У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
12 липня 2024 року м. Рівне
Справа № 559/3108/23
Провадження № 11-кп/4815/478/24
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду ОСОБА_1 , отримавши апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 31 травня 2024 року у кримінальному провадженні №42021180000000152 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в:
Вироком Дубенського міськрайонного суду РІвненської області від 31 травня 2024 року ОСОБА_2 визнано винним та засуджено за ч.3 ст. 358 КК України на 2 роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнено обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік та покладенням на нього обов`язків, передбачених ст. 76 цього Кодексу.
Судом вирішено питання стосовно речових доказів, процесуальних витрат, а також скасовано арешт, накладений на майно у даному кримінальному провадженні.
В апеляційній скарзі обвинувачений ОСОБА_2 просить скасувати вказаний вирок, а також ухвалу цього ж суду від 10 листопада 2023 року, якою відмовлено у задоволенні його клопотання про закриття кримінального провадження на стадії підготовчого судового засідання.
Просить ухвалити новий вирок, яким виправдати його в інкримінованому кримінальному провадженні, закрити провадженням дану справу через відсутність в його діях складу інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції у межах апеляційної скарги.
Пунктом 4 ч.2 ст. 396 КПК України визначено, що в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.
Так, у прохальній частині апеляційної скарги обвинувачений просить скасувати вирок та ухвалити новий вирок, яким виправдати його у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення та закрити провадження у справі.
Однак, таке прохання апелянта суперечить вимогам ст. 420 КПК України, якою встановлений виключний перелік підстав для скасування вироку суду першої інстанції та постановлення нового вироку апеляційним судом.
Окрім того, згідно з ч.1 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть
бути оскаржені судові рішення, що ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили, зокрема: вироки, крім випадків, передбачених ст. 394 КПК України; ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів або виховного характеру; інші ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом.
Разом з цим, за вимогами ч.2 ст. 392 КПК України, ухвали, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, які вирішують справу по суті (вирок, ухвала про закриття справи), окремому оскарженню не підлягають, а заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч.1 ст. 392 КПК України.
Водночас, ухвала про відмову у задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження є процесуальним рішенням, прийнятим до ухвалення судового рішення, вирішуючого кримінальне провадження по суті.
З огляду на вказані недоліки апеляційної скарги, суддя-доповідач позбавлений можливості визначити межі апеляційного перегляду, а отже постановити ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 399 КПК України суддя-доповідач, встановивши, що апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції подано без додержання вимог, передбачених статтею 396 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки скарги і встановлюється достатній строк для їх усунення, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала апеляційну скаргу.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 399 КПК України,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 31 травня 2024 року залишити без руху.
Надати обвинуваченому ОСОБА_2 сім днів для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків апеляційної скарги.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків в строк, встановлений суддею-доповідачем, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та буде повернута.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського апеляційного суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120341470 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Рівненський апеляційний суд
Гладкий С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні