Справа № 307/2493/24
Провадження № 2/307/590/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
21 червня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , інтереси якої представляє, адвокат Носа І.М. до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , де третя особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Нересницької сільської ради Тячівського району, Закарпатської області, що знаходиться за адресою: с. Нересниця, вул. Грушевського, 25, Тячівського району, Закарпатської області про позбавлення батьківських прав та збільшення розміру стягуваних аліментів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , інтереси якої представляє, адвокат Носа І.М. звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 , де третя особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Нересницької сільської ради Тячівського району, Закарпатської області про позбавлення батьківських прав та збільшення розміру стягуваних аліментів.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір",судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На виконання вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, представником позивача додано до позовної заяви платіжне доручення № 2312340007 від 23 травня 2024 року на суму 1211,20 гривень.
Однак, під час розгляду справи та перевірки платіжного доручення судом встановлено, що вище вказана сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Проте такесаме платіжнедоручення затаким самимномером булододано доцивільної справиза №307/2146/24за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , де третяособа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета споруна стороніпозивача:Орган опікита піклуванняНересницької сільськоїради Тячівськогорайону Закарпатськоїобласті пропозбавлення батьківськихправ та ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 05.06.2024 року позовну заяву та сплачену суму судового збору повернено позивачу.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити.
На підставі викладеного, вважаю, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення вказаних недоліків шляхом надання доказів, що підтверджують сплату та зарахування судового збору в розмірі 1211,20 гривень до спеціального фонду Державного бюджету України протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє, адвокат Носа І.М. до ОСОБА_2 , де третя особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Нересницької сільської ради Тячівського району, Закарпатської області про позбавлення батьківських прав та збільшення розміру стягуваних аліментів, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі не усунення у визначений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Бряник М.М.
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 25.06.2024 |
Номер документу | 119922507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бряник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні