ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 554/6243/22 Номер провадження 22-ц/814/1478/24Головуючий у 1-й інстанції Гольник Л.В. Доповідач ап. інст. Одринська Т. В.
У Х В А Л А
17 червня 2024 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Одринської Т.В.,
суддів: Абрамова П.С., Панченка О.О.
розглянувши заяву представника Державного бюро розслідувань - Олійника Андрія Дмитровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, Державного бюро розслідувань, Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди
за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Гальченко Наталії Григорівни
на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 23 листопада 2023 року,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває вказана цивільна справа.
14.06.2024 року через систему «Електронний суд» надійшла від ОСОБА_2 в якому просить провести судове засідання, у вказаній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, доходить висновку, що заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.ч. 1-5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
В умовах воєнного стану, Радою суддів України та Верховним Судом, опубліковано рекомендації щодо роботи судів, в яких зазначено, що якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзвя`зку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) визначено, що система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (https://vkz.court.gov.ua), задля дотримання принципу розумності строків розгляду справи, необхідності забезпечення захисту здоров`я учасників судового процесу і співробітників суду, з урахуванням рекомендацій щодо роботи судів в умовах воєнного стану, колегія суддів вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Провести судове засідання у вказаній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - ОСОБА_2 , який зареєстрований в підсистемі Електронний суд з використанням електронного підпису за наступними реквізитами: електронна адреса - ІНФОРМАЦІЯ_1
Керуючись ст. 212 ЦПК України, -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання представника Державного бюро розслідувань - Олійника Андрія Дмитровича - про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Розгляд справи № 554/6243/22 призначеної до розгляду на 15:20 год. 20.06.2024 року проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - ОСОБА_2 , за наступними реквізитами: електронна адреса - ІНФОРМАЦІЯ_1
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо нестиме учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити - ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Т.В. Одринська
Судді П.С. Абрамов
О.О. Панченко
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119860716 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Одринська Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні