Ухвала
від 01.07.2024 по справі 914/1635/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01.07.2024 р. Справа № 914/1635/24

м.Львів

Суддя Кітаєва С.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри», смт. Олександрівка, Миколаївська область

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурстехнобуд», м.Пустомити Львівська область

про стягнення грошових коштів у розмірі 453 660,28 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурстехнобуд» про стягнення грошових коштів у розмірі 453 660,28 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п.2, ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Судом встановлено, що у позовній заяві невірно зазначено найменування позивача. Так, за ідентифікаційним кодом - 39549435, який зазначений позивачем в позовній заяві, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься інформація щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугські Кар`єри», тоді як у позовній заяві зазначено - Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри».

Враховуючи вищевикладене, позивач має зазначити правильне найменування позивача.

Пунктами 3 та 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно, з метою його належного виконання.

Суд зазначає, що прохальна частина позову містить матеріальну вимогу, зокрема про стягнення штрафних санкцій у розмірі 201 247,91 грн., проте позовна заява не містить чіткого визначення виду штрафних санкцій (штрафу чи пені), стосується заявлена у прохальній частині вимога про стягнення коштів.

Пунктом 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного господарського суду у постанові від 02 жовтня 2020 року у справі №911/19/19 зазначив, що суд має з`ясовувати обставини, пов`язані з правильністю здійснення позивачем розрахунку, та здійснити оцінку доказів, на яких цей розрахунок ґрунтується.

Позивач не надав суду належно обґрунтованого розрахунку сум заявлених до стягнення, а саме: основного боргу, інфляційних втрат та штрафних санкцій (штрафу чи пені).

З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вищезазначених вимог, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри» без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри» строк на усунення недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- виконання вимог п.п.2, 3, 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Корпорація Бугськи Кар`єри», що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120087640
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/1635/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Рішення від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні