Центральний районний суд м. Миколаєва
54607, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
490/944/24
н\п 1-кс/490/1213/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2024 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ УСБУ в Херсонській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Херсон, з середньою освітою, одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 114-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
09.01.2024 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №22024230000000020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114-2 КК України.
21.03.2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 114-2 КК України.
Згідно вказаного повідомлення встановлено, що у громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при невстановлених в ході досудового розслідування обставинах, виник та сформувався стійкий злочинний намір, направлений на вчинення кримінально караних діянь, що полягають у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України, за можливості їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинені в умовах воєнного стану.
З метою реалізації вказаного злочинного умислу, громадянин України ОСОБА_4 , активно підтримуючи дії військових держави-агресора, не сприймаючи державної влади в Україні, будучи достеменно поінформованим про введення на всій території України воєнного стану у зв`язку із збройною агресією російської федерації, фактично проживаючи за адресою: АДРЕСА_2 , будучи водієм маршрутного таксі №47 на підприємстві ПРАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» (код ЄДРПОУ 03057348), маючи можливість відслідковувати події, що відбуваються в межах території м. Херсон, зокрема пересуваючись вулицями міста по маршруту №47 сполученням «мікрорайон Таврійський - Корабельна площа», зосереджуючи увагу на переміщенні, розташуванні особового складу та військової техніки, 06.03.2024 вчинив умисні дії, направлені на поширення інформації про переміщення, рух Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.
Так, 06.03.2024 о 10 год 10 хв, ОСОБА_4 , діючи свідомо, з особистих мотивів, в умовах воєнного стану, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на поширення інформації про рух, переміщення та розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, під час усного спілкування, що відбулось в момент руху маршрутного автобуса №47 (Еталон жовтого кольору з ДНЗ НОМЕР_1 ), з громадянкою України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка повністю поділяє його погляди на події, що відбуваються в Україні, підтримує ідеї російського режиму та не погоджується з політикою представників української державної влади щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України, поширив інформацію про переміщення, розташування та кількість військової техніки, особового складу підрозділів Збройних Сил України, за можливості їх подальшої ідентифікації на місцевості, оскільки ОСОБА_7 знає маршрут руху автобуса №47 сполученням «мікрорайон Таврійський - Корабельна площа», зокрема кінцеву зупинку «мікрорайон Таврійський», розташовану на розі вулиць Академіка Тарле та 49-ї Гвардійської Дивізії , та обізнана про місцевість, де у той час знаходились Збройні Сили України та інші військові формування, утворені відповідно до законів України, зазначивши напрямок руху, наступного змісту:
«На конечную приехал, стоит коробка машин с военными. Да, здоровые, бронь. Ну, на конечную заехал… А я слушаю - там по рации у них: «Вся колонна стоит, где вы там шорхаетесь, и понтоны уже на подходе, и танки», говорит, пора уже на Каховку».
У подальшому, продовжуючи вчиняти дії, направлені на несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух особового складу, військової техніки Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, ОСОБА_4 , 06.03.2024 у проміжку часу з 11 год 20 хв до 11 год 53 хв, під час усного спілкування, що відбулось всередині маршрутного автобуса №47 (Еталон жовтого кольору з ДНЗ НОМЕР_1 ) на кінцевій зупинці « мікрорайон Таврійський », розташованої на розі вулиць Академіка Тарле та 49-ї Гвардійської Дивізії , з громадянкою України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянкою України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які повністю поділяють його погляди на події, що відбуваються в Україні, підтримують ідеї російського режиму та не погоджуються з політикою представників української державної влади щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України, доповнив поширену раніше інформацію про переміщення, розташування та кількість військової техніки, особового складу підрозділів Збройних Сил України, зазначивши напрямок руху, за можливості їх подальшої ідентифікації на місцевості, наступного змісту:
«а я еду - смотрю машины стоят военные, я не могу понять… я поворачиваю - одна на повороте стоит, смотрю - «ЭТИ» с рукавами, б…ь, стоят…А я ж думаю это …, что они стоят? … Короче, говорит: «батя, Каховка скора наша будет, там и танки уже подходят, и мы с понтонами». Я говорю: «Хорошо, да будет наша» (смеются). А там - говорит - дорога есть? Я говорю - «я не знаю, я туда 3 года не ездил». «Та нам надо быстро», говорит, «мы отстали от колонны»…Не, ну хотя бы будут знать, что там понтоны и танки и…».
У свою чергу ОСОБА_7 , 06.03.2024 у часовому проміжку з 11 год 20 хв до 11 год 53 хв, перебуваючи на розі вул. Академіка Тарле та 49-ї Гвардійської Дивізії у м. Херсон , знаходячись всередині транспортного засобу Еталон жовтого кольору (ДНЗ НОМЕР_1 ) з табличкою маршрутного таксі №47, за допомогою власного мобільного пристрою (марка та модель терміналу - TP-Link Neffos C9 Max), використовуючи месенджер «Telegram», шляхом аудіодзвінка особі « ОСОБА_9 », повідомила інформацію про рух, переміщення військової техніки та військовослужбовців ЗСУ, не будучи обізнаною про співробітництво останнього з представниками країни агресора та подальше використання ним наданої інформації.
Відповідно до отриманої інформації, на початку березня 2024 року за вищевказаним маршрутом здійснювалося переміщення військової техніки.
Інформація, поширена ОСОБА_4 та передана ОСОБА_10 за вищевикладених обставин, не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, та створює фактичну загрозу ураження чи знищення такого об`єкту, а також завдання шкоди цивільному населенню, інфраструктурі міста.
Слідчий звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з погодженим із прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_3 клопотанням про застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення розміру застави. В обґрунтування клопотання вказав, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років. Підозра є обґрунтованою, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, є ризики того, що підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування та суду; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. Запобігти вказаним ризикам не зможе обрання більш м`якого запобіжного заходу.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Підозрюваний та його захисник заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись необґрунтованість ризиків. Просили обрати ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 114-2 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів та за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років.
Підозра є обґрунтованою, підтверджується наступними зібраними матеріалами кримінального провадження: рапортом слідчого про самостійне виявлення кримінального правопорушення, в якому зазначено, що громадяни України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в умовах воєнного стану вчинили умисні дії щодо збору та поширення інформації про переміщення, рух і розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, яка у подальшому надалася особі, яка знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонської області; протоколом про проведення негласних слідчих (розшукових) дій №71/22/4-423 від 06.03.2024, під час яких отримано відомості з електронних інформаційних систем, а саме інформація з використанням мобільного терміналу IMEI НОМЕР_2 (марка та модель терміналу - TP-Link Neffos C9 Max), який використовує ОСОБА_7 , а саме зафіксовано розмову між ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , в якій перший поширив інформацію про переміщення, розташування та кількість військової техніки, особового складу підрозділів Збройних Сил України, за можливості їх подальшої ідентифікації на місцевості, зокрема, маршрут руху ІНФОРМАЦІЯ_7; протоколом про проведення негласних слідчих (розшукових) дій №71/22/4-424 від 06.03.2024, під час яких отримано відомості з електронних інформаційних систем, а саме інформацію з використанням мобільного терміналу IMEI НОМЕР_3 (марка та модель терміналу - Xiaomi Redmi 10 2022), який використовує ОСОБА_8 , під час усного спілкування доповнив поширену раніше інформацію про переміщення, розташування та кількість військової техніки, особового складу підрозділів Збройних Сил України, зазначивши напрямок руху, зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_7; відповіддю угруповання морської піхоти «ІНФОРМАЦІЯ_8» №2022/ОКП/24/395 від 12.03.2024, відповідно до якої у на початку березня 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_7 здійснювалось переміщення військової техніки одного з підрозділів угруповання морської піхоти « ІНФОРМАЦІЯ_6 »; протоколом обшуку за місцем проживання у ході проведення якого вилучено засоби зв`язку за допомогою яких здійснювалась передача інформації; іншими матеріалами кримінального провадження.
За такого, оскільки на теперішній час існують два ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, їх існування в сукупності дозволяє дійти висновку про те, що застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не є достатнім для їх запобігання.
З урахуванням викладеного, тяжкості покарання, яке загрожує ОСОБА_4 у разі визнання його винним в інкримінованому правопорушенні, того факту, що діяльність ОСОБА_4 направлена проти основ національної безпеки України, вважаю доведеною наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування та суду; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. Запобігти вказаним ризикам шляхом обрання більш м`яких запобіжних заходів не вбачається можливим.
Відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені ст.ст. 177, 178 КПК України, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, що направлений проти основ національної безпеки України.
На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, що направлений проти основ національної безпеки України, є доведеною наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, запобігти яким неможливо шляхом обрання більш м`якого запобіжного заходу, вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити та обрати ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Керуючись ст.ст. 183, 193, 194, 196, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання- задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 19 травня 2024 року.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.
Повний текст ухвали оголошено 27 березня 2024 року о 11 год. 20 хв.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_13
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2024 |
Оприлюднено | 27.06.2024 |
Номер документу | 119957742 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні