УХВАЛА
17 липня 2024 року
м. Київ
cправа № 922/3929/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Случ О. В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н. О., Могил С. К.,
за касаційною Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром"
на рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 (суддя Усата В. В.)
і постанову Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 (головуючий суддя Попков Д. О., судді Стойка О. В., Медуниця О. Є.)
у справі № 922/3929/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтажізоляція"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром"
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
03.06.2024 ухвалою Верховного Суду відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" на рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 у справі № 922/3929/23 і призначено касаційну скаргу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 16 липня 2024 року о 14:15 год.
Відповідно до Розпорядження заступника керівника апарату-керівника секретаріату Касаційного господарського суду від 28.06.2024 призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 922/3929/23 у зв`язку з відпусткою судді Вронської Г. О. для догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.06.2024 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Случ О. В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н. О., Могил С. К.
До Верховного Суду від скаржника надійшло клопотання про зупинення виконання рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 і постанови Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 у справі № 922/3929/23 до завершення розгляду справи у касаційному порядку.
До Верховного Суду надійшло заперечення проти зупинення виконання рішення від Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтажізоляція".
Скаржник зазначив, що метою зупинення виконання судових рішень є запобіганням неповоротним негативним наслідкам, які можуть виникнути з огляду на виконання судового рішення, що набрало законної сили у випадку його скасування судом касаційної інстанції.
Відповідно до частини першої статті 332 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.
Дослідивши подане скаржником клопотання про зупинення виконання рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 і постанову Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024, зміст оскаржуваних судових рішень, касаційної скарги та заперечення на клопотання про зупинення виконання судових рішень, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання скаржника є обґрунтованим і таким, що відповідає вимогам статті 332 Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає задоволенню.
Крім того, від Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтажізоляція" надійшла і від Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" до Верховного Суду надійшли заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Колегія суддів звертає увагу, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Розглянувши заяви, керуючись приписами статті 197 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду дійшла висновку про можливість їх задоволення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтею 197, 234, 332 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти до свого провадження касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" на рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 і постанову Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 у справі № 922/3929/23.
2. Призначити розгляд касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" на рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 і постанову Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 у справі № 922/3929/23 на 30 липня 2024 року о 12:45 у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 332.
3. Зупинити виконання рішення Господарського суду Харківської області від 22.01.2024 і постанови Східного апеляційного господарського суду від 18.03.2024 у справі № 922/3929/23 до закінчення їх перегляду в касаційному порядку.
4. Заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтажізоляція" і Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
5. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтажізоляція" Скульського Сергія Івановича і представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Котлотурбопром" Субочева Сергія Юрійовича у судовому засіданні у справі № 922/3929/23, призначеному на 30 липня 2024 року о 12:45 в режимі відеоконференції відповідно до положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
6. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
8. Довести до відома сторін, що їх представники мають право з`явитися до приміщення Касаційного господарського суду та взяти участь у судовому засіданні у загальному порядку у залі судових засідань № 332.
9. Довести до відома учасників справи, що їх явка в судове засідання не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Головуючий О. В. Случ
Судді Н. О. Волковицька
С. К. Могил
До уваги учасників судового процесу!
Суди продовжують працювати, проте в умовах військового стану проведення судових засідань має особливості щодо явки до суду та необхідності забезпечення безпеки відвідувачів.
Просимо поєднати дотримання процесуальних норм з повагою до суду та до інших учасників справи, у зв`язку з чим максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 ГПК України.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2024 |
Оприлюднено | 19.07.2024 |
Номер документу | 120453256 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні