Справа № 149/1086/24
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
27.06.2024 року м.Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4 , його захисника - адвоката ОСОБА_5
провівши підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 42023022330000037 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшов затверджений прокурором обвинувальний акт. Ухвалою суду призначено підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні прокурор просила призначити дане кримінальне провадження до судового розгляду, в судове засідання викликати учасників, свідків, витребувати з органу пробації досудову доповідь відносно обвинуваченого, а також заявила клопотання продовжити строк запобіжного заходу у виді домашнього арешту ОСОБА_4 на 2 місяці, яке мотивовано тим, що він обгрунтовано обвинувачується у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, обвинувачений може переховуватись від суду, незаконно впливати на свідків.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник - адвокат ОСОБА_5 не заперечили щодо призначення справи до судового розгляду, однак заперечили щодо продовження запобіжного заходу, оскільки в зв`язку з наявними обмеження, обвинувачений не може влаштуватись на роботу.
Представники потерпілих в судове засідання не з`явились, надали заяви про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, перевіривши матеріали кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства (ст. 291 КПК України), при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для закриття кримінального провадження, передбачених п.п. 4-8, 10 ч. 1 та ч. 2 ст. 284 КПК України не вбачається.
Згідно вимогст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені частиною першою статті 177 КПК України.
Суд відмовляє у застосуванні запобіжного заходу, якщо слідчий, прокурор не доведе, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжних заходів обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених частиною першою цієї статті, не може запобігти доведеним під час розгляду ризику або ризикам (ч. 3 ст. 176 КПК України).
Ухвалою слідчого судді Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 20.03.2024 на стадії досудового розслідування ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічну пору доби, строк дії запобіжного заходу продовжено судом до 09.07.2024.
Під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний у відношенні обвинуваченого (ч. 3 ст. 315 КПК України).
Враховуючи згідно зі статтею 178 КПК України наявність обґрунтованого обвинувачення у вчиненні особою кількох кримінальних правопорушень, зокрема тяжких злочинів, тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання винуватим, наявність недопитаних судом свідків, стадію судового провадження, а також враховуючи думку самого обвинуваченого, суд дійшов висновку, що інші більш м`які запобіжні заходи не забезпечать його належної процесуальної поведінки під час судового розгляду кримінального провадження. В судовому засіданні ОСОБА_4 вказав, що офіційно постійно не працює, однак має запрошення на тимчасові підробітки в різних місцевостях, що на даний час не дає підстав для висновку суду про зміну запобіжного заходу відносно нього або його скасування. Обраний ОСОБА_4 запобіжний захід у виді домашнього арешту у нічну пору доби необхідно продовжити на 2 місяці, що дасть можливість забезпечити виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігти ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України.
Суд вважає, що підстав для застосування відносно обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу, не встановлено.
Враховуючи встановлені обставини у їх сукупності та взаємозв`язку, суд вважає за необхідне клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту задовольнити.
За наслідками підготовчого судового засідання суд вважає за можливе призначити судовий розгляд кримінального провадження у відкритому судовому засіданні. Відповідно до вимог ст. 314-1 КПК України, з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання, необхідно доручити Жмеринському районному відділу філії Державної установи Центр пробації у Вінницькій області скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого.
Керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 181, 314-316, 331 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу задовольнити.
Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Заборонити ОСОБА_4 залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , вперіод з 23год.00хв. до 05год.00хв.наступної доби без дозволу суду.
Зобов`язати ОСОБА_4 :
- прибувати за кожною вимогою до суду;
- повідомляти суд про зміну місця проживання та роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні.
Термін дії ухвали та покладені судом зобов`язання - 2 місяці з дати оголошення ухвали суду - до 27.08.2024 року.
Обов`язок по виконанню запобіжного заходу у виді домашнього арешту покласти на Жмеринський РВП ГУНП у Вінницькій області.
Призначити судовийрозгляд укримінальному провадженні№42023022330000037по обвинуваченню ОСОБА_4 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених зач.3ст.191,ч.4ст.191,ч.2ст.358,ч.3ст.358КК України,у відкритомусудовому засіданнів залісудових засіданьХмільницького міськрайонногосуду (22000,м.Хмільник,вул.Столярчука,4)на 14:20 год.09.07.2024 за участю сторін кримінального провадження.
Зобов`язати Жмеринський районний відділ філії Державної установи Центр пробації у Вінницькій області в десятиденний строк скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали суду направити для виконання в частині складення досудової доповіді у Жмеринський районний відділ філії Державної установи Центр пробації у Вінницькій області, а також до Жмеринський РВП ГУНП у Вінницькій області - в частині запобіжного заходу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 392 КПК України.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 120018334 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Павлюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні