Ухвала
від 19.07.2024 по справі 904/3109/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

19.07.2024 Справа № 904/3109/24

Суддя Кеся Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БІОДЕКС", м.Дніпро

до HEILONGJIANG WAN NENGSCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT CO., LTD

про стягнення 167023,50 доларів США, що еквівалентно 6 828 304,83 грн

УСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю "БІОДЕКС" (далі-Позивач) 16.07.2024 року звернулося з позовом до HEILONGJIANG WAN NENGSCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT CO., LTD (далі-Відповідач), в якому просить суд стягнути з Відповідача на свою користь суму боргу 167 023,50 доларів США, що еквівалентно 6 828 304,83 грн по курсу НБУ на дату подання позову за непоставлений товар, а також судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 102 424,57 грн.

В обґрунтування позову Позивач посилається на неналежне виконання Відповідачем своїх зобов`язань за Контрактом постачання №WN20231116 від 16.11.2023 року.

Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що Відповідач по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.

Місцезнаходженням HEILONGJIANG WAN NENGSCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT CO., LTD є Китайська Народна Республіка (150090, КНР, провінція Хейлунцзян, м.Харбі, р-он Наньган, вул.Фушуйлу, 99-5, реєстраційний номер 03228485), яка є юридичною особою, що створена та діє за законодавством іншої держави та є нерезидентом із місцезнаходженням у Китайській Народній Республіці. Інформації щодо наявності на території України представництва Відповідача у справі немає.

Згідно з ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Згідно з п. 9.2 Контракту постачання №WN20231116 від 16.11.2023 року, у разі, якщо сторони не можуть дійти згоди шляхом проведення переговорів, то спір, що виник за цим Контрактом або у зв`язку з ним, підлягає передачі на розгляд і винесення остаточного рішення до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Сторони згодні з тим, що в процесі розгляду і вирішення спору буде застосовуватися Регламент Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.

Відповідно до п. 9.3 Контракту постачання №WN20231116 від 16.11.2023 року, правом, що регулює цей контракт, є матеріальне право України.

Відповідно до п. 11.3 Контракту постачання №WN20231116 від 16.11.2023 року, у випадках, не передбачених цим контрактом, сторони керуються чинним законодавством України, Міжнародними правилами тлумачення торговельних термінів INCOTERMS 2020.

08.05.2024 між Позивачем та Відповідачем підписана Додаткова угода №1 до Контракту про затвердження Додатку №6 до Контракту №WN20231116 від 16.11.2023 року, в п. 9.2 якої сторони визначили, що у разі, якщо сторони не можуть дійти згоди шляхом проведення переговорів, то спір, що виникає за цим Контрактом або у зв`язку з ним, підлягає передачі на розгляд і винесення остаточного рішення до Господарського суду Дніпропетровської області. Сторони згодні з тим, що в процесі розгляду і вирішення спору буде застосовуватися законодавство України. Правом, що регулює цей контракт, є матеріальне право України.

Порядок вручення судових та позасудових документів судових органів України на території Китайської Народної Республіки регулюється Договором між Україною та Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах від 31.10.1992 (ратифікований Верховною Радою України 05.02.1993; дата набрання чинності: 19.01.1994) (далі - Договір).

Відповідно до статті 2 Договору при зверненні з проханнями про надання правової допомоги з цивільних і кримінальних справ суди та інші компетентні установи Договірних Сторін зносяться між собою через свої центральні установи, якщо цим Договором не встановлено інше. До центральних установ, згаданих в п.1 цієї статті, відносяться: з боку України - Міністерство юстиції України, Верховний Суд України і Генеральна прокуратура України; з боку Китайської Народної Республіки - Міністерство юстиції КНР, Верховний Суд КНР і Верховна Народна прокуратура КНР.

Згідно зі статтею 3 Договору правова допомога охоплює виконання доручень про вручення документів і проведення інших процесуальних дій з цивільних та кримінальних справ, передбачених цим Договором; визнання й виконання рішень судів та арбітражних органів; інша допомога, що визначається даним Договором.

Статтею 7 Договору визначено, що при наданні правової допомоги кожна з Договірних Сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої Сторони або на англійську мову.

Відповідно до абзаців 3, 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 №1092/5/54 (далі - Інструкція), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.

З огляду на викладене, та приймаючи до уваги, що спірний Контракт складено українською та англійською мовами, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати до суду нотаріально засвідчений переклад на англійську мову ухвали суду від 19.07.2024 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, ухвали суду від 19.07.2024 про зупинення провадження у справі, доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів, підтвердження про вручення документа.

Відповідно до пункту 2.1 Інструкції у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.

Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави (пункт 2.1.1 Інструкції)

Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості, судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.

За таких обставин, суд зобов`язаний забезпечити належне повідомлення Відповідача - HEILONGJIANG WAN NENGSCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT CO., LTD про відкриття провадження у справі, у суду є необхідність звернення із судовим дорученням в рамках Договору між Україною та Китайською Народною Республікою до Центрального органу Китайської Народної Республіки з метою вручення документів.

Керуючись статтями 12, 120, 176, 177, 234, 235, 367 Господарського процесуального кодексу України, ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання, яке відбудеться 03.12.2024 о 10:00год. у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання (кабінеті) № 3-302 за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.

4. Встановити, що наступне судове засідання відбудеться 17.12.2024 року о 10:00 год.

5. Зобов`язати Позивача протягом 5 днів з дня одержання ухвали суду про відкриття провадження у справі, ухвали про зупинення провадження у справі, доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів, виклик (повідомлення) про дату судового засідання, підтвердження про вручення документа, здійснити їх переклад англійською мовою, який нотаріально посвідчити.

Нотаріально посвідчені, перекладені англійською мовою документи надати у двох примірниках Господарському суду Дніпропетровської області, протягом 10 днів з дня одержання ухвали про відкриття провадження у справі, для подальшого направлення їх судом до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

6. До підготовчого засідання:

Відповідачеві протягом 15 днів з дня одержання ухвали про відкриття провадження у справі, надати відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст.165 Господарського процесуального кодексу України, а також докази на його обґрунтування, відповідно до вимог ч.6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, копію відзиву завчасно направити/вручити Позивачеві, докази направлення/вручення надати суду;

Позивачеві протягом 5 днів з дня одержання відзиву на позовну заяву, надати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам ст.166 Господарського процесуального кодексу України, а також докази на її обґрунтування, відповідно до вимог ч.6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, копію відповіді на відзив завчасно направити/вручити Відповідачеві докази направлення/вручення надати суду;

Відповідачеві протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив, надати заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 Господарського процесуального кодексу України, а також докази на їх обґрунтування, відповідно до вимог ч.6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, копію заперечень завчасно направити/вручити Позивачеві, докази направлення/вручення надати суду.

Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-168 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані у строк, визначений в ухвалі.

Роз`яснити Відповідачеві, що згідно зі ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:

1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;

2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

7. Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) (49027, м.Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 21-А) забезпечити направлення до Центрального органу Китайської Народної Республіки - Ministry of Justicethe People's Republic of China (No. 33, Pinganli Xidajie Xicheng District, BEIJING 100035, People's Republic of China) нотаріально посвідчених документів у перекладі англійською мовою: ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 19.07.2024 про відкриття провадження у справі №904/3109/24, ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 19.07.2024 про зупинення провадження у справі №904/3109/24, доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів, виклик (повідомлення) про дату судового засідання, підтвердження про вручення документа, для подальшого вручення Відповідачу - HEILONGJIANG WAN NENGSCIENTIFIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT CO., LTD (150090, Китайська Народна Республіка, провінція Хейлунцзян, місто Харбі, район Наньган, вул.Фушуйлу, 99-5, реєстраційний номер 03228485).

8. Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Суддя Н.Б. Кеся

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120484357
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —904/3109/24

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 19.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 19.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні