Справа № 686/10460/24
Провадження № 1-кс/686/5671/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2024 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №12024243000000606,
встановив:
Старший слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим із прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що «до Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшла письмова заява про те, що, в період часу з 19.05.2021 по 13.10.2023, невстановлена особа, діючи умисно, таємно, з корисливих мотивів, здійснила крадіжку грошових коштів, вилучених з програмно-технічних комплексів самообслуговування, чим заподіяла ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » матеріального збитку на суму 152454 грн. Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024243000000606 від 17.02.2024, за попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч.4 ст.185 КК України.
У поданій заяві про вчинення кримінального правопорушення, представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 вказав наступне. Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) є небанківською установою, що надає послуги з переказу коштів, згідно з ліцензією на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, та є учасником внутрішньодержавної платіжної системи «Фінансовий світ». Відомості включено до Державного реєстру фінансових установ, який розміщено в електронному вигляді на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та до реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, що розміщений на сайті ІНФОРМАЦІЯ_3 . Приймання Товариством готівкових коштів від платників (ініціаторів), для подальшого їх перерахування отримувачам, здійснюється через програмно-технічні комплекси самообслуговування Товариства. Внесенні готівкові кошти до ПТКС інкасуються підрозділами інкасації банків, з якими Товариством укладено відповідні договори щодо інкасації ПТКС, або вилучаються уповноваженим працівником Товариства касиром, з наступним їх завданням на рахунок Товариства, відкритий в банку. Далі, при перевірці відповідності сум вилучених коштів з ПТКС зарахованим сумам на рахунки Товариства, що відкритті в банку, виявлено, що касир Товариства ОСОБА_6 не здала до банку на рахунок Товариства вилучені нею готівкові кошти з ПТКС, на загальну суму 152454 гривні.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що 20.11.2023, на підставі наказу Товариства №174-ОД від 17.11.2023, проведено інвентаризацію грошових коштів, вилучених з програмно-технічних комплексів самообслуговування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та доставлених в касу і на банківський рахунок Товариства ОСОБА_6 , та, в результаті її проведення, складено відповідний акт. Під час проведення інвентаризації, встановлено наступне. Загальна сума грошових коштів, вилучених за період з 19.05.2021 по 13.10.2023 касиром ОСОБА_6 з ПТКС, складає 100990795 гривень. Проте, загальна сума грошових коштів, доставлених за період з 19.05.2021 по 13.10.2023 касиром ОСОБА_6 з ПТКС в касу та на банківський рахунок Товариства, складає 100838341 гривню. Таким чином, загальна сума недостачі грошових коштів складає 152454 гривні.
При цьому,в ходіпроведення досудовогорозслідування узазначеному кримінальномупровадженні,за результатамипроведення 19.06.2024тимчасового доступудо речейта документіву ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »,отримано оригіналидокументів проприйняття нароботу 29.04.2021та звільненняз посади ОСОБА_6 ,а такожчеки виїмкигрошових коштівкасиром ОСОБА_6 з терміналівТовариства натериторії містаХмельницького,в періодчасу з19.05.2021по 13.10.2023.
В подальшому, під час проведення досудового розслідування, оперативним працівникам надано доручення, з метою встановлення особи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: фактичне місце проживання, контакті дані, відомості з Єдиного демографічного реєстру і т.д. Таким чином, під час виконання доручення, встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користується абонентським номерами телефону: НОМЕР_2 . Окрім цього, вказаний абонентський номер ОСОБА_6 вказувала, як свій контактний телефон, при написанні заяви про прийняття на посаду касира у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Під часпроведення досудовогорозслідування вказаногокримінального провадження,виникла необхідністьу отриманнявідомостей щодовищевказаного абонентськогономера,який знаходятьсяу володінніоператора мобільногозв`язку ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,зокрема,про орієнтовнемісцезнаходження абоненту,з орієнтацієюдо найближчоїбазової станції,конкретне територіальнемісце знаходженняпристрою базовоїстанції тазони їїроботи. Зазначені відомості необхідні для встановлення відомостей про зв`язок ОСОБА_6 з вилученням грошових коштів з терміналів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та, відтак, в подальшому, дані відомості можуть бути використаними в якості доказів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024243000000606 від 17.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, через що, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів оператора мобільного зв`язку.
Слідчий у клопотанні просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази.»
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак, клопотав про розгляд справи у його відсутність з підтриманням викладених у клопотанні вимог.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У п.7 ч.1ст.162 КПК України, визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оцінивши обґрунтованість наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », такі документи відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також, слідчим доведено, що ці документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження, існує загроза знищення вказаних документів, тому, слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що подане слідчим клопотання є обґрунтованим, підставним і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), - до документів, які містять інформацію про всі телефонні з`єднання, в тому числі «SMS» та нульові з`єднання, абонента мережі мобільного зв`язку з абонентським номером НОМЕР_2 , за період часу з 29.04.2021 р. по 13.10.2023 р., зокрема про: телефонні номери, на (з) які були здійснені вихідні та вхідні дзвінки; дату, час дзвінків, тривалість розмов; ІМЕІ мобільних телефонів, на які здійснювались дзвінки; адреси базових станцій, з прив`язкою до місцевості, під час телефонних з`єднань вказаного абонента.
Уповноваженим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість вилучити їх копії.
Ухвала діє до 11 вересня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120381470 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Бурка С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні