Справа №278/1165/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2024 року м. Житомир
Житомирський районнийсуд Житомирськоїобласті ускладі головуючогосудді ДубовікО.М..за участюсекретаря судовогозасідання КравчукД.В.,розглянувши заправилами загальногопозовного провадженняцивільну справуза позовноюзаявою Територіальної громади в особі Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області до ОСОБА_1 та Державного реєстратора КП "Центр державної реєстрації" Садківської сільської ради Житомирського району Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - ФОП ОСОБА_2 та ТОВ "Садки" про визнання недійсними документів, на підставі яких зареєстровано право власності на нерухоме майно, скасування рішення про державну реєстрацію права власності на майно, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вище вказана цивільна справа.
У процесі розгляду справи представником позивача подано заяву про залишення позову без розгляду та вирішити питання щодо повернення судового збору.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.257ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
За приписами пункту 1 частини другоїстатті 200 ЦПК Україниза результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
Згідно з матеріалами справи, заява про залишення позову без розгляду подана до початку розгляду справи по суті, а тому, суд приходить до висновку про можливість залишення вищевказаного позову без розгляду.
Залишення позовної заяви без розгляду не порушує права та інтереси сторін або інших осіб.
Згідно ч. 3 ст. 257 ЦПК України, в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з державного бюджету.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.7Закону України«Про судовийзбір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, в раз і залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Зважаючи на те, що позовна заява Територіальної громади в особі Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області залишена без розгляду за заявою представника позивача, сплачена сума судового збору поверненню не підлягає, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст.257,260,261ЦПК України п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Територіальної громади в особі Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області до ОСОБА_1 та Державного реєстратора КП "Центр державної реєстрації" Садківської сільської ради Житомирського району Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - ФОП ОСОБА_2 та ТОВ "Садки" про визнання недійсними документів, на підставі яких зареєстровано право власності на нерухоме майно, скасування рішення про державну реєстрацію права власності на майно залишити без розгляду.
У задоволенні клопотання представника територіальної громадив особіБерезівської сільськоїради Житомирськогорайону Житомирськоїобласті про повернення судового збору відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя О. М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 05.07.2024 |
Номер документу | 120148132 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні