Ухвала
від 11.07.2024 по справі 638/1440/22
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/1440/22

Провадження № 2/638/836/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2024 року Дзержинський районний суд м. Харкова

у складі головуючого судді: Хайкіна В.М.,

за участю секретаря: Черкашиної Д.А.,

з участю представника позивача: ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду в режимі відеоконференції в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Манерко Лариса Миколаївна про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова з 03.02.2022 року знаходиться цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Манерко Лариса Миколаївна про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним.

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 01.08.2022 року відкрито провадження в цивільній справі, розгляд справи призначено в порядку загального позовного провадження (головуючий суддя Орос О.В.).

На підставі розпорядження №02-06/165 від 22.02.2024 року проведено повторний автоматизований розподіл справи та визначено нового головуючого суддю для розгляду вказаної справи ОСОБА_5 , що підтверджує протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.02.2024 року.

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.03.2024 року цивільну справу прийнято до провадження судді Хайкіна В.М. та призначено підготовче судове засідання.

Також, 31.10.2023 року представником позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» - адвокатом Таран В.А. подано заяву про зміну предмету позову, згідно прохальної частини якої просить суд: визнати недійсним договір купівлі-продажу квартири, за адресою: АДРЕСА_1 , посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Манерко Ларисою Миколаївною 08.04.2015, зареєстрований в реєстрі №69; скасувати запис номер 9325474 про право власності від 08.04.2015, що внесене державним реєстратором приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Манерко Ларисою Миколаївною про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_3 на об`єкт нерухомого майна, за адресою: АДРЕСА_1 ; поновити запис номер 9323119 про право власності за ОСОБА_6 на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 ; стягнути солідарно з ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 усі судові витрати за подання цієї позовної заяви на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал».

В судовому засіданні в режимі відеоконференції представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» - адвокат Осадча К.О. вважала за можливе закрити підготовче провадження у справі та призначити справу до судового розгляду.

Відповідачі в судове засідання не з`явились, причину неявки не повідомили, про час та місце слухання справи повідомлялись належним чином, клопотань про відкладення або з процесуальних питань до суду не надходило.

Від третьої особи приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Манерко Лариси Миколаївни в матеріалах справи міститься заява з проханням розгляд справи проводити без її участі.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.

Відповідно до статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Згідно статті 43 ЦПК України, учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

У відповідності до частини 3 статті 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Позов у цивільному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, що складається з вимоги процесуального характеру та вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право), а предмет позову - це матеріальний зміст цієї вимоги.

Таким чином, під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Цей матеріальний зміст позовних вимог позивача, проявляється в матеріально-правовій заінтересованості - отримати певне матеріальне благо.

Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Зміна предмета позову відбудеться тоді, коли в рамках конкретної позовної вимоги позивач замість одного способу захисту прав (який був заявлений раніше, при подачі позову) захоче скористатися іншим способом захисту, обґрунтовуючи свої позовні вимоги (предмет позову) тими самими обставинами, якими він обґрунтовував первісні вимоги.

Зміна позивачем підстав і предмета позову може мати місце лише альтернативно, тому одночасна їх зміна неможлива. Отже, у разі подання позивачем клопотання (заяви), направленого на одночасну зміну предмета і підстави позову, суд з урахуванням конкретних обставин повинен відмовити в задоволенні такого клопотання (заяви).

Так, Верховний Суд відзначив, що позивач може змінити або підставу, або предмет позову. Зміна підстав і предмету позову не допускається. Верховний Суд вказує, що якщо в процесі розгляду справи повністю змінюються підстави й предмет позову, то це слід розглядати як нові позовні вимоги, які мають бути оформлені письмовою заявою у відповідності з ЦПК України і одночасною відмовою від раніше заявлених вимог. Разом з тим не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права. Зокрема, такий правовий висновок надано Верховним Судом у рішенні від 13.03.2018 року в справі №916/1764/17.

Таким чином, враховуючи права позивача, визначені ст. ст. 43, 49 ЦПК України, суд вважає, що клопотання про прийняття до розгляду письмової заяви щодо зміни предмету позову, поданої до закінчення підготовчого засідання, підлягає задоволенню.

Положеннямистатті 189 ЦПК Українивизначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно пункту 15 частини 2статті 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Оскільки заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» про зміну предмету позову задоволено та прийнято до провадження, а тому з метою недопущення права на доступу до правосуддя, суд вважає за необхідне відкласти проведення підготовчого провадження у вказаній справі.

Керуючись ст.ст. 43,49,260ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду заяву позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» - адвокатом Таран В.А. про зміну предмету позову у справі №638/1440/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Манерко Лариса Миколаївна про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним.

Розгляд справи здійснювати з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, згідно якої позивач просить суд:

- визнати недійсним договір купівлі-продажу квартири, за адресою: АДРЕСА_1 , посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Манерко Ларисою Миколаївною 08.04.2015, зареєстрований в реєстрі №69; скасувати запис номер 9325474 про право власності від 08.04.2015, що внесене державним реєстратором приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Манерко Ларисою Миколаївною про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_3 на об`єкт нерухомого майна, за адресою: АДРЕСА_1 ;

- поновити запис номер 9323119 про право власності за ОСОБА_6 на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 ;

- стягнути солідарно з ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 усі судові витрати за подання цієї позовної заяви на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал».

Підготовче судове засідання відкласти на 03.10.2024 року о 14 год. 00 хв. у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (61202, м. Харків, пр-т. Перемоги, 52-В).

Копію ухвали направити сторонам для відома.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий:

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.07.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120342182
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —638/1440/22

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Заварза Т. В.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 10.05.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Орос О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні