Справа № 308/1425/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді Дегтяренко К.С.
за участю секретаря судових засідань Чейпеш В.В.
представника позивача - адвоката Шкорка І.М.
представника відповідача - прокурора Ніроди М.
представник відповідача- ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника позивача адвоката Шкорки Ігоря Михайловича у порядку ст.93 ЦПК України в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Держави України в особі Управління служби безпеки України, Львівської обласної прокуратури, Державної Казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди,-
встановив:
У провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області знаходиться вищезазначена цивільна справа.
Представник позивача адвокат Шкорка І.М. через систему «Електронний суд» подав клопотання в порядку ст.93 ЦПК України, в якому просить з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду справи просить поставити Львівській обласній прокуратурі ряд питань та зобов`язати надати відповіді.
19 червня 2024 року у підготовчому судовому засіданні:
- представник відповідача ОСОБА_1 заперечував проти задоволення клопотання з огляду на його необґрунтованість;
- представник відповідача прокурор Нірода М. заперечував проти задоволення клопотання представника позивача;
- представник позивача подане клопотання підтримав та просив задовольнити таке в повному обсязі.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
У відповідності з п.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно зі ст. 90 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Згідно з правилами ст. 69 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦПК України, учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи, та відповідно до ч. 2 ст. 93 ЦПК України, учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті. На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.
Згідно ч. 3 ст. 93 ЦПК України, відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніш як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - до першого судового засідання. Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.
Також, у разі якщо поставлене запитання пов`язане з наданням відповідних доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом з наданням заяви свідка надає копії.
Щодо заперечень відповідачів, і посилання на те, що відзив містить вичерпну інформацію, щодо предмету спору, суд звертає увагу, що надання відповіді на запитання поставлені позивачем, це окрема встановлена ЦПК України процедура, яка відрізняється по своїй суті від подання відзиву.
З огляду на викладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку, що відповідача Львівську обласну прокуратуру слід зобов`язати, відповідно до положень ст.93 ЦПК України, надати відповіді на запитання, заявлені представником позивача або повідомити про наявність підстав, передбачених ч.6 ст.93 ЦПК України, за яких учасник справи має право відмовитися він надання відповіді на поставлені перед ним іншим учасником справи питання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.187, 274, 277, 353-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд
постановив:
Клопотання задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Львівської обласної прокуратури надати вичерпну відповідь на питання, яке поставлено у клопотанні представника позивача адвоката Шкорки Ігоря Михайловича, а саме:
-чого прокурор Львівської обласної прокуратури Погорєлов Д.В. 23 січня 2021 р. не вжив заходів щодо забезпечення участі ОСОБА_2 при проведені обшуку його автомобіля марки «BMW 710 d» д.н.з. НОМЕР_1 ?
-які речі та докази, тощо шукав прокурор Львівської обласної прокуратури Погорєлов Д.В. 23 січня 2021 р. у автомобілі марки «BMW 710 d» д.н.з. НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_2 .?
-чи давав прокурор Львівської обласної прокуратури Погорєлов Д.В. 23 січня 2021 р. вказівку, тощо на розбиття скла у автомобілі марки «BMW 710 d» д.н.з. НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_2 .?
-чого працівники Львівської обласної прокуратури не вжили спроби відшукати ключі у ОСОБА_2 з метою відчинення автомобіля марки «BMW 710 d» д.н.з. НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_2 для проведення в ньому обшуку без його пошкодження?
Відповіді юридичної особи на запитання мають бути подані до суду її керівником або іншою посадовою особою, та фізичними особами у формі заяви свідка.
У заяві свідка зазначити: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), відповіді на питання щодо обставин справи, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань.
Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням відповідних доказів, що підтверджують відповідні обставини, - надати копії відповідних письмових чи електронних доказів.
Роз`яснити учасникам про право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання у наступних випадках: з підстав, передбачених статтями 70, 71 ЦПК України; якщо поставлене запитання не стосуються обставин, що мають значення для справи; якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань.
Також відповідно ч.7 ст.93 ЦПК України, за наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.С. Дегтяренко
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119934547 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні