ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04 липня 2024 року м. Черкаси справа № 925/493/24
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Вовчанська К.Ю., за участі представників сторін: позивача адвоката Кравчука С.І., відповідача не з`явився, у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси, розглянувши матеріали справи за позовом Комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» до Комунального некомерційного підприємства «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» про стягнення 176553 грн. 21 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Комунальне некомерційне підприємство «Черкаська міська інфекційна лікарня» звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» (далі-відповідач) про стягнення, на підставі акта ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» за період з 01.01.2021 року по 31.01.2023 року та окремих питань за період з 01.01.2016 року по 31.12.2020 року № 04-30/004 складеного 28.04.2023 року Управлінням Північного офісу держаудитслужби в Черкаській області, договорів оренди, договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг №151 від 28.03.2023 року, 172065 грн. 77 коп. боргу за спожиті комунальні послуги та 4487 грн.44 коп. боргу за оренду нерухомого майна, що разом становить 176553 грн. 21 коп.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 03.05.2024 року, після усунення недоліків встановлених ухвалою суду від 22.04.2024, позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 925/493/24 за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 04.07.2024 року.
Відповідач подав до суду 20.05.2024 року відзив на позовну заяву ( вх. № 8210/24), який просив прийняти до розгляду та на підставі наведених заперечень відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Позивач подав до суду 03.06.2024 року відповідь на відзив ( вх. № 8906), в якій просив не враховувати доводи відзиву відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 6, ч. 10 ст. 165 та абз. 1 ч. 4 ст. 170 ГПК України, позов задовольнити повністю.
У судове засідання 04.07.2024 року відповідач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, причини неявки представника в судове засідання не повідомив.
У судовому засіданні 04.07.2024 року представник позивача заперечив щодо приєднання до матеріалів справи відзиву на позовну заяву, у зв`язку з відсутністю у відповідача електронного кабінету в системі «Електронний суд» та вважав за можливе відкласти розгляд справи на іншу дату.
Дослідивши відзив на позовну заяву, суд приходить до висновку про необхідність повернення його без розгляду, виходячи з наступного.
18.10.2023 року введено в дію Закон України №3200-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".
Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 165 ГПК України відзив на позовну заяву повинен містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відзив на позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» підписаний директором підприємства та поданий до суду без зазначення даних про наявність чи відсутність електронного кабінету у відповідача.
Згідно відомостей комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду позивач в порядку ч. 6 ст. 6 ГПК України не зареєстрував свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Відповідно до ч. 10ст. 165 ГПК України суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Згідно ч. 4 ст. 170 ГПК України суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Отже, у даному випадку, враховуючи, що відзив на позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» поданий без додержання вимог ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, тому його слід за правилами ч. 4 ст.170 цього ж Кодексу повернути без розгляду
Заслухавши думку представника позивача, та неявку представника відповідача суд приходить до наступного висновку.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку зокрема з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними для спрощеного провадження.
Частинами 1 - 3 ст. 216 ГПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Враховуючи думку представника позивача, неявку представника відповідача, суд відкладає судове засідання на іншу дату.
З урахування викладеного, керуючись ст. ст.6, 170, 202, 216, 233, 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Повернути Комунальному некомерційному підприємству «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» відзив на позовну заяву ( вх. № 8210/24 від 20.05.2024 року) без розгляду.
2.Відкласти судове засідання для розгляду справи № 925/493/24 по суті на 10 год. 30 хв. 14 серпня 2024 року. Засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал № 220.
3.Повідомити сторін, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою до 14.08.2024 року.
4.Роз`яснити сторонам, що 18.10.2023 року введено в дію Закон України №3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» і відповідно до вимог ст.6 ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків, серед яких залишення позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги без руху, повернення окремих заяв, клопотань, заперечень, неврахування судом відзиву тощо.
5.Роз`яснити позивачу та відповідачу про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки у судове засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
6.Явку у судове засідання учасників справи визнати не обов`язковою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120306757 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні