У Х В А Л А
17 червня 2024 року
м. Київ
провадження №22-ск/824/46/2024
єдиний унікальний номер справи: 824/84/24
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Мазурик О. Ф.,
перевіривши відповідність заяви ОСОБА_1
про скасування рішення
Постійно діючого третейського суду при Асоціації виробничих підприємств "Бона Деа"
від 22 травня 2023 року
у третейській справі №0705-23/02
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАН КРЕДИТ"
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості за кредитним договором, стягнення штрафу за неналежне виконання договору іпотеки
У С Т А Н О В И В:
Рішенням Постійно діючого третейського суду при Асоціації виробничих підприємств "Бона Деа" від 22 травня 2023 року (далі - третейський суд) задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАН КРЕДИТ" (далі - ТОВ "ПАН КРЕДИТ") до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, стягнення штрафу за неналежне виконання договору іпотеки.
13 червня 2024 року ОСОБА_1 подав заяву про скасування рішення третейського суду, в якій також просив витребувати оригінал Третейської угоди від 26 серпня 2021 року, укладеної між ОСОБА_1 та ТОВ "ПАН КРЕДИТ".
Дослідивши заяву з доданими матеріалами, суд приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Статтею 455 ЦПК України встановлено вимоги щодо форми та змісту заяви скасування рішення третейського суду.
Зокрема, згідно п. 2 ч. 3 ст. 455 ЦПК України, в заяві про скасування рішення третейського суду зазначаються відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 455 ЦПК України ОСОБА_1 не зазначив у заяві відомостей про наявність або відсутність в нього електронного кабінету.
Також в порушення вимог п. 1 ч. 4 ст. 455 ЦПК України ОСОБА_1 до заяви про скасування рішення третейського суду додано не завірену належним чином копію оскаржуваного рішення третейського суду.
Так, в пункті 1 частини 4 статті 455 ЦПК України визначено, що до заяви про скасування рішення третейського суду додається: оригінал рішення третейського суду або належним чином завірена його копія. Копія рішення постійно діючого третейського суду може посвідчуватися головою постійно діючого третейського суду або нотаріально завірена копія.
Разом з тим, як вбачається з доданих до заяви про скасування рішення третейського суду документів заявником ОСОБА_1 надано копію рішення третейського суду на 3 аркушах з відміткою "копія згідно оригіналу вірна", дати та підпису фізичної особи ОСОБА_1 на кожному з 3 аркушів.
Ураховуючи викладене, суд вважає, що надана заявником копія рішення третейського суду не завірена належним чином.
Щодо клопотання заявника про витребування оригіналу третейської угоди, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 95 ЦПК України).
З матеріалів справи вбачається, що до заяви про скасування рішення третейського суду ОСОБА_1 долучив копію третейської угоди, засвідчену власноручно, а саме із зазначенням напису "копія згідно оригіналу вірна", дати та особистого підпису. В даній копії Третейської угоди зазначено, а саме в пункті 7, що дана Угода укладена в трьох примірниках - по одному для кожної із сторін та третейського суду, всі примірники мають однакову юридичну силу.
З наведеного слідує, що в ОСОБА_1 наявний оригінал третейської угоди, який він в свою чергу просить витребувати у третейського суду.
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно усунуто недоліки заяви про скасування рішення третейського суду наступним чином:
1) надати відомості про наявність або відсутність в ОСОБА_1 електронного кабінету;
2) подати належним чином завірену копію рішення третейського суду, а саме з урахуванням вищевказаних вимог п. 1 ч. 4 ст. 455 ЦПК України;
3) надати оригінал Третейської угоди від 26 серпня 2021 року, укладеної між ОСОБА_1 та ТОВ "ПАН КРЕДИТ".
Згідно ч. 5 ст. 455 ЦПК України, до заяви про скасування рішення третейського суду, поданої без додержання вимог, визначених у цій статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, яка передбачає залишення позовної заяви (заяви) без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків.
За вказаних обставин, заяву про скасування рішення третейського суду слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених судом недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185, 455 ЦПК України
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації виробничих підприємств "Бона Деа" від 22 травня 2023 року - залишити без руху, надавши строк для усунення виявлених в ній недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.
Роз`яснити особі, яка подала заяву, що у випадку не усунення у встановлений термін виявлених судом недоліків, заява буде вважатись неподаною та такою, що підлягає поверненню особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О. Ф. Мазурик
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119810743 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про оскарження рішень третейських судів |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Мазурик Олена Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні