Єдиний унікальний номер №943/1500/23
Провадження № 2/943/205/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2024 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Буського районного суду Львівської області із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідност. 23 ЦПК Україниусі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції.
Відповідно доп.1ст.6Конвенції прозахист правлюдини таосновоположних свободсторонам маєбути гарантований справедливий розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. При цьому, належність судового органу має такі складові: а) цивільна юрисдикція; б) підсудність.
Однією із умов реалізації права особи на пред`явлення позовної заяви є дотримання вимог підсудності.
Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.
Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.
Критеріями даного виду підсудності зокрема виступають: місце проживання відповідача, місце заподіяння шкоди, місце знаходження спірного майна, місце розгляду первісного позову тощо.
Відповідно норм ЦПК України існує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача /ст.27 ЦПК/, альтернативна підсудність за вибором позивача /ст.28 ЦПК/ та виключна підсудність /ст. 30 ЦПК/.
Згідно ч.1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
З матеріалів справи вбачається, що спір про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, оскільки позов стосується фізичної особи, для якого положеннямист. 27 ЦПК Українивстановлена виключна підсудність, враховуючи, що згідно з ч. 1ст. 378 ЦПК Українипорушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, вважаю, що дана позовна заява не підсудна Буському районному суду Львівської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 3ст.31ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ч. 1ст.32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для передачі вказаної справи за підсудністю до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області заадресою: вулиця Добровольського, 2, м. Слов`янськ Донецька область 84122, тобто за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача.
Враховуючи викладене та, керуючись ст.ст.27,31,32,260,261,353 ЦПК України,-
постановив:
Матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів передати за підсудністю до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області заадресою: вулиця Добровольського,2,м.Слов`янськДонецька область84122на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Шендрікова Г. О.
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120144804 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Шендрікова Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні