Провадження №2/748/804/24
Єдиний унікальний № 748/3064/24
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
11 липня 2024 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Меженнікова С.П., вирішуючи питання про прийняття справи до провадження та перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до Садівничого Товариства «За мир» про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, усунення перешкод у користуванні належної позивачу власності, вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачем ОСОБА_1 подано позову заяву про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, усунення перешкод у користуванні належної позивачу власності.
Отже, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Згідно вимог ч.4ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ставка судового збору, згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на даний час складає 1211,20 грн.
Як вбачається із вимог п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
Отже, до вказаної вище позовної заяви повинен бути доданий документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору за дві позовні вимоги - 2422,40 грн ( 1211,20 +1211,20).
Натомість, позивачем додано документ про сплату судового збору в сумі 1211,20 грн.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 1211 грн 20 коп. та надатисуду документ,що підтверджує сплату судового збору, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, позовна заява не відповідає вимогам п. 4 ч.3 ст. 175 ЦПК України,у вступній частині позовної заяви позивач зазначив назву позову «про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, усунення перешкод у користуванні належної позивачу власності», проте зі змісту позовних вимог та прохальної частини позову, яку позивач просить суд визначити у рішенні є «про зобов"язання вчинити дії», тому в цій частині позовну заяву слід уточнити.
Недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони йобмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 175 і 177ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, суд прийшов до висновку про необхідність усунення вищевказаних недоліків та надання позивачу строку для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Садівничого Товариства «За мир» про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, усунення перешкод у користуванні належної позивачу власності залишити без руху.
Запропонувати позивачу в 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ній недоліки.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
У разі подання уточненої позовної заяви чи додаткових документів у зв`язку з виконанням ухвали судді, надати їх у кількості відповідно до вимогст. 177 ЦПК України.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.П. Меженнікова
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120330282 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні