Ухвала
від 15.07.2024 по справі 336/6216/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЄУН: 336/6216/24

Провадження №: 2/336/2541/2024

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

15 липня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Петренко Л.В., розглянувши матеріали цивільної справи №336/6216/24 (провадження 2/336/2541/24), поданої в порядку позовного провадження за позовом ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , в інтересах якого діє адвокат Маймор Аліна Віталіївна, місцезнаходження: АДРЕСА_2 , до ОСОБА_2 , АДРЕСА_3 , третя особа: Губиниська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області в особі органу опіки та піклування, місцезнаходження: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт.Губиниха, вул..Шевченко, 16, про позбавлення батьківських прав,-

встановила:

20 червня 2024 року представник позивача адвокат Маймор А.В., в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа: Губиниська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області в особі органу опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, в якій просить позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено та передано судді Петренко Л.В.

25 червня 2024 року позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Маймор А.В., до ОСОБА_2 , третя особа: Губиниська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області в особі органу опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав залишено без руху та надано п`ять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.

01 липня 2024 року до суду від представника позивача адвоката Маймор А.В. надійшла заява на усунення недоліків з додатками, недоліки первісної позовної заяви усунуто частково.

На виконання запиту суду та вимог ч.6 ст. 187 ЦПК України надійшла відповідь УДМС в Запорізькій області, щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - відповідача, відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 24.03.2021 року по теперішній час зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 .

Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану Розпорядженням Голови Верховного Суду від 10.05.2022 року № 29/0/9-22 змінено територіальну підсудність справ Оріхівського районного суду Запорізької області з визначенням територіальної підсудності їх справ за Шевченківським районним судом м. Запоріжжя.

В межах своєї компетенції, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя має повноваження на прийняття та розгляд судових справ за територіальною підсудністю Оріхівського районного суду Запорізької області, а у справах, по яких Оріхівським районним судом Запорізької області ухвалене судове рішення, яке набрало законної сили, вирішувати питання стосовно видачі копії судового рішення; видачі виконавчого документа; а також питання, пов`язані з виконанням судового рішення, та інші питання, згідно з процесуальними нормами.

Позовна заява подана з додержанням правил підсудності.

Враховуючи положення частини 3 статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

За змістом ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється, зокрема, за правилами позовного провадження: загального або спрощеного.

Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи, що виникають з трудових правовідносин та справи про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Частиною 2 ст. 274 ЦПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 274 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Вказана цивільна справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до вимог пункту 1 частини 4 статті 274 ЦПК України, оскільки спір витікає із сімейних відносин та стосується позбавлення батьківських прав, а тому її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження, та з метою виконання вимог, передбачених частиною 1 статті 189 ЦПК України слід призначити підготовче засідання у справі.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно з положеннями ч. 5 ст. 53 ЦПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно з положеннями ст. 56 ЦК України органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад. Права та обов`язки органів, на які покладено здійснення опіки та піклування, щодо забезпечення прав та інтересів фізичних осіб, які потребують опіки та піклування, встановлюються законом та іншими нормативно-правовими актами.

За змістом ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (ч. 2 ст. 2 ЦПК України).

Враховуючи викладене та місце реєстрації відповідача ОСОБА_2 , суд вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості третьої особи Виконавчий комітет Оріхівської міської ради, як орган опіки та піклування.

Керуючись статтями 19, 175-177, 187, 189-193, 196, 260-261, 272, 274, 353 ЦПК України, суддя, -

постановила:

Залучити до участі у справі № 336/6216/24 (провадження 2/336/2541/24) за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Маймор Аліна Віталіївна, до ОСОБА_2 , третя особа: Губиниська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області в особі органу опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Виконавчий комітет Оріхівської міської ради, як орган опіки та піклування (код ЄДРПОУ 04593250, місцезнаходження (юридична адреса): Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, 11, фактичне місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 43а).

Позивач повинен направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Виконавчому комітету Оріхівської міської ради, як органу опіки та піклування копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду.

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі № 336/6216/24 (провадження 2/336/2541/24) за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Маймор Аліна Віталіївна, до ОСОБА_2 , треті особи: Губиниська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області в особі органу опіки та піклування, Виконавчий комітет Оріхівської міської ради, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав.

Призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання на 20 вересня 2024 року о 12-00 годині, в залі засідань Шевченківського районного суду м.Запоріжжя (м. Запоріжжя, вул..Чарівна, буд.117А), з повідомленням учасників справи.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Враховуючи положення ч. 7 ст. 178 ЦПК України - встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Згідно з частиною 1 статті 191 ЦПК України - у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: суду - відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

Відповідно до вимог частини 4 статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8 статті 178, частина 2 статті 191 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Відповідно до статей 181, 187, 192 ЦПК України визначити третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, п`ятнадцятиденний строк із дня вручення цієї ухвали, для надання пояснень щодо аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову, які мають відповідати правилам, встановленим частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено19.07.2024
Номер документу120454064
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —336/6216/24

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 15.07.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні