Ухвала
від 09.07.2024 по справі 531/1633/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 09.07.2024Справа № 531/1633/24 Провадження № 2-з/554/55/2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2024 року м. Полтава

Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Сініцин Е.М., розглянувши заяву адвоката Ярошенко Світлани Миколаївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про забезпечення позову,

В С Т А Н О В И В:

До Октябрського районного суду м. Полтави надійшла заява про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ спільного майна, шляхом накладення арешту на нерухоме та рухоме майно, що належить ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із забороною всім суб`єктам державної реєстрації та державним реєстраторам які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії, вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо усього майна, належного ОСОБА_2 у межах суми 10000000,00 гривень.

Вимоги мотивує тим, що ціна позову є значною та відповідач вживатиме заходи до приховування свого майна шляхом його відчуження, невжиття заходів щодо забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим надалі виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Згідно ч. 1ст. 157 ЦПК Україниухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 29 червня 2006 року у справі «Пантелеєнко проти України» зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.

У відповідності до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

В ст.149 ЦПК України зазначено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексузаходів забезпеченняпозову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позов про поділ спільного майна необхідно забезпечити, оскільки між сторонами існує наявний спір, і невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити виконання рішення суду уразі його задоволення, таке забезпечення позову є співмірним із заявленими позовними вимогами.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149, 150-153ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву адвоката Ярошенко Світлани Миколаївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про забезпечення позову про забезпечення позову про забезпечення позову задовольнити.

Накласти арешт на все нерухоме та рухоме майно, що належить ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), із забороною всім суб`єктам державної реєстрації та державним реєстраторам, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії, вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо усього майна, належного ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у межах суми позову 10 000 000,00 гривень.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали, відповідно до ч.2ст.157 ЦПК України, направити сторонам.

Ухвала прозабезпечення позовуможе бутиоскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали про забезпечення позову або відмову у забезпеченні позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Октябрського

районного суду Е.М. Сініцин.

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення09.07.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120285537
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —531/1633/24

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Постанова від 23.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Постанова від 23.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 18.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні