Ухвала
від 01.07.2024 по справі 308/10862/24
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/10862/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 липня 2024 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дергачова Н.В., ознайомившись з позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиційно-транспортна компанія «Сіко», в інтересах якого діє представник Жмарьова Олена Миколаївна, до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «Фактор Стандарт», про відшкодування шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

ТОВ «Експедиційно-транспортна компанія «Сіко», в інтересах якого діє представник Жмарьова О.М., звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: ТОВ «Фактор Стандарт», про відшкодування шкоди.

Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів,що додаютьсядо позовноїзаяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.

Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України.

Пунктом 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Крім того, відповідно до вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі, зокрема, зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування.

З викладеного вбачається, що предмет позову це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів. Підстави позову це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Зміст позову це певна форма захисту, яку просить позивач від суду.

Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог процесуального законодавства, що забезпечує прийняття суддею заяви та порушення ним провадження у справі.

Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.

Із позову вбачається, що позивачем зазначено ціну позову 1513347,47 грн.

Одночасно з позовом позивачем подано документ про сплату судового бору в сумі 11701 грн.

26.06.2024 позивачем подано до суду клопотання про подання доказів доплати судового збору, до якого долучено документ про сплату судового збору в сумі 11000 грн.

Відтак, позивачем сплачено судовий збір у сумі 22 701 грн., виходячи із зазначеної ціни позову за позовну вимогу майнового характеру згідно з п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Разом з тим, згідно з прохальною частиною позову позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 солідарно на користь ТОВ «Експедиційно-транспортна компанія «Сіко» суму збитків (вартість відновлювального ремонту/реконструкції), завданих майновому комплексу, реєстраційний номер 1223164721248, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ; номер об`єкту в РПВН: 17362622, що складається з: пункту миття автомобілів, А, площею 374,8 кв.м.; адміністративного будинку, ББ, площею 243,8 кв.м.; навісу, В, площею 339 кв.м.; огорожі, №1-5; споруди (майданчик), І; споруди (збірник водостоків), ІІ; споруди (збірник водостоків), ІІІ на земельній ділянці, кадастровий номер 2124880301:03:017:0131, площею 0,5 га.

Виходячи із змісту прохальної частини позову, позивачем у даному випадку не конкретизовано предмет позову, а саме, на зазначено яку саме суму збитків він просить солідарно стягнути з відповідачів.

Прохальна частина має особливо важливе значення при розгляді справи з огляду на застосування принципу диспозитивності розгляду, оскільки є тією формою захисту, яку просить позивач у суду, тому вона має бути чітко та конкретизовано сформульовано, уникаючи загальних тез, а тому в даному випадку позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, оскільки в прохальній частині позову позивач просить стягнути з солідарно з відповідачів суму збитків (вартість відновлювального ремонту/реконструкції), завданих майновому комплексу, проте не зазначає яку саме суму.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, вважаю, що до позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

Позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідності до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України, шляхом подання до суду позовної заяви в новій редакції з усуненням виявлених недоліків та надання її копій відповідно до кількості учасників справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиційно-транспортна компанія «Сіко», в інтересах якого діє представник Жмарьова Олена Миколаївна, до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «Фактор Стандарт», про відшкодування шкоди залишити без руху.

Надати позивачевістрок дляусунення вказаниху данійухвалі недоліківпозовної заявипротягом десятиднів здня врученнякопії цієїухвали,роз`яснивши прицьому,що вразі не усунення у визначений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду Н.В. Дергачова

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено02.07.2024
Номер документу120081594
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —308/10862/24

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні