Справа №155/1168/24
Провадження №2-о/155/124/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
11 липня 2024 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., вивчивши заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Панасюк Іван Іванович про призначення опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, Берестечківський психоневрологічний інтернат Волинської обласної ради, -
ВСТАНОВИЛА:
09 липня 2024 року заявник ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Панасюк І.І., звернулася до суду в порядку окремого провадження із заявою про призначення опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, Берестечківський психоневрологічний інтернат Волинської обласної ради.
Однак, вважаю, що дану заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Приписами ч. 9 ст. 10 ЦПК України передбачено, що якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження.
Справи про усиновлення, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, заявником до матеріалів заяви не додано висновок органу опіки та піклування Берестечківської міської ради про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном ОСОБА_2 .
Також, відповідно до положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 4 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання фізичною особою заяви у справах окремого провадження справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028 гривень.
Ураховуючи наведені норми Закону та заявлені в заяві вимоги, заявнику за подання цієї заяви необхідно сплатити судовий збір в загальному розмірі 605 гривень 60 копійок (3028 х 0,2 = 605,60 гривень).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів ГУК у Волин.обл/м.Горохiв/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA568999980313181206000003570, Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Проте, як вбачається із матеріалів заяви заявник не сплатив судовий збір, посилаючись на ч. 2 ст. 299 ЦПК України.
Зі змісту ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Однак, зі змісту заявлених представником заявника вимог, жодної із передбачених ч. 2 ст. 299 ЦПК України підстав для віднесення судових витрат на рахунок держави за обставин даної справи немає.
Отже, представник заявника не дотримав вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України.
Суддя наголошує, що згідно з ч. 4 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Таким чином, позивачу слід виправити недоліки позовної заяви, зазначені у даній ухвалі.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного та відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Панасюк Іван Іванович про призначення опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, Берестечківський психоневрологічний інтернат Волинської обласної ради, слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
Приведену у відповідність до ст. 175, 177 ЦПК України заяву, представнику заявників слід направити суду з копією та копіями доданих до неї документів для сторін.
Керуючись ст. 185, 293, 315, 318 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Панасюк Іван Іванович про призначення опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, Берестечківський психоневрологічний інтернат Волинської обласної ради - залишити без руху.
Надати представнику заявника строк для усунення недоліків терміном, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку його заява може бути визнана неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області С.М. Яремчук
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 16.07.2024 |
Номер документу | 120325788 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Яремчук С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні