Справа № 405/3314/24
провадження № 1-кс/405/1690/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.06.2024 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання прокурора відділуКіровоградської обласноїпрокуратури ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні №42024120000000021від 29.01.2024,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.28ч.1ст.204,ч.2ст.199КК України, про арешт майна,
встановив:
прокурор відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого з клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно, що було вилучене 07.06.2024 в ході обшуку нерухомого майна, а саме: складу з прибудовами, загальною площею 2505.1 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить ТОВ «Кашкан Логістик» ЄДРПОУ 36965823, і застосувати заборону використання та заборону розпоряджатися вказаним майном, а саме: сигарети «DEF Status» (red) 15 блоків по 10 пачок; сигарети «DEF Status» Blue 30 блоків; сигарети «TITO exclusive blend slim red» 43 блоки по 10 пачок та 5 пачок; сигарети «TITO exclusive blend slim Blue» 37 блоків по 10 пачок та 5 пачок та інше.
В обґрунтування клопотання прокурор вказав, що слідчим управлінням ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024120000000021 від 29.01.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України.
До Кіровоградської обласної прокуратури надійшли матеріали УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ щодо встановлення групи осіб, які займаються незаконним виготовленням та розповсюдженням незаконно виготовлених тютюнових виробів. Так на території Кіровоградської області організовано діяльність у вигляді філії ТОВ «Кашкан Логістик». Вказане підприємство має ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а саме сигаретами, виготовленими підприємством « ОСОБА_4 ». При цьому, ТОВ «Кашкан Логістик» та філією в Кіровоградській області здійснюється виготовлення тютюнових виробів поза офіційного обліку та подальша реалізація через своїх найманих працівників торгових представників філії.
За даним фактом 29.01.2024 Кіровоградською обласною прокуратурою були внесені відомості до ЄРДР за № 42024120000000021, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України.
Крім того, до Кіровоградської обласної прокуратури надійшли матеріали УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ щодо встановлення групи осіб, які займаються незаконним виготовленням та розповсюдженням незаконно виготовлених тютюнових виробів. Так на території Кіровоградської області організовано діяльність у вигляді філії ТОВ «Кашкан Логістик». Вказане підприємство має ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а саме сигаретами, виготовленими підприємством « ОСОБА_4 ». При цьому, ТОВ «Кашкан Логістик» та філією в Кіровоградській області здійснюється виготовлення марок акцизного податку та тютюнових виробів поза офіційного обліку та подальша реалізація через своїх найманих працівників торгових представників філії.
За даним фактом 29.01.2024 Кіровоградською обласною прокуратурою були внесені відомості до ЄРДР за № 42024120000000022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
29.01.2024 прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_5 було прийнято рішення про об`єднання вказаних матеріалів досудових розслідувань в одне кримінальне провадження, згідно ст. 217 КПК України та присвоєно номер ЄРДР № 42024120000000021.
В подальшому, Офісом генерального прокурора 01.02.2024 року було доручено здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні слідчому управлінні ГУНП в Кіровоградській області.
У ході проведення ряду слідчих (розшукових) дій та на виконання доручення слідчого в пор. ст. 40 КПК України, працівниками УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ було встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення може бути працівники філії ТОВ «Кашкан Логістик», а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП: НОМЕР_1 ) зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Користується автомобілем Volkswagen Polo д.н.з. НОМЕР_2 на якому перевозить і в подальшому збуває незаконно виготовлені тютюнові вироби. Має мобільний телефони з SIM картками: НОМЕР_3 (IMEI: НОМЕР_4 ). Офіційно працює торговим представником філії ТОВ «Кашкан Логістик» займається розповсюдженням незаконної продукції підроблених марок акцизного податку та розповсюдження виготовлених поза офіційного обліку підакцизних товарів (тютюнових виробів) через мережу роздрібних точок на території Кіровоградської області, з іншими особами.
Вказані особи, переслідуючи мету особистого збагачення, організували незаконну діяльність з виготовлення марок акцизного податку та розповсюдження виготовлених поза офіційного обліку підакцизних товарів (тютюнових виробів) через мережу роздрібних точок.
Відповідно до розробленої схеми учасниками групи, на території Кіровоградської області організовано діяльність у вигляді філії ТОВ «Кашкан Логістик», розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , діючого підприємства, яке має ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
Зокрема, торговими представниками філії здійснюється пошук суб`єктів господарської діяльності на території Кіровоградської області, які здійснюють роздрібну торгівлю продуктами харчування та підакцизними товарами. Торговими представниками пропонується для реалізації тютюнові вироби офіційно виготовлені однією з фабрик, а також, за значно нижчою ціною тютюнові вироби, виготовлені поза межами офіційного обліку. При цьому, незаконно виготовлені тютюнові вироби мають ідентичний вигляд офіційно виготовленим та містять підроблену марку акцизного податку. Розрахунок за «офіційні сигарети» здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на розрахункові рахунки. За незаконно виготовлені тютюнові вироби оплата здійснюється готівкою під час постачання таких виробів.
У подальшому, за допомогою мобільних планшетних пристроїв, формується заявка по кожному «виду» тютюнових виробів. Вказані заявки направляються до головного офісу підприємства ТОВ «Кашкан Логістик» Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вул. Андрія Строни 5а та обліковуються за філією в Кіровоградській області. Після опрацювання заявок від торгових представників формується партія тютюнових виробів, яка завантажується в складських приміщеннях, належних ОСОБА_7 за адресами АДРЕСА_4 та відправляється вантажним автомобілем марки «MAN» д.н.з. НОМЕР_5 до м. Кропивницького для подальшого перевантаження водіям-експедиторам біля ТЦ «City Point» по вул. Героїв України та розвезення ними та торговими представниками для реалізації безпосередньо суб`єктам господарської діяльності.
При допиті в якості свідків продавців ФОП було встановлено, що останні здійснюють офіційний продаж підакцизних товарів тютюну, відповідно до ліцензій. Вказану продукцію останні замовляють у ТОВ «Кашкан Логістик», через торгових агентів. При цьому, останні пропонують частину товару придбати офіційно, по ТТН, яка оподатковується і за безготівковий розрахунок, а іншу частину товару придбати за готівку, однак з підробними марками акцизного податку, і дешевше. Враховуючи вказані обставини, працівникам поліції, в ході огляду місця події були вилучені цигарки, які мають ознаки підробки марок акцизного податку.
В подальшому, по виданих цигарках було призначено та проведено судово-технічні експертизи документів, відповідно до висновків яких, досліджувані марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів не відповідають аналогічним маркам акцизного податку для маркування тютюнових виробів, які знаходяться в офіційному обігу на території України.
Так, 07.06.2024 в період часу з 09:01 год. по 14:37 год., під час проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_8 , справа №405/3314/24, провадження № 1-кс 405/1389/24 від 14.05.2024, складу з прибудовами, загальною площею 2505.1 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить ТОВ «Кашкан Логістик» ЄДРПОУ 36965823, було виявлено та вилучено: сигарети «DEF Status» (red) 15 блоків по 10 пачок; сигарети «DEF Status» Blue 30 блоків; сигарети «TITO exclusive blend slim red» 43 блоки по 10 пачок та 5 пачок; сигарети «TITO exclusive blend slim Blue» 37 блоків по 10 пачок та 5 пачок; та інше.
Вилучені вищевказані в ході обшуків речі визнано речовими доказами, по вказаному кримінальному провадженню, оскільки вони могли бути як знаряддям так і предметом вчинення злочину, а отже всі вищевказані вилучені речі мають значення для кримінального провадження.
Крім того, описані вище матеріальні об`єкти могли зберегти на собі сліди вчинення кримінальних правопорушень, а тому їх повернення ТОВ «Кашкан Логістик» може сприяти втраті вказаних слідів, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Прокурор в клопотанні вказав, що вказані речі та документи є речовими доказами по вказаному кримінальному провадженню та є всі підстави вважати, що вони були набуті в результаті вчинення кримінальних правопорушень і відповідають вимогам ч. 2 ст.167 КПК України, тому відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України на них необхідно накласти арешт.
Прокурор у судове засідання не з`явився, звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Слідчим суддею вжито заходів щодо повідомлення власника майна про дату, час та місце розгляду клопотання направлено судову повістку, однак власник майна у судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду не здійснювалося, а тому з урахуванням зазначених обставин слідчий суддя ухвалив здійснити розгляд клопотання про накладення арешту на майно за наявними матеріалами.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Згідно з витягом з Єдиногореєстру досудовихрозслідувань, (кримінальне провадження №42024120000000021 від 29.01.2024 року, правова кваліфікація кримінальних правопорушень - ч. 2 ст. 28 ч.1 ст.204, ч.2 ст.199 КК України)органом досудового розслідування даного кримінального правопорушення є ГУНП в Кіровоградській області (а.к. 7-10).
В рамках вказаного кримінального провадження 07.06.2024 в період часу з 09:01 год. по 14:37 год., під час проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_1 , справа №405/3314/24, провадження № 1-кс 405/1389/24 від 14.05.2024, складу з прибудовами, загальною площею 2505.1 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить ТОВ «Кашкан Логістик» ЄДРПОУ 36965823, було виявлено та вилучено:
-сигарети «DEF Status» (red) 15 блоків по 10 пачок;
-сигарети «DEF Status» Blue 30 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend slim red» 43 блоки по 10 пачок та 5 пачок;
-сигарети «TITO exclusive blend slim Blue» 37 блоків по 10 пачок та 5 пачок;
-сигарети «Gold PASSAGE» 3 блоки по 10 пачок;
-сигарети «URTA NEO BLAKK Slims» 9 блоків;
-сигарети «URTA Slims» 6 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend red» 12 блоків;
-сигарети «DEF RED Slims» 20 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend Blue» 41 блок;
-сигарети «FRIDA Silver Premium» 32 блоки;
-сигарети «FRIDA Premium Gold» 7 блоків та 5 пачок;
-сигарети «DEF Blue 100» 5 пачок;
-сигарети «MORGAN WHITE» 5 блоків та 15 пачок;
-сигарети «DEF BLUE Slims» 28 блоків.
-печатка в тубусі синього кольору з маркуванням ТОВ «Маршал Табако» 12 код ЄДПОУ 43678364;
-пркуш паперу А-4 з 12 відтисками печатки ТОВ «Маршал Табако» 12 код ЄДПОУ 43678364;
-палета з горілчаними виробами «MEDOFF Klassik» об`ємом 200 мл., в кількості 18 ящиків по 36 пляшок в кожному, та 33 пляшки окремо, з яких з кожного 3-го ящика відбирається по 1 пляшці для проведення експертиз, а саме:
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KZ 630533;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KI 630672;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HF 630768;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HI 630144;
-ляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HI 630096;
-Пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KD 630257;
-Горілка горілки «MEDOFF Klassik» об`ємом 1 л. з марками акцизного податку 2021 р. в кількості 7 упаковок по 12 пляшок, з яких відбираються зразки по 1 пляшці для проведення експертиз, а саме:
-Пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FF 005366;
-Пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FH 905161;
-Пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FG 005307;
-Оригінали документів щодо придбання, переміщення сигарет ТОВ «Маршал ТАБАКО», за період з 24.01.2024 по 13.05.2024 на 16 арк;
-Документи ТОВ «Кашкан Логістик» по придбанню горілки «MEDOFF» в ТОВ «Алко-Трейдінг» за період 26.04.2023 по 30.11.2023 на 56 арк, про що складено відповідний протокол (а.к. 16-26).
Прокурором дане клопотання до Ленінського районного суду м. Кіровограда направлено 08.06.2024 року за допомогою поштового зв`язкому «Укрпошта», а тому строки звернення до суду, передбачені КПК України, не порушені.
Частиною 1 статті 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.
Увідповідності доч.3ст.132КПК України,застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження недопускається,якщо слідчий,дізнавач,прокурор недоведе,що існуєобґрунтована підозращодо вчиненнякримінального правопорушеннятакого ступенятяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; потребидосудового розслідуваннявиправдовують такийступінь втручанняу праваі свободиособи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий судя відповідно до ч.2 ст.173 КПК України,повинен врахувати:правову підставудля арештумайна; можливістьвикористання майнаяк доказуу кримінальномупровадженні (якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); наявністьобґрунтованої підозриу вчиненніособою кримінальногоправопорушення абосуспільно небезпечногодіяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); розумністьта співрозмірністьобмеження прававласності завданнямкримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Частиною 3 статті 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України - речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Прокурором доведено, що вказані документи, речі та предмети у клопотанні об`єктивно могли зберегти насобі слідивчинення кримінальногоправопорушення (п.1ч.2ст.170КПК України) та можуть містити відомості про факти чи обставини, що встановлюється під час кримінального провадження, тобто відповідають критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.
Постановою прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 від 07.06.2024 вказані вищепредмети визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42024120000000021від 29.01.2024 (а.к. 28-31).
Відповідно до ч.1,2 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Тимчасововилученим можебути майноу виглядіречей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; призначалися(використовувалися)для схилянняособи довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та/абоматеріального забезпеченнякримінального правопорушенняабо винагородиза йоговчинення; єпредметом кримінальногоправопорушення,у томучислі пов`язаногоз їхнезаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду (ч.2 ст. 168 КПК України).
Відповідно до положень ч.5 ст. 170 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Отже, майно, яке вилучене 07.06.2024 під час проведення обшуку складу з прибудовами, загальною площею 2505.1 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 є тимчасово вилученим майном.
Під час ухвалення рішення враховується також, практика Європейського суду з прав людини, згідно якої для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі «АГОСІ проти Об`єднаного Королівства»). Заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування. Стаття 1 Протоколу Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод забороняє будь-яке невиправдане втручання у право власності державних органів.
Матеріали клопотання прокурора свідчать, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою попередження настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, зокрема: заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.
Водночас слідчий суддя відзначає, що відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Таким чином, за викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора про накладення арешту на тимчасово вилучене майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до приховування майна, його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі та відчуження.
Слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,
постановив :
клопотання прокурора - задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні №42024120000000021 від 29.01.2024 на майно, що було вилучене 07.06.2024 в ході обшуку нерухомого майна, а саме: складу з прибудовами, загальною площею 2505.1 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить ТОВ «Кашкан Логістик» ЄДРПОУ 36965823, і застосувати заборону використання та заборону розпоряджатися вказаним майном, а саме:
-сигарети «DEF Status» (red) 15 блоків по 10 пачок;
-сигарети «DEF Status» Blue 30 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend slim red» 43 блоки по 10 пачок та 5 пачок;
-сигарети «TITO exclusive blend slim Blue» 37 блоків по 10 пачок та 5 пачок;
-сигарети «Gold PASSAGE» 3 блоки по 10 пачок;
-сигарети «URTA NEO BLAKK Slims» 9 блоків;
-сигарети «URTA Slims» 6 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend red» 12 блоків;
-сигарети «DEF RED Slims» 20 блоків;
-сигарети «TITO exclusive blend Blue» 41 блок;
-сигарети «FRIDA Silver Premium» 32 блоки;
-сигарети «FRIDA Premium Gold» 7 блоків та 5 пачок;
-сигарети «DEF Blue 100» 5 пачок;
-сигарети «MORGAN WHITE» 5 блоків та 15 пачок;
-сигарети «DEF BLUE Slims» 28 блоків. Вказані
-палета з горілчаними виробами «MEDOFF Klassik» об`ємом 200 мл., в кількості 18 ящиків по 36 пляшок в кожному, та 33 пляшки окремо;
-горілка «MEDOFF Klassik» об`ємом 1 л. з марками акцизного податку 2021 р. в кількості 7 упаковок по 12 пляшок;.
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KZ 630533;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KI 630672;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HF 630768;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HI 630144;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ HI 630096;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 200 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АЕ KD 630257;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FF 005366;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FH 905161;
-пляшка горілки «MEDOFF Klassic» об`ємом 1000 мл., з маркою акцизного податку АВ АГП АC FG 005307;
-печатка в тубусі синього кольору з маркуванням ТОВ «Маршал Табако» 12 код ЄДПОУ 43678364;
-аркуш паперу А-4 з 12 відтисками печатки ТОВ «Маршал Табако» 12 код ЄДПОУ 43678364;
-оригінали документів щодо придбання, переміщення сигарет ТОВ «Маршал ТАБАКО», за період з 24.01.2024 по 13.05.2024 на 16 арк;
-документи ТОВ «Кашкан Логістик» по придбанню горілки «MEDOFF» в ТОВ «Алко-Трейдінг» за період 26.04.2023 по 30.11.2023 на 56 арк.
Заборонити розпоряджатися та користуватися вищевказаним майном.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 25.06.2024 |
Номер документу | 119910242 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні