18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"25" червня 2024 р. м. Черкаси справа № 925/1401/22

Вх.суду № 7722/24 від 09.05.2024

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Миколенко А.С.,

у судове засідання не з`явились: ліквідатор банкрута, представники від Державної податкової служби України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 08.05.2024 №925/1401/22/180

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Голінного А.М. за період виконання ним повноважень розпорядника майна боржника

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Державної податкової служби України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області,

до боржника, Комунального підприємства "Соснівська служба утримання будинків" Черкаської міської ради,

про банкрутство юридичної особи,

УСТАНОВИВ:

1. Арбітражний керуючий Голінний А.М., на підставі рішення комітету зборів кредиторів (протокол від 07.05.2024) подав до суду заяву від 08.05.2024 №925/1401/22/180 з вимогою: затвердити звіт від 30.04.2024 №2 про нарахування і виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Голінного А.М. за період виконання ним обов`язків розпорядника майна боржника з 01.04.2023 по 01.05.203 на суму 20 748,39 грн..

2. Ухвалами суду: від 24.05.2024 відкрито провадження за заявою та призначено її для розгляду у спрощеному провадженні по суті.

3. Присутні у судовому засіданні 13.06.2024 арбітражний керуючий Голінний А.М. та члени комітету кредиторів заявлене клопотання підтримали.

4. Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, однак участі своїх повноважних представників у судовому засіданні 25.06.2024 не забезпечили, про причини неявки до суду не повідомили.

Явка учасників справи обов`язковою не визнавалась.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.

5. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.

6. Заслухавши представників учасників справи про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 26.01.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Голінного А.М.; встановлено розмір оплати послуг розпорядника майна боржника три мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.

Ухвалою суду від 02.05.2023 затверджені схвалені зборами та комітетом кредиторів (протоколи від 20.04.2023): звіт арбітражного керуючого Голінного А.М., від 19.04.2023 №1 про нарахування і виплату грошової винагороди за виконання обов`язків розпорядника майна боржника за період з 26.01.2023 до 31.03.2023 на суму 44 090,32 грн., виплату якої не здійснено; звіт арбітражного керуючого Голінного А.М., від 19.04.2023 №1 про здійснення та відшкодування витрат за період з 26.01.2023 до 19.04.2023 на суму 5 541,30 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано; здійснено з депозитного рахунку суду виплату основної винагороди арбітражному керуючому Голінному А.М. у сумі 60 300,00 грн. за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника за період з 26.01.2023 до 26.04.2023 у справі №925/1401/22 за рахунок коштів, авансованих Державною податковою службою України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області.

Постановою суду від 02.05.2023 боржника визнано банкрутом та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М.

У період з 01.04.2023 до 01.05.2023 арбітражний керуючий Голінний А.М. здійснював повноваження розпорядника майна боржника.

Згідно зі звітом від 30.04.2024 №2 про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.04.2023 по 01.05.2023 ліквідатором банкрута нараховано суму 20 748,39 грн..

Розмір грошової винагороди підтверджується розрахунком.

Вищеназваний звіт схвалено рішенням комітету кредиторів (протокол від 07.05.2024).

7. Відповідно до п.4 Прикінцевих і перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства (далі Кодекс) з дня введення його в дію (21.10.2019) подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства:

арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду;

грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород;

розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень;

право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень;

сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі;

у разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення);

звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором;

звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

8. Враховуючи, що розрахунок грошової винагороди судом перевірений та є вірним, що заперечення кредиторів щодо розрахунку відсутні, що звіт арбітражного керуючого Голінного А.М. схвалений рішенням комітету кредиторів, суд вважає, що заявлена вимога про його затвердження підлягає задоволенню. При цьому суд враховує, що за період з 01.04.2023 до 26.04.2023 грошова винагорода арбітражному керуючому сплачена за рахунок авансованих ініціюючим коштів відповідно до ухвали суду від 02.05.2023.

Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., від 08.05.2024 №925/1401/22/180 задовольнити повністю.

Затвердити схвалений комітетом кредиторів (протокол від 07.05.2024): звіт арбітражного керуючого Голінного А.М. від 30.04.2024 №2 про нарахування і виплату грошової винагороди за виконання обов`язків розпорядника майна боржника за період з 01.04.2023 до 01.05.2023 на суму 20 748,39 грн. (з яких кошти сплачені за період з 01.04.2023 до 26.04.2023 відповідно до ухвали суду від 02.05.2023).

Ухвала суду набрала законної сили 27.06.2024. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 27.06.2024.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (1).