Ухвала
від 03.07.2024 по справі 921/331/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

03 липня 2024 рокуСправа № 921/331/24Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Охотницької Н.В.

розглянув заяву (вх.№5241 від 02.07.2024) представника позивача Гарбара О.М. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №921/331/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГІФТІ", вул. Костельна, буд. 4, кв. 4, м. Київ, 01001

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркетингові Технології ПБС", вул. Качали Степана, буд. 18, офіс 1, м. Тернопіль, 46001

про стягнення 1 224 221, 39 грн

Без участі представників сторін

Встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГІФТІ" через систему "Електронний суд" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркетингові Технології ПБС" про стягнення заборгованості в загальній сумі 1 224 221, 39 грн, з якої: 1 138 800 грн основний борг, 7 982, 99 грн інфляційні нарахування, 77 438, 40 грн пеня.

Підставою позову визначено неналежне виконання відповідачем умов Договору поставки від 08.11.2023 в частині оплати вартості поставленого позивачем товару

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 27 травня 2024 року суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у цій справі на 26 червня 2024 року о 10:00 год.

У зв`язку зі звільненням з посади судді Господарського суду Тернопільської області Гирили І.М., в провадженні якої знаходилась справа №921/331/24, згідно з Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.06.2024, справу №921/331/24 для подальшого розгляду передано судді Охотницькій Н.В.

Ухвалою від 06.06.2024 суддею Охотницькою Н.В. прийнято справу №921/331/24 до свого провадження та повідомлено сторін про те, що підготовче засідання у цій справі відбудеться 26.06.2024 о 10:00 год.

26 червня 2024 року, враховуючи неявку представника відповідача в засідання та усне клопотання представника позивача, суд відклав підготовче засідання, без постановлення окремого процесуального документа із зазначенням про це у протоколі судового засідання, відповідно до пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України на 15 липня 2024 року о 9:30 год.

02 липня 2024 року від представника позивача - Гарбара Олександра Миколайовича, надійшла заява (вх.№5241) про його участь у підготовчому засіданні 15 липня 2024 року о 9:30 у цій справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, посилаючись на постійне знаходження позивача у м. Києві та умови правового режиму воєнного стану.

Розглянувши заяву представника позивача Гарбара О.М. (вх.№5241 від 02.07.2024), суд відзначає наступне.

Згідно з ч.1 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання (ч. 2 ст. 197 ГПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, встановленому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з ч.5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника позивача та надання можливості представнику взяти участь в підготовчому засіданні, призначеному на 15 липня 2024 року о 9:30 год. у справі №921/331/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з частиною 2 статті 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву (вх.№5241 від 02.07.2024) ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задоволити.

2. Підготовче засідання у справі №921/331/24, призначене на 15 липня 2024 року о 9:30 год. провести за участю представника позивача ОСОБА_1 (адреса електронної пошти представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

3. Роз`яснити представнику позивача ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судове засідання.

4. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "ГІФТІ" та його представнику ОСОБА_1 відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України.

Відповідно до приписів ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили з дати її підписання (03.07.2024) та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду

СуддяН.В. Охотницька

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено05.07.2024
Номер документу120149724
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/331/24

Судовий наказ від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Рішення від 29.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Рішення від 29.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 15.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 03.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 26.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні