Справа № 466/1626/24 Головуючий у 1 інстанції: Зими І.Є.
Провадження № 22-ц/811/2051/24 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 липня 2024 року Львівський апеляційний суд в складі судді судової палати у цивільних справах Приколоти Т.І., перевіривши апеляційну скаргу представника Головного Управління Державної казначейської служби України у Львівській області Стегнія Андрія Васильовича на рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 29 травня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Шевченківського ДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління МЮ України, ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області про відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Шевченківського районного суду міста Львова від 29 травня 2024 року позов задоволено частково.
Стягнуто з Державного бюджету України через ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області в рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої бездіяльністю Шевченківського ВДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління МЮ України у виконанні судових рішень 50 000 (п`ятде6сят тисяч) грн. та витрати на правничу допомогу в розмірі 5 000 ( п`ять тисяч ) грн.
В решті вимог відмовлено за безпідставністю.
Рішення суду 26 червня 2024 року через систему "Електронний суд" оскаржив представник ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області Стегній А.В.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, оскільки до апеляційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В поданій апеляційній скарзі представник ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області Стегній А.В. просить звільнити від сплати судовго збору або відстрочити сплату судового збору до закінчення дії правового режиму воєнного стану.
Клопотання мотивоване тим, що ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області, не має можливості оплатити судовий збір так як усі кошти в першу чергу спрямовуються на національну безпеку, оборону та на здійснення заходів, пов"язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України. Звертає увагу на постанову Об"єднаної палати Касаційного господарського суду від 20 червня 2018 року у справі №914/174/8/17.
Також покликається на те, що при поданні позовної заяви ставка судового збору становила 0% розміру мінімальної заробітної плати, тому ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення за даною категорією справ становить 0%.
Згідно ч.1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч.1ст.8Закону України"Просудовий збір",враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
За правилами частини другої статті 8 Закону України «Про судовий збір» та частини третьої статті 136 ЦПК України суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цих статей.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
При вирішенні питання про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити судовий збір та стадію, на якій перебуває розгляд справи на певний момент. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати судового збору.
Оцінюючи фінансовий стан особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового стану (рішення Європейського суду з прав людини «Kniat v. Poland» від 26 липня 2005 року, пункт 44; «Jedamski and Jedamska v. Poland» від 26 липня 2005 року, пункти 63-64).
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення, відстрочення аборозстрочення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Виходячи з предмету спору, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення у даній справі, з врахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, становить 1453грн 44коп. (150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за відсутності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору).
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, представник Головного Управління Державної казначейської служби України у Львівській області Стегній А.В. не долучив жодного доказу який би свідчив про фінансовий стан скаржника, який не дозволяє йому сплатити судовий збір в розмірі 1453 грн 44 коп.
Покликання на інші обставини є безпідставними та такими, що не дають підстави для звільнення чи відстрочення сплати судового збору до закінчення дії правового режиму воєнного стану, оскільки неведені підстави не передбачені нормами чинного законодавства для звільнення або відстрочення сплати судового збору.
Щодо покликання на правову позицію висловленої в постанові Об"єднаної палати Касаційного господарського суду від 20 червня 2018 року у справі №914/174/8/17, суд звертає увагу, що пошук в ЄДРСР не дав жодних результатів.
Враховуючи наведене, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до закінчення дії правового режиму воєнного стану.
Провадження за апеляційною скаргою може бути відкрито за умови оплати:
- судового збору згідно пп.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", в редакції чинній на момент подачі апеляційної скарги, з врахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, в розмірі 1453грн 44коп. за такими реквізитами:
:
Отримувач коштів: ГУК Львів/Личаківський р-н/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954
Код бюджетної класифікації: 22030101
Призначення платежу: *;101;
юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
При заповненні платіжного документа у графі "кодплатника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, вважаю за необхідне залишити таку без руху протягом десяти днівз днявручення цієїухвали для їх усунення, попередивши скаржника, що у випадку невиконання цієї ухвали у зазначений строк подана апеляційна скарга буде вважатись неподаною та такою, що підлягає поверненню.
Документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, необхідно у передбачений строк подати Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити представнику Головного Управління Державної казначейської служби України у Львівській області Стегнію Андрію Васильовичу в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до закінчення дії правового режиму воєнного стану.
Апеляційну скаргу представника Головного Управління Державної казначейської служби України у Львівській області Стегнія Андрія Васильовича на рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 29 травня 2024 року - залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків зазначених в описовій частині ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення скаржнику даної ухвали.
У випадку невиконання скаржником у встановлений строк вимог даної ухвали, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.І. Приколота
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120269156 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні