ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
11.07.2024 м. ДніпроСправа № 904/1457/24
Господарський суд Дніпропетровської області
у складі судді Дупляка С.А.,
за участю секретаря судового засідання Євтушенка Д.Є.,
представників учасників справи:
від позивача: Валах С.О.;
від відповідача: Землянська К.В.;
розглянувши матеріали справи №904/1457/24
за позовом ОСОБА_1
до Садівничого товариства "РОДНИК"
про визнання рішення недійсним
Суддя Дупляк С.А.
в с т а н о в и в:
Суд здійснює провадження у справі №904/1457/24.
У судове засідання 11.07.2024 з`явилися позивач та представник відповідача.
На підставі пояснень сторін та наявних матеріалів справи суд дійшов таких висновків.
Загальними вимогами процесуального права, закріпленими у статтях 73, 74, 76, 77, 86, 236-238, 282 ГПК України, визначено обов`язковість встановлення судом під час вирішення спору обставин, що мають значення для справи, надання їм юридичної оцінки, а також оцінки як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів), з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Відповідно, висновки суду мають бути підтверджені належними та допустимими доказами, оціненими та дослідженими судами, позаяк судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
З метою виконання завдання господарського судочинства, передбаченого ст. 2 ГПК України, враховуючи систематичну неявку відповідача у судові засідання та неподання заяв по суті спору та відповідних наявних лише у нього доказів, необхідних для встановлення судом під час вирішення спору обставин, що мають значення для справи, суд, маючи сумніви у добросовісному здійсненні відповідачем його процесуальних прав та виконанні обов`язків щодо доказів, дійшов висновку з метою забезпечення правильного, всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи витребувати у відповідача додаткові докази та пояснення у справі.
При цьому суд звертає увагу відповідача на те, що згідно з ч. 1 ст. 43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається; згідно з ч. 3 ст. 13 ЦК України не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах; згідно з ч. 1 ст. 131 ГПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Водночас, відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
З метою забезпечення права учасникам процесу подати заяви по суті, суд доходить висновку про відкладення судового засідання на іншу дату.
Керуючись ст. ст. 14, 43, 74, 131, 177-185, 202, 234, 235 ГПК України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Запропонувати позивачу надати до суду письмові пояснення щодо фактичної сплати членських внесків у період з 2020 року до 2022 року і яким документом позивач керувався, здійснюючи (не здійснюючи/частково здійснюючи) сплату членського внеску у спірний період, а, за наявності, докази, які можуть свідчити про належне виконання обов`язку зі своєчасної сплати членського внеску у період з 2020 року до 2022 року (включно) у розмірах і в строки, встановлені членами загальних зборів товариства, пропорційно розміру належних йому земельних ділянок (садових ділянок) (протоколи загальних зборів товариства відповідача про прийняті рішення щодо встановлення членських внесків та термінів їх сплати, платіжні документи про сплату членських внесків або квитанції про таку сплату у період з 2020 року до 2022 року тощо).
Витребувати у відповідача докази, які можуть свідчити про неналежне виконання позивачем обов`язку зі своєчасної сплати членського внеску у період з 2020 року до 2022 року (включно) у невідповідному розмірі та/або з порушенням строків, встановлених членами загальних зборів товариства, пропорційно розміру належних позивачу земельних ділянок (садових ділянок) (протоколи загальних зборів товариства відповідача про прийняті рішення щодо встановлення членських внесків та термінів їх сплати, платіжні документи про сплату членських внесків або квитанції про таку сплату позивачем, висновок спеціально створеної комісії про заборгованість по внескам, зокрема, позивача тощо).
Запропонувати відповідачу подати до суду письмові пояснення щодо сплати (повної/часткової) членських внесків у період з 2020 року до 2022 року включно, зазначити який розмір членського внеску був встановлений у період з 2020 року до 2022 року включно, які строки внесення членських внесків діяли у період з 2020 року до 2022 року включно, тощо.
Встановити сторонам (позивачу та відповідачу) строк для надання витребуваних документів та інформації - до 17.07.2024 (включно).
У разі неподання витребуваних доказів надати суду письмові пояснення із зазначенням причин такого неподання (а також надати докази неможливості подання витребуваних документів).
Вимоги суду є обов`язковими для виконання.
Відкласти розгляд справи по суті до 25.07.2024. Судове засідання відбудеться о 12:40хв у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області за адресою: місто Дніпро, вулиця Володимира Винниченка, будинок 1 в залі судових засідань № 1-405.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що до першого засідання по суті вони можуть подати додаткові докази та пояснення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її (оголошення) підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 11.07.2024.
Суддя С.А. Дупляк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120320398 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні