіданні.

Згідно із ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Суд, перевіривши матеріали заяви про відвід та ознайомившись із матеріалами справи, встановив наступне.

Ст. 129 Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Частина 1 статті 7 кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Стаття 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.

Ч.ч. 1, 3 ст. 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Ч.ч. 2, 3, 7, 8, 11 ст. 40 ЦПК України, зокрема питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу.

Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Питання про відвід вирішується невідкладно.

Відповідно ч. 1, 3 ст. 214 ЦПК України при одноособовому розгляді справи суддя, який розглядає справу, є головуючим у судовому засіданні.

Головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

У разі виникнення заперечень у будь-кого з учасників справи, а також свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів щодо дій головуючого ці заперечення заносяться до протоколу судового засідання і про їх прийняття чи відхилення суд постановляє ухвалу.

Суд вважає заявлений відповідачем ОСОБА_1 відвід необгрунтованим, доводи викладені в ньому не підтверджені будь-якими доказами.

З огляду на вищевикладене суд вважає, що зазначені в заяві про відвід доводи жодним чином не впливають на незалежність судді Бєссонової Т.Д. у цій справі. Доказів протилежного відповідач ОСОБА_1 суду не надав.

Недовіра відповідача судді Бєссоновій Т.Д. повинна бути розумною та об`єктивно обґрунтованою. В протилежному випадку зазначення учасником справи у заяві про відвід будь-яких сумнівів у неупередженості судді, могло б привести до безкінечної зміни складу суду й неможливості розглянути справу по суті та ухвалити судове рішення за результатами її розгляду.

З урахуванням цього, суд вважає, що зазначені в заяві про відвід доводи відповідача ОСОБА_1 ґрунтуються на припущеннях та не містять обставин, які свідчать про упередженість або необ`єктивність судді Бєссонової Т.Д..

Суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відповідачем ОСОБА_1 відводу.

Заява про відвід надійшла до суду раніше ніж за три робочі дні до призначеного наступного судового засідання 08.07.2024, тому вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 7, 36, 40 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Визнати необґрунтованим відвід головуючій судді Бєссоновій Тетяні Дмитрівні, заявлений відповідачем ОСОБА_1 .

Передати справу до апарату суду для визначення судді для вирішення питання про відвід ОСОБА_1 в порядку частини першої статті 33 цього Кодексу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Д. Бєссонова

СудЛубенський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення14.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119744719
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —543/627/23

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

Рішення від 17.01.2025

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

Рішення від 17.01.2025

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

Ухвала від 02.01.2025

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Мирошникова О. Ш.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Даценко В. М.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Овчаренко О. Л.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Бєссонова Т. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні