ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/712/24
провадження № 2-о/691/52/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
05 липня 2024 рокум. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Синиця Л.П., перевіривши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільшанської селищної ради Черкаської області, ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна та призначення нового опікуна над недієздатною особою, -
ВСТАНОВИВ:
02.07.2024 заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою та просить звільнити її від повноважень опікуна у зв`язку із віком над недієздатним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначеного на підставі рішення Городищенського районного суду Черкаської області від 04.03.2015 року по справі № 691/1693/14-ц та призначити опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . А також, в прохальній частині позовних вимог просила залучити до участі в якості заінтересовнаої особи - ОСОБА_2 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження в справі приходжу до такого висновку.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду. Відповідно до частини 3 статті 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана в порушення вимог статтей 175 і 177 ЦПК України, у зв`язку з наступним.
Відповідно до частини 2 статті 300 ЦПК України суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.
За необхідне, також звернути увагу заявника, що нормами законодавства передбачено чіткий порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме - за поданням відповідного органу, а не за заявою фізичної особи. Та, призначення опікуна у разі визнання особи недієздатною є обов`язком суду за умови наявності відповідного подання органу опіки та піклування, оскільки в такому випадку у повному обсязі досягається мета цивільного судочинства, захист порушених, невизнаних, або оспорюваних прав особи, а в цьому конкретному випадку - забезпечення повноцінного здійснення своїх прав недієздатною особою. Крім того, фізична особа може бути призначена опікуном (піклувальником) лише за її згодою, що повинно бути виражено в письмовій заяві. Особа, яка виявила бажання виконувати обов`язки опікуна (піклувальника), подає до органу заяву про клопотання перед судом про призначення її опікуном (піклувальником). До заяви додається медичний висновок про те, що за станом здоров`я заявник може бути опікуном (піклувальником). Спеціалісти органу опіки і піклування обстежують матеріально-побутові умови проживання майбутнього опікуна (піклувальника), складають відповідний акт і готують до суду подання щодо кандидатури опікуна (піклувальника).
Разом з тим, в порушення положень ч. 2 ст. 300 ЦПК України у матеріалах поданої до суду заяви про звільнення від виконання обов`язків опікуна та призначення опікуна над недієздатною особою відсутнє подання органу опіки та піклування про призначення опікуном над недієздатним ОСОБА_3 іншу особу.
Враховуючи вищенаведене заявнику необхідно вирішити питання щодо долучення до матеріалів заяви подання органу опіки та піклування.
Крім того, належних доказів, що заявник, яка призначена опікуном не може виконувати обов`язки опікуна до матеріалів заяви не долучено.
Із змісту заяви вбачається, що до участі в справі вже є залучений заінтересованою особою ОСОБА_2 , який визначений заявником, при цьому недієздатна особа не залучена до розгляду заяви про заміну їй опікуна, що є порушенням норм як процесуального так і матеріалого права щодо заяв окремого провадження, та відповідно є недоліком, і потребує усуненню, шляхом доповнення в заяві ОСОБА_3 заінтересовою особою.
Відповідно до частин 1, 2 статті 185 ЦПК України, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Для усунення зазначених недоліків заяву слід залишити без руху, роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків у зазначений час заява буде вважатися неподаною і повернутою з усіма доданими до неї документами.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 259 - 261, 300 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільшанської селищної ради Черкаської області, ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна та призначення нового опікуна над недієздатною особою, залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у визначений строк заява буде вважатися неподаною і повернутою з усіма доданими до неї документами.
Ухвала не оскаржується.
Суддя Л. П. Синиця
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 09.07.2024 |
Номер документу | 120220545 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Синиця Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні