Справа № 349/462/21
Провадження № 22-ц/4808/1120/24
Головуючий у 1 інстанції Гаврилюк О. О.
Суддя-доповідач Девляшевський
У Х В А Л А
15 липня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківськийапеляційний судв складісудді ДевляшевськогоВ.А., перевіривши апеляційнускаргу Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області на ухвалу Рогатинського районного суду, постановлену головуючою суддею Гаврилюк О.О. 26 червня 2024 року,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Рогатинського районного суду від 26 червня 2024 року замінено вибулого боржника відділ культури, молоді та спорту Рогатинської районної державної адміністрації на Івано-Франківську районну державну адміністрацію Івано-Франківської області у виконавчому листі, виданому Рогатинським районним судом Івано-Франківської області 09 квітня 2024 року у справі № 349/462/21.
Не погодившись із вказаною ухвалою суду, Івано-Франківська районна державна адміністрація Івано-Франківської області звернулася до суду з апеляційною скаргою, однак до апеляційної скарги не додано доказів сплатисудового збору.
В апеляційній скарзі скаржник просить звільнити Івано-Франківську районну державну адміністрацію від сплати судового збору або відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.
У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст.136ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Отже, питання відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати вирішується в порядку, встановленому законом, а саме Законом України «Про судовий збір».
Варто зауважити, що Законом України«Про судовийзбір» визначений перелік осіб, які безумовно звільнені від сплати судового збору у всіх інстанціях у силу закону, який наділяє їх певним статусом, або виходячи із чітко визначеного предмета спору. Цей перелік наведений у статті 5зазначеного Закону та є вичерпним.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте, звертаючись до апеляційного суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, скаржник не посилається на жодну з вищевказаних підстав, передбачених законом, та не надає доказів скрутного майнового стану, який перешкоджає сплаті судового збору.
Таким чином, у суду відсутні підстави для відстрочення скаржнику сплати судового збору.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст.356ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.п. 9 п. 1 ч. 2ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду юридичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року складає 3 028,00 грн.
Апеляційний суд також враховує те, що апеляційна скарга подана в електронній формі з використанням системи «Електронний суд». Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 листопада 2022 року у справі № 916/228/22 особи, які після 04 жовтня 2021 подають до суду документи в електронній формі з використанням системи «Електронний суд», мають правомірні очікування, що розмір судового збору, який підлягає сплаті ними, у такому разі буде розрахований із застосуванням понижуючого коефіцієнта, що прямо передбачено в Законі України «Про судовий збір».
Відповідно до частини третьої статті 2 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу Івано-Франківськійрайонній державнійадміністрації Івано-Франківськоїобласті необхідно сплатити судовий збір в сумі 2422,4грн (3 028,00 грн х 0,8) грн за наступними реквізитами: номер рахунку - UA418999980313131206080009612, Отримувач: ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ів.-Фр./ 22030101, код ЄДРПОУ: 37951998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), наявність відомчої ознаки: "80" Апеляційні суди, назва суду: Івано-Франківський апеляційний суд.
При цьому, при заповненні платіжного документа у графі «Код платника» слід зазначити: *;101;
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати Івано-Франківському апеляційному суду.
Як передбачено частиною другою статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього кодексу застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
З огляду на вищенаведене, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 185, 356, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання Івано-Франківськоїрайонної державноїадміністрації Івано-Франківськоїобласті прозвільнення відсплати судовогозбору абовідстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області на ухвалу Рогатинського районного суду від 26 червня 2024 року залишити без руху та надати строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У випадку невиконання у встановлений строк зазначених вимог апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута апелянту.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Девляшевський
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 16.07.2024 |
Номер документу | 120363756 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші справи |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Девляшевський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні