Справа № 713/1606/24
Провадження №2/713/354/24
УХВАЛА
іменем України
28.06.2024 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Пилип`юк І.В. перевіривши клопотання позивача про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, про визнання заповіту недійсним та встановлення факту родинних відносин,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та житель АДРЕСА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої в АДРЕСА_2 , та жительки АДРЕСА_3 , юридична адреса: вул. Героїв Майдану, 2, м. Вашківці Вижницького району Чернівецької області, про визнання заповіту недійсним.
У позові позивач посилаючись на ст.84 ЦПК України просить витребувати від приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Мицкан Ж.І. матеріалів спадкової справи №91/1998, заведеної після смерті ОСОБА_3 .
Перевіривши клопотання про витребування доказів суд дійшов таких висновків.
Відповідно до чч.1, 2 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У статті 183 ЦПК України закріплені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Зазначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Встановлено, що заявлене клопотання представника позивачки підлягає поверненню без розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.84, 183 ЦПК України, зокрема у ньому не зазначено:
- обставини, які можуть підтвердити зазначені у клопотанні докази матеріали спадкової справи №91/1998, заведеної у приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Мицкан Ж.І. після смерті ОСОБА_3 ;
- вжиті позивачем заходи для отримання цих доказів самостійно у приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Мицкан Ж.І.;
- підстави, з яких випливає, що спадкова справа №91/1998 до майна померлого ОСОБА_3 , відкрита саме у приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Мицкан Ж.І.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76-78, 80, 81, 83, 84, 183, 258, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, про визнання заповіту недійсним та встановлення факту родинних відносин повернути представникові позивачки без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іван ПИЛИП`ЮК
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120050500 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
ПИЛИП'ЮК І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні