ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 липня 2024 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 751/3699/23
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/1035/24
Чернігівський апеляційний суд в особі судді Мамонової О.Є. вивчив матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 жовтня 2023 року у справі за позовом Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
у с т а н о в и в :
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою.
Проте апеляційне провадження по даній апеляційній скарзі не може бути відкрито, оскільки заявником не сплачено судовий збір за її подання.
Відповідно до п.п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В апеляційній скарзі заявник просить скасувати рішення суду, яким з нього стягнуто 293 444,17 грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою, відповідно, ставка за які на день подання позову до суду згідно п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» становила 4401,66 грн.
Таким чином, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 6602,49 грн (4401,66 грн х 150%).
Апеляційна скарга була подана представником ОСОБА_1 - адвокатом Бородою А.В. в електронній формі з використанням системи «Електронний суд».
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, особи, які подають до суду документи в електронній формі з використанням системи «Електронний суд», мають правомірні очікування, що розмір судового збору, який підлягає сплаті ними, у такому разі буде розрахований із застосуванням понижуючого коефіцієнта, що прямо передбачено в Законі України «Про судовий збір». Це узгоджується з правовою позицією викладеною у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 у справі № 916/228/22.
Таким чином заявнику необхідно сплатити судовий збір у сумі 5281,99 грн (6602,49 грн *0,8) та надати суду оригінали документів про сплату вказаного платежу за наступними реквізитами:
- дата документа;
- отримувач коштів - УК у м. Чернігові/м. Чернігів/22030101;
- код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37972475;
- банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
- рахунок отримувача - UA798999980313111206080025739;
- код класифікації доходів бюджету - 22030101;
- призначення платежу: *;101;
За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, з наданням заявнику строку для усунення вищезазначеного недоліку.
Керуючись ст. 185, 357 ч. 2 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 жовтня 2023 року у справі за позовом Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів - залишити без руху.
Запропонувати заявнику протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки.
Копію ухвали направити ОСОБА_1 та його представнику ОСОБА_2 .
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів в частині визначення розміру судових витрат, в іншій частині ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя О. Є. Мамонова
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 05.07.2024 |
Номер документу | 120162602 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Мамонова О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні